nühüm                                                                                                                     
bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...

       
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 

değerli okurlarımız, aklımıza bir fikir düştüğünde bunu anında bir taslak halinde sayfamıza ekliyoruz. Bir sonraki günlerde de birşeyleri ekleye ekleye çıkara çıkara, yazı içimize sininceye kadar üzerinde çalışıyoruz. Tüm bu çalışmalar sizlerin gözü önünde gerçekleşiyor. Kaba taslaktan son haline kadar, yazının tüm aşamasında sadece siz ve ben varım. Yazıyı ilk okuduktan sonra, son halini görmek için lütfen bir hafta on gün boyunca yazıyı takip ediniz. Sizlere hayırlı, huzurlu ve aydınlatıcı okumalar dileriz...

Kısa Bilgiler

- yeni aldığınız birşey kazaya uğradıysa, onu tamir ettirmeden değerinin yüzde 40'ını hesaplayın ve bir hayır kurumuna bağışlayın. Yeni aldığınız bir eşya eğer kazaya uğrarsa bilinki üzerinde bir hak bir nazar var. O hakkı o nazarı üzerinden kaldırmadığınız müddette aksilikler o eşyayı bulacak. Siz tamir ettireceksiniz, ya o tamir esnasında ya da o tamirden sonrası başka bir yerden kazaya uğrayacak. En güzeli, tamir ettirmeden o hak veya nazarın üzerinden kalkması niyetine bir bağış yapın. O malın yüzde 40 değerini hesaplayın ve sonrası bir yere bağışlayın. Bu Allahın izniyle o malın üzerindeki negatif enerjiyi kaldırır, afiyet içinde kullanmanıza izin verir. Halen kazaya uğruyorsa, o zaman kazancınızı gözden geçirin. Not: Allahu Teala yeryüzünde iki insana dokunmaz, temiz olana ve çok kirli olana. Malına çok haram karıştırmasına rağmen, eğer Allahu Teala birine dokunmuyorsa bilinki onun hesabını öbür hayata bıraktı.

-
bazı art niyetli insanlar kuran-ı kerimi çürütme niyetine derki; bu Kitapta herşeyin açıklandığı iddia edilir, hani 5 vakit namaz hani şu hani bu derler. Buna sizin için bir izah getirelim, bakınız; Allahu Teala, biz bu Kitapta "herşeyi açıkladık" demez, biz bu Kitapta "hiçbir şeyi eksik" bırakmadık der! "Herşeyi açıkladık" kelimeleri ile "hiçbirşeyi eksik" bırakmadık kelimeleri ne kadar çok aynı şeyi ifade ediyor gibi görünsede, aynı şeyi ifade etmez. Herşeyi açıkladık derseniz beş vakit namaz dahil herşeyi açıkladığınızı ifade etmiş olursunuz. Hiçbir şeyi eksik bırakmadık derseniz ama, bilmeniz kadarını size aktardık demeye getirirsiniz. Yani birisi herşey anlamına, diğeri ise bilmeniz kadarını size bildirdik anlamına gelir.

- Allahtan birşeymi istiyorsunuz, o zaman sabırlı olun. Allahtan istediğiniz bir nimet sadece sizin değil, tüm ailenizin hatta daha büyük bir çevrenizin hayatını pozitif anlamda değiştirebilir. İnsanlar ama birşeyleri çekmeleri gerek. Siz Allahtan birşeymi istiyorsunuz, bu isteğiniz ailenizi ve çevrenizi etkileyip etkilemeyeceğine bakın. Eğer etkileyecekse, o zaman o nimete kavuşmakta bekletileceksiniz bunu biliniz. Onlar yaşaması gerekeni yaşamadıkça o nimet size inmez. İlk önce onların o imtihan süresini tamamlamaları beklenir sonrası o nimet size iner. O yüzden dualarınızda dikkatli olun. Allahtan istediğiniz birşey ne kadar çok insanın hayatını etkileyecekse o kadar bekletileceksiniz. Siz kendiniz o duanın gereğini yapsanızda, şartlarını yerine getirsenizde bekletileceksiniz. O yüzden dualarınızda mütevazi olun. Büyük dualar büyük sabırlarlar gerektirir.
İstekleriniz ne kadar büyük olursa ne kadar insanın hayatını etkileyecekse o kadar bekletileceksiniz, bunu biliniz.
Karınca Misali Sizde Tarafınızı Belli Edin

