nühüm                                                                                                                     
bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...

       
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 

değerli okurlarımız, aklımıza bir fikir düştüğünde bunu anında bir taslak halinde sayfamıza ekliyoruz. Bir sonraki günlerde de birşeyleri ekleye ekleye çıkara çıkara, yazı içimize sininceye kadar üzerinde çalışıyoruz. Tüm bu çalışmalar sizlerin gözü önünde gerçekleşiyor. Kaba taslaktan son haline kadar, yazının tüm aşamasında sadece siz ve ben varım. Yazıyı ilk okuduktan sonra, son halini görmek için lütfen bir hafta on gün boyunca yazıyı takip ediniz. Sizlere hayırlı, huzurlu ve aydınlatıcı okumalar dileriz...

Kısa Bilgiler

- yeni aldığınız birşey kazaya uğradıysa, onu tamir ettirmeden değerinin yüzde 40'ını hesaplayın ve bir hayır kurumuna bağışlayın. Yeni aldığınız bir eşya eğer kazaya uğrarsa bilinki üzerinde bir hak bir nazar var. O hakkı o nazarı üzerinden kaldırmadığınız müddette aksilikler o eşyayı bulacak. Siz tamir ettireceksiniz, ya o tamir esnasında ya da o tamirden sonrası başka bir yerden kazaya uğrayacak. En güzeli, tamir ettirmeden o hak veya nazarın üzerinden kalkması niyetine bir bağış yapın. O malın yüzde 40 değerini hesaplayın ve sonrası bir yere bağışlayın. Bu Allahın izniyle o malın üzerindeki negatif enerjiyi kaldırır, afiyet içinde kullanmanıza izin verir. Halen kazaya uğruyorsa, o zaman kazancınızı gözden geçirin. Not: Allahu Teala yeryüzünde iki insana dokunmaz, temiz olana ve çok kirli olana. Malına çok haram karıştırmasına rağmen, eğer Allahu Teala birine dokunmuyorsa bilinki onun hesabını öbür hayata bıraktı.

-
bazı art niyetli insanlar kuran-ı kerimi çürütme niyetine derki; bu Kitapta herşeyin açıklandığı iddia edilir, hani 5 vakit namaz hani şu hani bu derler. Buna sizin için bir izah getirelim, bakınız; Allahu Teala, biz bu Kitapta "herşeyi açıkladık" demez, biz bu Kitapta "hiçbir şeyi eksik" bırakmadık der! "Herşeyi açıkladık" kelimeleri ile "hiçbirşeyi eksik" bırakmadık kelimeleri ne kadar çok aynı şeyi ifade ediyor gibi görünsede, aynı şeyi ifade etmez. Herşeyi açıkladık derseniz beş vakit namaz dahil herşeyi açıkladığınızı ifade etmiş olursunuz. Hiçbir şeyi eksik bırakmadık derseniz ama, bilmeniz kadarını size aktardık demeye getirirsiniz. Yani birisi herşey anlamına, diğeri ise bilmeniz kadarını size bildirdik anlamına gelir.

- Allahtan birşeymi istiyorsunuz, o zaman sabırlı olun. Allahtan istediğiniz bir nimet sadece sizin değil, tüm ailenizin hatta daha büyük bir çevrenizin hayatını pozitif anlamda değiştirebilir. İnsanlar ama birşeyleri çekmeleri gerek. Siz Allahtan birşeymi istiyorsunuz, bu isteğiniz ailenizi ve çevrenizi etkileyip etkilemeyeceğine bakın. Eğer etkileyecekse, o zaman o nimete kavuşmakta bekletileceksiniz bunu biliniz. Onlar yaşaması gerekeni yaşamadıkça o nimet size inmez. İlk önce onların o imtihan süresini tamamlamaları beklenir sonrası o nimet size iner. O yüzden dualarınızda dikkatli olun. Allahtan istediğiniz birşey ne kadar çok insanın hayatını etkileyecekse o kadar bekletileceksiniz. Siz kendiniz o duanın gereğini yapsanızda, şartlarını yerine getirsenizde bekletileceksiniz. O yüzden dualarınızda mütevazi olun. Büyük dualar büyük sabırlarlar gerektirir.
İstekleriniz ne kadar büyük olursa ne kadar insanın hayatını etkileyecekse o kadar bekletileceksiniz, bunu biliniz.
Karınca Misali Sizde Tarafınızı Belli Edin

biyoenerji ve tıp dünyası

Tıp dünyası insan bedenindeki enerji akımlarını inkâr etmez tam aksine asırlardır teşhis ve tanılarında bu enerji akımlarından yararlanır. Örneğin; bedenimizin ısısı enfeksiyonların tespitinde kullanılır; beyin ve kalbimizin elektrik akımları sayesinde beyin ve kalp grafileri elde edilir; bedenimizin manyetik akımları MR teknolojisini mümkün kılar; fizik tedavi merkezlerin ana tedavi yöntemleri ısı ve elektromanyetik enerji aktaran yöntemlerden oluşur. Tıp dünyası bu akımların varlığını kabulleniyor ve bunu kullanıyorsa, o zaman tıp dünyası bu doğal akımları neden inkâr eder?

