nühüm                                                                                                                     
bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...

       
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 

değerli okurlarımız, aklımıza bir fikir düştüğünde bunu anında bir taslak halinde sayfamıza ekliyoruz. Bir sonraki günlerde de birşeyleri ekleye ekleye çıkara çıkara, yazı içimize sininceye kadar üzerinde çalışıyoruz. Tüm bu çalışmalar sizlerin gözü önünde gerçekleşiyor. Kaba taslaktan son haline kadar, yazının tüm aşamasında sadece siz ve ben varım. Yazıyı ilk okuduktan sonra, son halini görmek için lütfen bir hafta on gün boyunca yazıyı takip ediniz. Sizlere hayırlı, huzurlu ve aydınlatıcı okumalar dileriz...

Kısa Bilgiler

- yeni aldığınız birşey kazaya uğradıysa, onu tamir ettirmeden değerinin yüzde 40'ını hesaplayın ve bir hayır kurumuna bağışlayın. Yeni aldığınız bir eşya eğer kazaya uğrarsa bilinki üzerinde bir hak bir nazar var. O hakkı o nazarı üzerinden kaldırmadığınız müddette aksilikler o eşyayı bulacak. Siz tamir ettireceksiniz, ya o tamir esnasında ya da o tamirden sonrası başka bir yerden kazaya uğrayacak. En güzeli, tamir ettirmeden o hak veya nazarın üzerinden kalkması niyetine bir bağış yapın. O malın yüzde 40 değerini hesaplayın ve sonrası bir yere bağışlayın. Bu Allahın izniyle o malın üzerindeki negatif enerjiyi kaldırır, afiyet içinde kullanmanıza izin verir. Halen kazaya uğruyorsa, o zaman kazancınızı gözden geçirin. Not: Allahu Teala yeryüzünde iki insana dokunmaz, temiz olana ve çok kirli olana. Malına çok haram karıştırmasına rağmen, eğer Allahu Teala birine dokunmuyorsa bilinki onun hesabını öbür hayata bıraktı.

-
bazı art niyetli insanlar kuran-ı kerimi çürütme niyetine derki; bu Kitapta herşeyin açıklandığı iddia edilir, hani 5 vakit namaz hani şu hani bu derler. Buna sizin için bir izah getirelim, bakınız; Allahu Teala, biz bu Kitapta "herşeyi açıkladık" demez, biz bu Kitapta "hiçbir şeyi eksik" bırakmadık der! "Herşeyi açıkladık" kelimeleri ile "hiçbirşeyi eksik" bırakmadık kelimeleri ne kadar çok aynı şeyi ifade ediyor gibi görünsede, aynı şeyi ifade etmez. Herşeyi açıkladık derseniz beş vakit namaz dahil herşeyi açıkladığınızı ifade etmiş olursunuz. Hiçbir şeyi eksik bırakmadık derseniz ama, bilmeniz kadarını size aktardık demeye getirirsiniz. Yani birisi herşey anlamına, diğeri ise bilmeniz kadarını size bildirdik anlamına gelir.

- Allahtan birşeymi istiyorsunuz, o zaman sabırlı olun. Allahtan istediğiniz bir nimet sadece sizin değil, tüm ailenizin hatta daha büyük bir çevrenizin hayatını pozitif anlamda değiştirebilir. İnsanlar ama birşeyleri çekmeleri gerek. Siz Allahtan birşeymi istiyorsunuz, bu isteğiniz ailenizi ve çevrenizi etkileyip etkilemeyeceğine bakın. Eğer etkileyecekse, o zaman o nimete kavuşmakta bekletileceksiniz bunu biliniz. Onlar yaşaması gerekeni yaşamadıkça o nimet size inmez. İlk önce onların o imtihan süresini tamamlamaları beklenir sonrası o nimet size iner. O yüzden dualarınızda dikkatli olun. Allahtan istediğiniz birşey ne kadar çok insanın hayatını etkileyecekse o kadar bekletileceksiniz. Siz kendiniz o duanın gereğini yapsanızda, şartlarını yerine getirsenizde bekletileceksiniz. O yüzden dualarınızda mütevazi olun. Büyük dualar büyük sabırlarlar gerektirir.
İstekleriniz ne kadar büyük olursa ne kadar insanın hayatını etkileyecekse o kadar bekletileceksiniz, bunu biliniz.
Karınca Misali Sizde Tarafınızı Belli Edin

akupunktur noktaları

bu açıklamalar dünyada bir ilk, bu yazımızda sizlere akupunktur noktaların doğuş hikayesini aktaracağız, bu bilgileri başka bir yerde bulamazsınız, sizlere hayırlı ve aydınlatıcı okumalar dileriz...