Hakkımızda

 


Yazılarımız bilgi paylaşımı için tasarlanmıştır, reklâm amaçlı değil o yüzden hekimimiz kimliğini gizli tutmayı tercih eder. Ancak yazılarımızı kim kaleme aldı, kaynağı kim, güvenilirmi, yeterliliği varmı gibi soruların akla gelebileceğini varsayarak sizlere hekimimiz hakkında temel bilgileri verme ihtiyacı duyuyoruz. Not: websitemize cep telefonunuz ile giriş yapıyorsanız, üyelik başvurusu yapamıyorsunuz. Lütfen üyelik işlemlerini bilgisayar üzerinden yapınız, size geri dönüş yapabilmemiz içinde geçerli bir email adresi veya telefon numarası yazmayı unutmayınız. Hekimimizi tanıyalım,

Kayropraktik Omurga Sağlığı Derneği

Hekimimiz "kayropraktik omurga sağlığı derneği"n kurucu üyelerinden birisidir. Yıl 2008.


Eğitim

Hekimimiz almanya doğumlu. İlk öğretimin bir kısmını türkiyede köylerinde, bir kısmını almanya ve bir kısmınıda amerikada tamamladı. Kendisi dodge city high lisesi mezunu. Hekimimiz humanist bir yapıya sahip, insanlara hep faydalı olmayı istemiştir ve o yüzden lise sonrası tıp okumaya karar verir ve kendi hayat görüşüne, manevi ve fiziki yapısına en uygunu olan kayropraktik branşını seçer. Örneğin; bu branş size ilaç kullanmadan tedavi edebilme, İsa as gibi el ile şifa dağıtabilme, dokuların doğal yapısına zarar vermeden çözümler sunabilme, yeteneklerinizin sınırlarını zorlama ve bütün hünerlerinizi sergileme imkanlarını sunar. Bu branş batı tıbbın yüz yıllık teorik bilgi birikimini doğal yöntemlerin binlerce yıllık pratik uygulamaları ile mayalaştırır. Hekimimiz 8 yıllık kayroprak eğitimini cleveland chiropractic üniversitesinde üstün dereceler ile tamamlar ve sonrasında devlet sınvalarına girer. Devlet sınavlarınıda başarı ile sonuçlandırdıktan sonra hekimimiz illinois eyaletinden hekimlik ruhsatını alır ve doğum yeri almanya’ya geri döner. Hekimimiz almanya’da magdeburg otto-von-guericke üniversitesi medikal fakültesinde 2 yıl boyunca anatomi ana bilim dalında öğretim görevlisi olarak çalışmalarına devam eder. Ailesi almanya’dan emekli olup memleketi tavşanlı, kütahya’ya geri dönmeye karar verince, hekimimizde onlar ile birlikte hiç tanımadığı memleketine geri dönmeye ve bilgi birikimlerini ve yeteneklerini çok sevdiği türk halkın hizmetine sunmaya karar verir.


Ödüller

Hekimimiz genç yaşına rağmen değişik alanlardaki başarıları, çalışmaları ve tecrübeleri ile dikkat çeker. Uzmanımızın ödülleri arasında üç değişik üniversite tarafından "Who's Who Among Students in American Universities and Colleges" listesine aday gösterilip listeye kabul edilmesidir. "National Deans List" hekimimizin ayrı bir başarısıdır. Bu başarıları sayesinde "United States Achievement Academy" hekimimizi “National Award Winner” ödülü ile şereflendirmiştir. Hekimimiz 8 yıllık üniversite hayatında ayrıca çok farklı alanlarda gösterdiği faaliyetlerle dikkat çeker. Bunların arasında üniversite öğrenci başkanlığı, sadd (students against drunk driving) başkanlığı, student ambassador görevi, öğrenci yurdu sorumlusu, üniversite futbol takımı üyeliği, karatede siyah kuşak ve kikboks antrenörlüğü bulunur. Hekimimiz bu faaliyetleri ve başarılarından dolayı kansas eyaleti valisi tarafından plaketle onurlandırılmıştır.


