nühüm                                                                                                                     
bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...

       
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 

değerli okurlarımız, aklımıza bir fikir düştüğünde bunu anında bir taslak halinde sayfamıza ekliyoruz. Bir sonraki günlerde de birşeyleri ekleye ekleye çıkara çıkara, yazı içimize sininceye kadar üzerinde çalışıyoruz. Tüm bu çalışmalar sizlerin gözü önünde gerçekleşiyor. Kaba taslaktan son haline kadar, yazının tüm aşamasında sadece siz ve ben varım. Yazıyı ilk okuduktan sonra, son halini görmek için lütfen bir hafta on gün boyunca yazıyı takip ediniz. Sizlere hayırlı, huzurlu ve aydınlatıcı okumalar dileriz...

Kısa Bilgiler

- yeni aldığınız birşey kazaya uğradıysa, onu tamir ettirmeden değerinin yüzde 40'ını hesaplayın ve bir hayır kurumuna bağışlayın. Yeni aldığınız bir eşya eğer kazaya uğrarsa bilinki üzerinde bir hak bir nazar var. O hakkı o nazarı üzerinden kaldırmadığınız müddette aksilikler o eşyayı bulacak. Siz tamir ettireceksiniz, ya o tamir esnasında ya da o tamirden sonrası başka bir yerden kazaya uğrayacak. En güzeli, tamir ettirmeden o hak veya nazarın üzerinden kalkması niyetine bir bağış yapın. O malın yüzde 40 değerini hesaplayın ve sonrası bir yere bağışlayın. Bu Allahın izniyle o malın üzerindeki negatif enerjiyi kaldırır, afiyet içinde kullanmanıza izin verir. Halen kazaya uğruyorsa, o zaman kazancınızı gözden geçirin. Not: Allahu Teala yeryüzünde iki insana dokunmaz, temiz olana ve çok kirli olana. Malına çok haram karıştırmasına rağmen, eğer Allahu Teala birine dokunmuyorsa bilinki onun hesabını öbür hayata bıraktı.

-
bazı art niyetli insanlar kuran-ı kerimi çürütme niyetine derki; bu Kitapta herşeyin açıklandığı iddia edilir, hani 5 vakit namaz hani şu hani bu derler. Buna sizin için bir izah getirelim, bakınız; Allahu Teala, biz bu Kitapta "herşeyi açıkladık" demez, biz bu Kitapta "hiçbir şeyi eksik" bırakmadık der! "Herşeyi açıkladık" kelimeleri ile "hiçbirşeyi eksik" bırakmadık kelimeleri ne kadar çok aynı şeyi ifade ediyor gibi görünsede, aynı şeyi ifade etmez. Herşeyi açıkladık derseniz beş vakit namaz dahil herşeyi açıkladığınızı ifade etmiş olursunuz. Hiçbir şeyi eksik bırakmadık derseniz ama, bilmeniz kadarını size aktardık demeye getirirsiniz. Yani birisi herşey anlamına, diğeri ise bilmeniz kadarını size bildirdik anlamına gelir.

- Allahtan birşeymi istiyorsunuz, o zaman sabırlı olun. Allahtan istediğiniz bir nimet sadece sizin değil, tüm ailenizin hatta daha büyük bir çevrenizin hayatını pozitif anlamda değiştirebilir. İnsanlar ama birşeyleri çekmeleri gerek. Siz Allahtan birşeymi istiyorsunuz, bu isteğiniz ailenizi ve çevrenizi etkileyip etkilemeyeceğine bakın. Eğer etkileyecekse, o zaman o nimete kavuşmakta bekletileceksiniz bunu biliniz. Onlar yaşaması gerekeni yaşamadıkça o nimet size inmez. İlk önce onların o imtihan süresini tamamlamaları beklenir sonrası o nimet size iner. O yüzden dualarınızda dikkatli olun. Allahtan istediğiniz birşey ne kadar çok insanın hayatını etkileyecekse o kadar bekletileceksiniz. Siz kendiniz o duanın gereğini yapsanızda, şartlarını yerine getirsenizde bekletileceksiniz. O yüzden dualarınızda mütevazi olun. Büyük dualar büyük sabırlarlar gerektirir.
İstekleriniz ne kadar büyük olursa ne kadar insanın hayatını etkileyecekse o kadar bekletileceksiniz, bunu biliniz.
Karınca Misali Sizde Tarafınızı Belli Edin

