• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

evrim teorisi- kendi içinde çelişkiler


Evrim teorisinin içeriğine fazla girmeden sizlere bu teorinin ne kadar uydurma olduğunu izah etmeye çalışıyoruz. Kişi istediği inancı yaşamaya özgür istediği ideolojiyi beslemeye hür, ama siz eğer beslediğiniz inancı bilimsel bir şeymiş gibi insanlara sunmaya çalışır yani amellerinize bilimi alet eder ve bu yaşam ideolojinizi başkalarına empoze etmeye çalışırsanız o zaman birileride kalkar size dur der. Evrimciler kendilerini çok akıllı sanar, fazla akıllı sanmakta cehaleti beraberinde getirir. Bilmediğiniz şeyleri bildiğinizi iddia etmeye başlar, zırvaladıkça zırvalarsınız. Bilimi kendileri kontrol ettiği içinde kimsenin kendilerine itiraz edemeyeceğini sanarlar. Ne saçmalığı ortaya atarsak atalım, kim bilime itiraz edecek rehaveti içinde hareket ederler. Hani gazi mustafanın arkasına sığınıp batıya hizmet edenler var, işte bunlarda bilim kavramın arkasına sığınıp kendi amellerine çalışır. Ancak bu tezgahta hesaba katmadıkları bir şey var, o da bilimin kendisi. Siz bilimi kendi ideolojileriniz doğrultusunda sağından solundan şekillendirmeye başlarsanız, bilimin kendisi size tuzak kurar ve tezlerinizi teker, teker çürütmeye başlar. Nasılmı? İdeolojilerinizi bilimin içine soktuğunuzda bilimde var olmayan birşeyi bilimin içine sokmuş oluyorsunuz, bu da ister istemez bilimin içinde çelişkilere sebep olur, bir yasa diğerini çürütmeye başlar. Bir yasa bilimin içindeki başka bir yasayı çürütmeye başlar. Bu da gayet normal, siz
birşeyi kendi doğal ortamından alır (sizin yaşam felsefeniz) ve onu farklı bir dünyaya (bilim dünyası) sokarsanız, kendi içinde çelişkilerle karşılaşmanız kaçınılmaz. Aslında evrimciler Kur'an Ayetlerini inceleyeceğine, şu Ayet şu Ayete ters gibisine, bizim onlara tavsiyemiz; siz gidin ilk önce kendi arka bahçenize bir göz atın. Ku'an-ı Kerim sizi aşar, siz beşeri eserler ile uğraşın. Ne kadar üzücü, bu insanlar kendi inançlarını geçerli ve meşru kılabilmek için herşeyi kendilerine meşru görür, bilimi kullanmak bilimin haysiyetini ve masumiyetini ayaklar altına almak dahil. Yeterki kendileri amaçlarına ulaşsın. Evrim teorisi bu zihniyetin ne kadar sapkın olduğu ve Allah tarafından neden lanetlendiğinin en güzel örneklerinden birisi. Evrim teorisi bilim dünyasının içinde, hangi tür çelişkiler meydana getirir bu yazımızın konusu bunlar, sizlere hayırlı ve aydınlatıcı okumalar dileriz.


Ev
rim teorisi ile fiziğin ”evrensel kural” arasındaki çelişki

Fizik bizlere istisnalar tanımaz, her hangi bir fizik yasası dünyanın bir yerinde nasıl ise dünyanın farklı bir yerinde de aynı olması gerek veya bir canlı hangi fizik yasalarına tabi ise, diğer canlılarda o kurallara tabii olmalı. Evrim teorisinin bilimin içinde ortaya çıkardığı çelişkilerden birisi bu; eğer mutasyonların farklı canlıları ortaya çıkardığı iddia edilirse o zaman bu evrensel bir kural olmalı, bu bütün canlılar için geçerli olması gerekir. Bütün hayvanlar alemi insanlar gibi konuşan ve farklı icatlara imza atan türlere dönüşmesi gerekir. Bilim kurgu filmlerinde veya yunan mitolojisinde görüldüğü gibi insan/hayvan karışımı farklı farklı yaratıklar türemesi gerekir. Nerede bu hayvan/insan karışığı yaratıklar? Eğer fizik kuralları evrensel ise ve herkes için geçerlidir diyorsanız o zaman tesadüfler üzerine oynayamazsınız. Eğer bir maymundan konuşan ve bilinçli bir şekilde hareket eden bir varlık türeyebiliyorsa o zaman sadece maymundan değil diğer hayvanlardanda insan gibi hareket eden ve yaşayan varlıklar türemesi gerekir, en azından fizik bize bunun böyle olması gerektiğini söyler.

