nühüm                                                                                                                     
bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler....mehmetçiğimize selam olsun..


                                                          
                                            
                                               
https://www.facebook.com/biyoenerji.net.98
Cep telefonu üzerinden üyelik işlemleri yapılamadığından bir çok okurumuz bize ulaşmakta sıkıntı çekiyor. Bu konuda çok şikayet aldık. Bu sorunu ortadan kaldırma niyetine bir facebook sayfası açtık. Bize ulaşmak isteyen, soruları veya önerileri olan okurlarımız facebook üzerinden bize ulaşabilir. Facebook sayfamızda bilgi paylaşmıyoruz sadece iletişim hattı olarak kullanıyoruz, bilginize. Websayfamızda huzurlu ve aydınlatıcı okumalar dileğiyle kendinize ve sevdiklerinize iyi bakınız... 24.09.2019

biyoenerji nedir

Biyoenerji kelimesinin anlamı kendisini oluşturan kelimelerin içinde saklı. Biyo- hayat; canlı veya yaşayan varlıklar ile ilgili demek; enerji- ise iş yapma yeteneğine sahip olmaktır. Eğer bir madde kendinde var olan güç ile bir şeyi harekete geçirebiliyorsa, buna enerji kelimesi atanır ve eğer bu enerjiyi bir makine değilde yaşayan, biyolojik bir varlık üretiyorsa o zaman buna biyo- enerji denilir. Sizin bedeniniz ısı üretir mi? Evet, bunu çalışan kaslarınız üretir. Bu ısı enerjisi bedeninizdeki nice kimyasal işlevin (exotherm) sonucu ortaya çıkar. Sizin bedeniniz elektrik akım üretir mi? Evet, bunu çalışan sinir sisteminiz üretir. Isı ve elektrik akımı birer enerji türü değil mi? Evet, bunlar birer enerji türü. İşte bu ısı veya elektrik enerjisi mekanik bir düzey tarafından değilde yaşayan, biyolojik bir varlık tarafından üretildiği için bu akımlara biyoenerji denilir.

       - Biyoenerji uzmanı ile normal bir vatandaşın arasındaki fark

Bu akımlar bilinçaltında aktığı için bizler bunların varlığından haberdar olmayız, biyoenerji uzmanları ile normal vatandaşların arasındaki farkta bu; birisi kendisinde akan enerjinin farkında diğeri ise farkında değil, birisi bu akımları bilince taşımış diğerinde ise bu akımlar halen bilinçaltında.