• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Hakkımızda

 


Yazılarımız bilgi paylaşımı için tasarlanmıştır, reklâm amaçlı değil o yüzden hekimimiz kimliğini gizli tutmayı tercih eder. Ancak yazılarımızı kim kaleme aldı, kaynağı kim, güvenilirmi, yeterliliği varmı gibi soruların akla gelebileceğini varsayarak sizlere hekimimiz hakkında temel bilgileri verme ihtiyacı duyuyoruz. Hekimimizi tanıyalım,


Kayropraktik Omurga Sağlığı Derneği

Hekimimiz "kayropraktik omurga sağlığı" derneğin kurucu üyelerinden birisidir.


Yaşam koçluğu

Hekimimiz yaşam koçu olarak çalışmaktadır. Hastalık ve musibetlerin yaptığımız yanlışlar sonrası bizlere musallat olduğu tespitini yaptıktan sonra, hastanın hayatına geniş çaplı müdahaleler yapılmadan kalıcı huzur ve şifanın elde edilemediğini gördü. Kişiyi sağlığa ve hayatta arzu ettiği hedefe taşımak için klinisyen hekim ötesi olunması gerektiği, fizik tedavi veya alternatif tıp müdahalelerin ötesi müdahaleler yapılması gerektiğini fark etti. Kişinin özel hayatına müdahale etmeden kişinin hayata bakış açısını değiştirmeden sorunların çözülmediği şifanın gelmediğini anladı. Hekimimiz bu aydınlanmayı yaşadıktan sonra ilk önce kendisi dört yıl boyunca oruç tuttu, inziva sürecine girdi ve bu manevi yolculuğu kendisi üzerinde tecrübe edindi, sonrada bu bilgi birikimini yaşam koçu olarak hastaları ile paylaşmaya başladı. Danışanın arzu ettiği başarı veya şifayı yakalaması, mesleki veya özel hayat sıkıntıların üzerinden atması için kişinin yaşantısını, geçmişini inceliyor sonrası bilgi birikimi doğrultusunda çözüm önerilerinde bulunuyor.


Eğitim

Hekimimiz Almanya doğumlu. İlk öğretimin bir kısmını Türkiyede köylerinde, bir kısmını Almanya ve bir kısmınıda Amerikada tamamladı. Kendisi Dodge City High, Kansas lisesi mezunu. Hekimimiz humanist bir yapıya sahip, insanlara hep faydalı olmayı istemiştir ve o yüzden lise sonrası tıp okumaya karar verir ve kendi hayat görüşüne, manevi ve fiziki yapısına en uygunu olan Kayropraktik branşını seçer. Örneğin; bu branş size ilaç kullanmadan tedavi edebilme, İsa as gibi el ile şifa dağıtabilme, dokuların doğal yapısına zarar vermeden çözümler sunabilme, yeteneklerinizin sınırlarını zorlama ve bütün hünerlerinizi sergileme imkanlarını sunar. Bu branş batı tıbbın yüz yıllık teorik bilgi birikimini doğal yöntemlerin binlerce yıllık pratik uygulamaları ile mayalaştırır. Hekimimiz 8 yıllık kayroprak eğitimini Cleveland Chiropractic Üniversitesinde üstün dereceler ile tamamlar ve sonrasında devlet sınvalarına girer. Devlet sınavlarınıda başarı ile sonuçlandırdıktan sonra hekimimiz İllinois Eyaletinden hekimlik ruhsatını alır ve doğum yeri Almanya’ya geri döner. Hekimimiz Almanya’da Magdeburg Otto-von-Guericke Üniversitesi Medikal Fakültesinde 2 yıl boyunca Anatomi Ana Bilim Dalında öğretim görevlisi olarak çalışmalarına devam eder. Ailesi Almanya’dan emekli olup memleketi Tavşanlı, Kütahya’ya geri dönmeye karar verince, hekimimizde onlar ile birlikte hiç tanımadığı memleketine geri dönmeye ve bilgi birikimini ve yeteneklerini çok sevdiği Türk halkın hizmetine sunmaya karar verir.


Ödüller

Hekimimiz genç yaşına rağmen değişik alanlardaki başarıları, çalışmaları ve tecrübeleri ile dikkat çeker. Uzmanımızın ödülleri arasında üç değişik Üniversite tarafından "Who's Who Among Students in American Universities and Colleges" listesine aday gösterilip listeye kabul edilmesidir. "National Deans List" hekimimizin ayrı bir başarısıdır. Bu başarıları sayesinde "United States Achievement Academy" hekimimizi “National Award Winner” ödülü ile şereflendirmiştir. Hekimimiz 8 yıllık Üniversite hayatında ayrıca çok farklı alanlarda gösterdiği faaliyetlerle dikkat çeker. Bunların arasında Üniversite Öğrenci Başkanlığı, Student Ambassador görevi, Öğrenci Yurdu Sorumlusu, Üniversite Futbol Takımı Üyeliği, Karatede Siyah Kuşak ve Kikboks Antrenörlüğü bulunur. Hekimimiz bu faaliyetleri ve başarılarından dolayı Kansas Eyaleti Valisi tarafından plaketle onurlandırılmıştır.