Evrim teorisine karşın doğal seleksiyon teorisi

Evrimcilerin savunduğu teorilerden biriside darwinin doğal seleksiyon teorisi, ancak doğal seleksiyon teorisi ile evrim teorisi birbirine zıt teoriler! Evrimciler mutasyonların güçlü bir canlı ortaya çıkardığı ve nesilleri belirleyende mutasyona uğramış canlılar olduğunu iddia eder, doğal seleksiyon teorisi ise doğada ilk elenen ve yok edilen mutasyona uğramış canlılar olduğunu savunur. Hangisi doğru? Nasıl olurda bu insanlar gözlerimize baka baka aynı anda birbirine zıt teorileri savunur ve halen haklı görünür? Mutasyon nedir? Mutasyon dört dörtlük çalışan düzenin bozulmasıdır. Genetik hastalıkları bir incelerseniz bu hastalar size sağlıklı insanlardan daha güçlü ve daha sağlıklı bir izlenim veriyormu? Evrimciler kendilerini biraz fazla x-men çizgi romanlarına kaptırmış, bunlar genetik mutasyonların daha güçlü ve daha mükemmel bir yaratık ortaya çıkaracağını sanır. Bu hayal dünyanızda ve bilim kurgu romanları için geçerli olabilir ama gerçek hayat için değil. Gerçek hayatta genetik mutasyonlar mükemmel işleyen bir düzeni herzaman bozar ve o canlıyı ölüme sürükler. Eğer bir mutasyon bir hücrenin daha iyi çalışmasını sağlası bile, bu sefer diğer hücreler bu yeni hıza ve ayara ayak uyduramaz olur, epilepsi ve kalp aritmelerinde olduğu gibi düzen yine bozulurdu. Bu konuda darwinin teorisi doğru ve doğada avcıya ilk kurban gidenler sürüdeki yaşlılar, hastalar, sakatlar ve zayıf kalanlardır. Evrimcilerin bir teorisi yanlış ise diğerleride otomatik olarak yanlış olmak zorunda değil, bu konuda lütfen dikkat ediniz. Bunlar bir doğrunun arasına 10 yanlış katar, doğruları ayıklamak size kalmış. Doğrularıda yalanlamaya çalışırken kendinizi tuzağa düşürmeyin, bu sefer sizler saçma sapan iddialarda bulunmaya başlarsınız. Doğal seleksiyon teorisi doğada yaşlıların, hastaların ve zayıfların ilk önce avlandığını ve çiftlenme önceliği yani soy aktarımın güçlülerde olduğunu savunur. Darwinin teorisi mutasyona uğramış hayvanların fazla yaşatılmadığı kendilerine çiftlenme imkanı verilmediği ve o genetik zaafiyetin o canlı ile ölüp gittiğini söyler. Şimdi, karşımızda iki teori var, ikiside aynı zihniyet tarafından savunulur ama ikiside birbirinden zıt teoriler! Bir teori doğada ilk önce mutasyona uğrayan hayvanların yok edildiği ve soylarını devam ettiremediğini iddia eder, diğeri ise sadece ama sadece mutasyona uğrayan hayvanların milyonlarca yıl hayatta kalabileceği kalabildiğini iddia eder, hangisine inanalım?

Evrim teorisine karşın dinozorların meteorlar tarafından yok ediliş teorisi

Evrim teorisi içindeki çelişkilerden biriside dinazorlar ile günümüzün hayvanları arasında kurulmaya çalışan bağ. Bir yandan günümüzün canlıların dinozorlardan türediği iddia edilir ama diğer yandan dinazorların meteorlar tarafından yok edildiği söylenir, siz bunda mantıksal bir çelişki görmüyormusunuz? Eğer bir tür tamamıyla yok ediliyorsa nasıl olurda onların soyundan başka canlılar ortaya çıkabiliyor? Birisinin diğerinin soyundan gelebilmesi için aralarında aralıksız genetik aktarma olması gerekmezmi? Diyelimki gördüğünüz şu mükemmel tasarıma sahip tabiatımız ve içindeki bütün mahlukatlar mikroroganizmalar tarafından inşa edildi, sıfırdan bu var oluş meteorların yeryüzünü yok etmeden öncemi gerçekleşti yoksa sonramı? Meteorlardan sonra derseniz o zaman meteorlardan önceki yaşamı ve tabiatı kim var etti? O da tesadüfen, kendiliğinden oluştu derseniz o zaman siz bir bilim adamı olamazsınız. Hayatın temel taşlarından olan bir bakterinin bile kendiliğinden oluşabilme ihtimali 1x10100,000,000,000; yani imkansız! Bir bakterinin bile kendiliğinden oluşma ihtmali buyken, siz bütün tabiatın kendiliğinden oluştuğunu ve bunun bir değilde iki defa gerçekleştiğini savunursanız o zaman bizler burada bir art niyetin olduğunu net anlarız. Yeryüzü öyle kompleks bir düzene sahipki sadece bir enzimin kendiliğinden oluşma ihtimali 1x1040,000. Evrendeki yıldız ve galaksileri oluşturan atom sayısının bir enzimin kendiliğinden oluşma ihtimalinden fazla olmasına rağmen, siz bırakın bir enzimi siz evrenin içindeki tüm canlıların tesadüfen yaratıldığını iddia edebiliyorsunuz. Nasıl bir yüzsüzlük bizde anlamış değiliz. Üstüne kendiliğinden var olma hadisesinin bir değil, iki defa gerçekleştiğini iddia ediyorsunuz, birisi dinazorlar öncesi diğeri ise sonrası. Üzücü olanda bu saçmalıklara inananların olması ve bunlarında profesör ünvanı ile ortalıkta dolaşması!

Mikroorganizmaların yaşı ile dinazorların yaşı arasındaki çelişki

Evrim teorisi günümüzün canlıların dinazorlardan türediğini iddia eder. Sıkıntı nerede? Bizim alemde canlılar yaşlandıkça büyür, yaşlandıkça küçülmez! Dinazorlar büyük, günümüzün hayvanları ise küçük, birisi nasıl diğerin soyundan gelebilir? Siz burada bir çelişki görmüyormusunuz? 1) Eğer bütün canlılar mikroskopik boyuttan başladıysa o zaman bir bebeğin büyümesi gibi o canlılarda dinazor boyutuna ulaşıncaya kadar çok farklı fiziki büyüme çağlarından geçmesi gerekir, nerede bu ara geçiş dönemlerine ait bilgiler, hayvanlar ve kemikler? 2) Eğer günümüzün hayvanları dinazorlardan türediyse o zaman bizler araştırmalarda gittikçe küçülen bir geçiş hayvan silsilesi görmemiz gerekmezmi?