Tedavi Yöntemleri

Bazı okurlarımız hekimimizin çalışma düzenini merak eder, bu konuda da sizlere bazı bilgiler verme ihtiyacı duyuyoruz; hekimimiz klasik fizik tedavi yöntemlerinden manipülasyon yöntemlerine, akupunktur, şakra gibi uzak doğu yöntemlerinden kupa tutma gibi yöresel yöntemlere kadar bir çok alanda uzman birisi. Biyoenerji kullandığı onca farklı yöntemden sadece birisidir. Kendisi bu farklı yöntemler arasından biyoenerji yöntemini ön plana çıkarmaktan hoşlanmaz. Birini fazla öne çıkarırsanız diğerlerine saygısızlık etmiş olursunuz. Her birinin görevi farklı, her biri eşit bir değere sahiptir. Örneğin; buz ile elde edemediğinizi akupunktur ile elde edersiniz, akupunktur ile elde edemediğinizi manipülasyon ile elde edersiniz, manipülasyon ile elde edemediğinizi elektrik akım veya ultrason ile elde edersiniz. Örneğin; eklem rahatsızlıkların tedavisinde biyoenerji asla bizim ilk tercihimiz olmaz. Eklemler mekanik bir sistem üzerine çalışır, tedaviyide mekanik bir uygulama üzerine kurmalısınız. Ağrı tedavisinde ama ilk tercihimiz biyoenerji olur çünkü ağrı ile biyoenerji, ikiside elektromanyetik enerjiden oluşur, biri ile diğerini çok güzel etkileyebilirsiniz. Tedavilerinizde bu yöntem çeşitliliğini elinizde bulundurun, her hastalığın farklı bir kaynağı vardır, farklı yöntemler farklı kaynakları hedef almanızı ve hastalığın tedaviye karşı verdiği direnci kırabilmenizi sağlar. Elinizde ne kadar farklı tedavi yöntemi barındırırsanız hastalıklara karşı verdiğiniz savaşta o kadar başarılı olursunuz. Bir yöntem ile tıkandığınız an farklı bir yöntem ile bir adım daha ileriye adım atabilir, hedefe ulaşabilirsiniz. Teşhis ve tedavi yöntemlerin seçimini her zaman hekiminize bırakın, buna müdahale etmeyin. Bazılarınız belirli yöntemlerden fayda bulamamış olabilir, bu ama çoğu zaman yöntemlerin yetersizliği ile ilgili bir durum değil, bu genelde yanlış teşhis koymaktan yani o yöntemlerin yanlış yerlere uygulamaktan ve/veya o yöntemlerin yanlış dozajlarda ve kombinasyonlarda uygulamaktan kaynaklanır.


Özel Hayatımız

Sitemizde kişisel bilgilerimizi ve iletişim bilgilerimizi paylaşmıyoruz. Bunda lütfen bir art niyet aramayınız. Biz reklâm peşinde, tanınma derdinde veya hasta avında değiliz. Yazılarımızdan ilham almanız ve sitemizde huzur bulmanız için websitemizin içinde reklam bile kullanmıyoruz. Alanında en eski (2007) en saygın ve en çok tıklanan sitelerden birisi olmasına rağmen reklam kullanmıyoruz. Merak edilen bir hususta her hangi bir yere bağlı olup olmadığımız; bu konu hakkında da içiniz rahat olsun, hekimimiz hayatı boyunca hiç bir kurum veya guruba bağlı olmamıştır. Dini konular dahil bütün çalışmalar ve araştırmalar kendisine aittir. Yazılarımızı gönül rahatlığıyla okuyabilirsiniz. Yazılarımızın altında sizi bilgilendirme dışında herhangi bir niyet bulunmaz. Sayın okurlarımız insan yaşlandıkça olgunlaşır ve bir derinliğe ulaşır. Biz kendimizdeki bu değişimi yazılarımıza yansıtıyor yazılarımızı dönem, dönem güncelliyoruz. Yazılarımızı arada sırada tekrar gözden geçirirseniz, her okuyuşunuzdan farklı bir ilham alacağınızı ümit ediyoruz. Sayfamızda aydınlatıcı ve huzurlu okumalar dileğiyle kendinize, ülkenize ve sevdiklerinize çok iyi bakınız.