sss- hissedilirmi

Canlı varlıkların ürettiği ısı ve elektromanyetik enerjisine biyoenerji denilir, bu ikisi birbirinden farklı fiziki kanunlara göre hareket ettiği için bu yazımızda bu iki enerji türünü ayrı, ayrı ele almalıyız.

Isı biyoenerjisi

Isı yaşadığınız doğanın bir parçası ve insan cildi bu ısıyı hissedebilecek reseptörler ile donatılı. Terapistiniz rahatsız bölgenize dokunduğu an terapistinizin elindeki sıcaklığı rahatlıkla hissedebilirsiniz. Bu ısı bir makina tarafından değilde biyolojik bir canlı tarafından üretildiği için buna ısı- biyoenerjisi denilir. Isının kaynağı ne olursa olsun ısı hissedilebilir, hissedildiği içinde ısı- biyoenerjisinin hissedildiği iddiasını rahatlıkla yapabilirsiniz.

Elektromanyetik biyoenerjisi

Eliniz ile bir yere dokunduğunuzda hiç küçük bir elektrik çarpması yaşadınız mı? Bu sizdeki elektromanyetik bir akımın karşı tarafa zıplamasıdır. Çalışan hücreleriniz bu akımları üretir ve yaşadığınız müddet bu akımları üretmeye devam edersiniz. İnsan her saniye içinde bu akımları üretir, bir saniye önceki üretimde el ve ayaklardan toprağa veya dokunduğunuz cisimlere aktarılarak bedenden uzaklaştırılır. Bu akımları beden biriktirmez, kendisi ile çevresi arasında büyük bir potansiyel farkın oluşmasına izin vermez. Eğer bedeniniz elektromanyetik akımları istenilen derecede deşarj edemezse bu akımlar bedende birikmeye başlar ve beden ile çevresi arasında belirgin bir potansiyel farkı oluşur. Potansiyel farkı oluştuğunda ne olur? Potansiyel farkın büyüklüğüne göre siz her bir yere dokunduğunuzda küçük elektrik çarpmaları yaşar, bu potansiyel farkını hissedersiniz. Yani elektromanyetik akımları hissedebilmenin önkoşulu bir potansiyel farkın varlığıdır! Isı- biyoenerjisini cildin ısı rezeptörleri rahatlıkla hissedebilir, elektromanyetik- biyoenerjisini hissedebilmek o kadar kolay değil, bunun için bir potansiyel farkı olması gerek, yani terapistin eli ile hastanın bedeni arasında belirgin bir potansiyel farkı oluşması gerek. Örneğin; terapist kendi eline odaklanır, eline yoğun bir elektron topluluğu gönderebilirse el ile hasta arasında belirgin bir potansiyel farkı oluşur, bu farkıda hasta karıncalanma, manyetik bir dalgalanma veya benzeri bir duygu şeklinde hisseder.

Bu akımları hastaya hissettirmenin önemi

Enerjiyi hastaya hissettirmek her açıdan çok önemlidir, bilhassa tedaviye karşı beslenen psikolojik tereddütler ve önyargılı yaklaşımı kırmak için bu akımlar hastaya hissettirilmeli. Hasta bu akımları hissettiği an hastanın psikolojik direncini kırar, elinize güçlü bir koz konar ve hasta ile olan bağınız ve tedavi süreci daha sağlıklı ilerler. Dikkat; bir hastanın bu akımları hissedebilmesi bir kaç seans alabilir, siz ve hastanız biraz sabırlı olmalısınız. Hastanın kendi enerjisi bir direnç koyar, bu direnci kırıp bu akımları hastanın bilincine taşımak biraz zamanınızı alabilir, o yüzden seanslarınızda sabırlı olmalısınız.