Tedavi Yöntemleri

Bazı okurlarımız hekimimizin çalışma düzenini merak eder, bu konuda da sizlere bazı bilgiler verme ihtiyacı duyuyoruz; hekimimiz klasik fizik tedavi yöntemlerinden manipülasyon yöntemlerine, akupunktur, şakra gibi uzak doğu yöntemlerinden kupa tutma gibi yöresel yöntemlere kadar bir çok alanda uzman birisi. Bu çalışmaların arasında Kur'an-ı Kerim ve İslami arınma yollarıda geliyor. Biyoenerji kullandığı onca farklı yöntemden sadece birisidir. Kendisi bu farklı yöntemler arasından biyoenerji yöntemini ön plana çıkarmaktan hoşlanmaz. Birini fazla öne çıkarırsanız diğerlerine saygısızlık etmiş olursunuz. Her birinin görevi farklı, her biri eşit bir değere sahiptir. Örneğin; buz ile elde edemediğinizi akupunktur ile elde edersiniz, akupunktur ile elde edemediğinizi manipülasyon ile elde edersiniz, manipülasyon ile elde edemediğinizi elektrik akım veya ultrason ile elde edersiniz. Örneğin; eklem rahatsızlıkların tedavisinde biyoenerji asla bizim ilk tercihimiz olmaz. Eklemler mekanik bir sistem üzerine çalışır, tedaviyide mekanik bir uygulama üzerine kurmalısınız. Ağrı tedavisinde ama ilk tercihimiz biyoenerji olur çünkü ağrı ile biyoenerji, ikiside elektromanyetik enerjiden oluşur, biri ile diğerini çok güzel etkileyebilirsiniz. Tedavilerinizde bu yöntem çeşitliliğini elinizde bulundurun. Her hastalığın farklı bir kaynağı var, farklı yöntemler farklı kaynakları hedef almanızı ve hastalığın tedaviye karşı verdiği direnci kırabilmenizi sağlar. Elinizde ne kadar farklı tedavi yöntemi barındırırsanız hastalıklara karşı verdiğiniz savaşta o kadar başarılı olursunuz. Bir yöntem ile tıkandığınız an farklı bir yöntem ile bir adım daha ileriye adım atabilir, hedefe ulaşabilirsiniz. Artı, teşhis ve tedavi yöntemlerin seçimini her zaman hekiminize bırakın. Lütfen buna müdahale etmeyin. Bazılarınız belirli yöntemlerden fayda bulamamış olabilir, bu ama çoğu zaman o yöntemlerin yetersizliğinden değil, yanlış teşhis koymaktan yani o yöntemleri yanlış yerlere uygulamaktan ve/veya o yöntemleri yanlış dozajlarda ve kombinasyonlarda uygulamaktan kaynaklanır. Bu tedaviler arasında İslami arınmanın rolü nedir? İslami arınma üzerinizdeki negatif enerjiyi ortadan kaldırır, fizik tedavi ve alternatif tedavi yöntemleri ise o negatif enerjinin dokulara verdiği hasarı. İkisi birbirini tamamlar. Birisi sıkıntılarını kaynağını yok eder, diğeri ise o sıkıntının yıllar içinde o dokulara verdiği hasarı.


Özel Hayatımız

Sitemizde kişisel bilgilerimizi ve iletişim bilgilerimizi paylaşmıyoruz. Bunda lütfen bir art niyet aramayınız. Biz reklâm peşinde, tanınma derdinde veya hasta avında değiliz. Yazılarımızdan ilham almanız ve sitemizde huzur bulmanız için websitemizin içinde reklam bile kullanmıyoruz. Alanında en eski en saygın ve en çok tıklanan sitelerden birisi olmasına rağmen reklam kullanmıyoruz. Merak edilen bir hususta her hangi bir yere bağlı olup olmadığımız; bu konu hakkında da içiniz rahat olsun, hekimimiz hayatı boyunca hiç bir kurum veya guruba bağlı olmamıştır. Dini konular dahil bütün çalışmalar ve araştırmalar kendisine aittir. Yazılarımızı gönül rahatlığıyla okuyabilirsiniz. Yazılarımızın altında sizi bilgilendirme dışında herhangi bir niyet bulunmaz. Sayın okurlarımız insan yaşlandıkça olgunlaşır ve bir derinliğe ulaşır. Biz kendimizdeki bu değişimi yazılarımıza yansıtıyor yazılarımızı dönem, dönem güncelliyoruz. Yazılarımızı arada sırada tekrar gözden geçirirseniz, her okuyuşunuzdan farklı bir ilham alacağınızı ümit ediyoruz. Websitemize cep telefonunuz ile giriş yapıyorsanız üyelik başvurusu yapamıyorsunuz. Lütfen üyelik işlemlerini bilgisayar üzerinden yapınız. Size geri dönüş yapabilmemiz içinde geçerli bir email adresi veya telefon numarası girmeyi unutmayınız. Sayfamızda aydınlatıcı ve huzurlu okumalar dileğiyle kendinize, ülkenize ve sevdiklerinize çok iyi bakınız.