         - Tıp dünyası, menfi çıkarlar ve insan bedenindeki enerji akımları

Tıp dünyası bir işletme çarkı ile işler, olaylar menfi çıkar ve ideolojik görüş doğrultusunda değerlendirilir, her hangi bir şey lehe olacaksa bu kabul edilir, aleyhe olacaksa ret edilir. Örneğin; ısı enerjisi sayesinde enfeksiyonların varlığı tespit edilir, ama bu ısıyı biyoenerji uzmanları ağızlarına aldığı zaman bu ısının varlığı, fayda ve zararları ret edilir. Örneğin; MR görüntüleri bedenlerinizdeki manyetik akımlar sayesinde elde edilir, ama biyoenerji uzmanları bu akımların varlığından bahsettiğinde buna hurafe damgası vurulur. Örneğin; beyin ve kalp grafileri ve nörolojik sinir ölçümleri bedenlerinizdeki elektrik akımlar sayesinde elde edilir, ama biyoenerji uzmanları bu akımların fayda ve zararlarından, varlığından bahsettiğinde buna bilim dışı damgası vurulur. Örneğin; fizik tedavi merkezinde bir cihazın ürettiği ısının veya elektrik akımın hastalıkları tedavi edebildiği kabul edilir, ama bu ısının kaynağı bir cihaz değilde insan, yani canlı bir varlık olduğu zaman bu kabul edilmez. Yapay olduğu zaman bilimsel olur, doğalı ise bilim dışı, İnsan icat ederse bilimsel olur Allah icat ederse bilim dışı; sizce bu adil bir yaklaşım, bilimsel bir tutum mu?

         - Tıp dünyası insan bedeni üzerinde hak ilan eder

Tıp dünyası İnsan bedenini kendi patentli malı, icadı olarak görür, o yüzdende kendisi dışında her hangi birisinin İnsan bedeni ile uğraşması ve araştırmasına tahammül göstermez. İnsan bedeni üzerinde yapılan bütün bilimsel yorumlar kendilerine has bir hak olarak görülür ve kendi örgütleri dışında yapılan çalışmalar ve açıklamalar bilim dışı damgası yer. Hekiminiz biyoenerji gibi uygulamaları aşağılamaya çalışır, onlar ile alay geçerse bu yaklaşımın onun hastalıkları tedavi edememe acizliğinden, elinden ilacı alırsanız hiç bir işe yaramama ezikliği ve özgüven yoksunluğundan kaynaklandığını bilmelisiniz. Siz böyle bir psikoloji içinde bulunan hekimlerin beyanlarını dikkate almayın, siz kendi çıkarlarınız doğrultusunda hareket edin. Zaman değerli, erken müdahale hayati önem taşır, organlarınızı bir yıl daha ilaçlar ile zehirlemeyin, kendinizi bir ay, bir yıl daha maddi ve manevi yıpranıma uğratmayın, siz sizi idare eden değil size çözüm üretebilecek yollara başvurun. 

       - Bizler olaya nasıl yaklaşmalıyız

Bilimsel mantık ile hareket edin, nedir bilimsel mantık? Çok basit; bilgi sahibi olmadığınız bir konu hakkında yorum getirmeyin, kanaat bildirmeyin; bu benim bilgi alanımın dışında bir şey, bu konu hakkında yorum yapmam doğru olmaz deyip geçin. Eğer yorum yapma ihtiyacı duyuyorsanız o zaman ilk önce kendinizi bütün önyargılardan arındırın sonra araştırmaya koyulun, yorum ve kanaatinizide araştırmalar neticelendiğinde yapın. Bilgi sahibi olmadığınız konular hakkında lütfen yorum yapmayın, kanaat getirmeyin. Biyoenerji gibi uygulamaları araştırın sonrası kendinizde uygulatın, böyle bir şeyin var olup olmadığını kendi bedeninizde tecrübe edinin. Bunu kendiniz öğrenip başkalarına uygulayın, yorumunuzu ve kanaatinizide bu tecrübeleri edindikten sonra yaparsanız bu toplum ve kendiniz için daha hayırlı bir yaklaşım olacaktır.