   - olgunlaşma ve terbiye süreci

Doğa belirli prensipler üzerinden hareket eder, bunlardan biriside terbiye ve olgunlaşma sürecidir. Örneğin; evrenin kendisi canlılara hazır hale gelebilmek için milyonlarca yıl bir terbiye ve olgunlaşma safhasından geçti. Akupunktur noktalarıda böylesine bir terbiye süreci sonrası ortaya çıkar. Nasılmı? Ana rahminde, su altındayken enerji akımlarınız şımarak bir çocuk gibi herhangi bir düzene tabi olmadan istediği gibi hareket eder, istediği noktadan dışa akar. Doğum sonrasıda bu akımlar, ana rahminde alışık oldukları düzeni sürdürmek ister yani doğum sonrasıda istedikleri gibi hareket edebileceklerini düşünür, cildinizin her yerinden dışa süzülebileceklerine inanır. Yeryüzüne ayak bastıklarında ama onlar acı bir gerçek ile yüzleşir, yeryüzünün bir düzen üzerine inşa edilmiş olduğunu görürler, herkesin istediği gibi hareket edemeyeceğini herkesin doğanın kanunlarına boyun eğmek zorunda kaldığını öğrenirler. Onlar doğum sonrasıda kafalarına göre takılmak, istedikleri noktadan dışa sızmak ister ama her denemelerinde kafalarını cilde toslar. Cildiniz beden içinde üretilen elektromanyetik akımlara durun bakalım der, sizin buradan çıkma yetkiniz yok, siz toprağı bekleyin toprak size bir yol gösterecek der. Özgürlükleri ellerinden giden ve bir alana hapsedilen bu akımlar bunun üzerine hırçın bir çocuk gibi kaos içinde bedenin içinde bir oraya bir buraya zıplamaya başlar.

   - toprağın çekim gücü

Elektromanyetik atıklarınızın beden içindeki hırçınlığına toprak dur der, toprak bu akımları bir kamçı ile yakalar ve çırpınışlar altında onları ayaklara ve ellere doğru çeker. Toprak bi' nevi enerji akımlarınızı terbiye eder, onları bir düzene sokar ve bu düzenin ne olduğunu onlara öğretir. 

   - emici bir güç varsa elektromanyetik atıklarınızı bedenden uzaklaştırabilirsiniz

Organlarınız ve diğer beden hücreleriniz çalışır ve bu çalışmanın bir yan ürünü, daha doğrusu atığı olarak çevreye ısı ve elektromanyetik enerji boşaltırsınız. Isı, cildinizin her bölgesinden rahatlıkla dışa çıkabilir ama elektromanyetik enerjisi değil. Elektromanyetik atıklarınızı beden içinde birikmesini önlemek, bedenden uzaklaştırmak istiyorsanız o zaman dıştan yardıma muhtaçsınız, elektromanyetik atıkları kendi gücünüz ile uzaklaştırmanız veya bu akımların kendi başlarına dışa akması mümkün değil. Siz dıştan, bu akımları emen, kendisine doğru çeken elektromanyetik bir güç kaynağına muhtaçsınız. İşte bu güç kaynağı toprak, toprağın içindeki artı ve eksi yüklü mineraller size o ihtiyaç duyduğunuz vakkum, emici gücü sunar. İnsan ayak üstünde yaşamını idam ettiği içinde bedenin ana şarj/deşarj noktası ayakların altıdır.

   - doğum sonrası yaşanılan sıkıntı

Ana rahminde hiçbir düzene alışık olmayan, şımartılan elektromanyetik akımlarınız, doğum sonrasıda o düzensizlik içinde yaşama devam etmek ister ama, hayatın realitesi ile karşılaşır. Nedir bu realite; düzensizlik kaosa sürükler kaosta yıkıma ve çöküşe. O yüzden tabiat kendi içinde düzensizliğe izin vermez, kendisini oluşturan her bireyin görevine sadık kalmasını ve düzenden kopmamasını bekler. Kim, bu yeni doğan akımlara düzeni gösterir; tabiki toprak! Toprak bi'nevi bir halatla her bir akımı yakalayıp kendisine doğru çeker, her bir akımı bir hat üzerinde toplar ve bedenden giriş çıkışları o hat üzerinden yapmaları gerektiğini onlara gösterir.

   - akupunktur noktaları nasıl oluşur?

Toprak bedeninizin içindeki elektromanyetik akımları kendisine doğru çekmeye başladığında akımlar buna direnir, bir kara deliğin çekimine kapılmışcasına o çekim gücünden kaçmaya çalışır. Akupunktur noktaları işte bu kaçıs çabaları sonucu ortaya çıkar. Bunu biraz açalım; elektromanyetik atıklarınız azalara doğru çekilirken bir panik içinde sürekli ciltten dışa doğru sıçrar, bir boşluktan kendisini dışa atmaya çalışır. Her bir elektromanyetik frekansın cilde doğru sıçraması o fay hattında cilde doğru elektromanyetik bir esnemeye sebep olur. Bir sonraki ve saniye içindeki akımda aynısını deneyince, o esnek noktalar zaman dilimi içinde belirgin bir hal almaya başlar, o hattın kalıcı bir unsürü haline gelir.
Örneğin; tarlanıza suyu salıverdiğinizde su toprağın sağını ve solunu zorlar ama sonunda kendisi için uygun bir fay belirler ve hep o güzergah üzerinden akmaya devam eder. Bedenimizdeki enerji akımlarıda üretim noktalarından ellerin içi ve ayakların altına doğru ilerlerken kasların arasından kendilerini dışa atmaya çalışır, suyun toprağın sağını ve solunu zorlaması gibi ama cildiniz buna izin vermediği için iki şey oluşur, bir; enerji atıklarınızın azalara doğru ilerlemesi sağlanır yani meridyenler oluşturulur, iki; akımların direnişi, çırpınışı o meridyenler üzerinde birer esnek noktası oluşturur yani sizlere o meridyene o noktadan erişebilme olanağı tanınır. Mükemmel değilmi!

   - özeti

Enerji akımlarınız yeryüzüne ayak bastığında hiç bilmediği, daha önce karşılaşmadığı bir güçle karşılaşır o da toprağın çekim gücü. Beden içindeki akımlar dıştan gelen bu güce karşı direnir ve ona karşı ayaklanmak ister. Bir yandan toprak kendisine doğru çekmek için uğraşır, diğer yandan beden içindeki akımlar bu çekim gücüne direnir
. Akupunktur noktaları bu direnme ve çekim gücü arasında geçen mücadele sonucu ortaya çıkar. Bu direnişler bir ağacın gövdesinden ayrılan kollar gibi ana hattan (meridyen) cilde doğru kolların oluşmasına sebep olur. Bu kolların uç noktalarınada akupunktur noktaları denilir!  

   - akupunktur iğneleri

Akupunktur iğnelerin herhangi bir özelliği bulunmaz, iğnelerin amacı cilt tabakasının teşkil ettiği engeli aşmak. İ
ğneler metalden yapılır, metallerde elektromanyetik akımlara iletkenlik sağlar. İğneleri o kaçış noktalarına batırdığınızda o akımları o metal üzerinden o bölgeden direkt dışa aktarabilirsiniz. Siz bu şekilde cilt engelini o noktada bypass etmiş oluyorsunuz! Bu bilhassa meridyenlerde tıkanıklık varsa ve akımlar doğal çıkış noktalarına kadar ilerleyemiyorsa büyük önem arz eder. Bir balonun havasını boşaltmak gibi, iğneyi nereye batırıyorsanız o noktadaki elektromanyetik birikimleri o noktadan dışa boşaltıp o bölgedeki hastalığın iyileşmesine büyük katkıda bulunabilirsiniz. Bedenimizin belirli noktalarında enerji birikimi olduğunu nereden anlarız? Çok basit, o noktalar herhangi bir kaza veya travma görmediği halde dokunduğunuzda acıyorsa o zaman büyük bir ihtimal orada elektromanyetik bir birikim var! Örneğin; fibromiyalji ağrıları.