nühüm                                                         
bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...
                                                                                                                                                          


bir konuya niyetlendiğimizde, o gün aklımıza geleni kaleme alıyoruz ve sitemize o taslak hali ile yerleştiriyoruz. Son hali sizlerin gözü önünde alıyor, haftalar içinde cümleleri düzelte düzelte birşeyleri ekleye ekleye. Son hali bir iki hafta alıyor, yeni yazılarımızı bir kaç hafta boyunca lütfen takip edin.....
 


zam fırsatçıları;

dolar ve euronun yükselmesi ile bir çok mağaza ürünlerine fahiş zam yaptı. bunun bir çok boyutunu medya ve siyasetçiler ele aldı. biz dikkate alınmayan bir boyutunu bilincinize taşımak istiyoruz; gıda sektörün kontrolü maalesef fetö gibi küreselcilere hizmet edenlerin elinde. bunlar bir adım attığında da, bir kaç şeyi hedefler. örneğin; anlamsız fahiş fiyat koyarlar, tek amaç fiyatı gördüğünüzde açıktan veya içinizden erdoğana saymanızı sağlamak. anlamsız fahiş fiyatlar, hükümete karşı bir isyanı başlatmayı amaçlar. bir başka neden; bir sektörü yok etmek için yüksek zam koyulur. siz satın almazsanız, üretici malını satamaz, satamadığı zamanda fabrikasını kapatır, tarlasında başka bir ürünü ekmeye başlar. stratejik bir üründe üretici konumdan, ithalcı konuma düşersiniz. bu zamların bir amacıda, toplulukların beslenme alışkanlıklarını değiştirmeye yönelik bir girişim olması. kimsenin üzerinde durmadığı noktada bu. her topluluğun bir beslenme kültürü var. siz belirli ürünlere yüzde yüz, yüzde iki yüz zam koyduğunuzda sadece fırsatçılık yapmıyorsunuz, aynı zamanda insanları o ürünleri almaktan vazgeçiriyorsunuz. yüz yıllardır, sofralarımızda eksik olmayan bir ürün, artık haftada iki, sonra ayda bir sonrada olmasada olur konumuna geliyor. hiç farkına varmadan yerli ve sağlıklı ürünlerden yapay, sağlıksız ürünlere geçiş yapıyoruz. salça, yoğurt ve pekmez gibi yüzde yüz yerli ürünlere yüzde yüz zam yapılması, beslenme alışkanlığımızı değiştirmeye yönelik bir girişim. toplumun bin yıllardır var olan, genetiklerine has beslenme alışkanlığını yerli ve sağlıklı ürünlerden, sağlıksız ürünlere doğru değiştirmek için yapılır.

hep şunu merak etmişimdir; a101 ve bim gibi mağazalar yüzde 60, 70 zam koyuyor, sonrası bunlarla oturuyorsun, üç aylığına yüzde 15 indirime anlaşıyorsunuz. bu nasıl bir eziklik nasıl bir mantık gerçekten anlamış değiliz. tavsiyemiz; erdoğan artık diktatör gibi davransın. çok değil, o diktatör vasfın binde birini uygulamaya soksa, bu, ülkemizdeki pislikleri temizlemek için yeterli olur. ona diktatör damgası yapıştıranlarada şu uyarıyı yapayalım; bir kelimeyi çok ağzınıza dolarsanız o başınıza gelir. bakın, gün gelir erdoğanı çok ararsınız. ah erdoğan, biz değerini bilememişiz diye arkasından çok ağıt yakarsınız.
askere kurşun sıkanların törenle cenazesinin kaldırıldığı bir ülkede yaşıyoruz. devlete ihanet edenlerin, devlete sövenlerin devleti dış güçlere şikayet edenlerin, devleti yıkmaya çalışanların kahramanlaştırıldığı ve önün açıldığı bir ülkede yaşıyoruz. ülkemizi ihanet eden edene, kazıklayan kazıklayana. kim bunlara bu yüzü veriyor; erdoğan! devletin farklı kurumlarına ve meclise bu kadar hakim olup, bu devlete ihanet edenlere bu kadar duyarsız kalan başka bir dünya lideri yok. örneğin; müebbet alan bir kaç bin fetöcülerin dışındakiler, ortalama beş yıl sonra hapisten çıkacak ve bunlar ve bunların çocuk ve torunları bu millet ve topraklardan nefret ediyor. neden bunları vatandaşlıktan atmıyorsunuz? perşembenin gelişi çarşambadan belli. bunların tekrar örgütleneceği ve sizden öç almak için her ihaneti yapacağı o kadar aşikarki, neden bunları elinize fırsat gelmişken vatandaşlıktan atmıyor, ülkenizden uzaklaştırmıyorsunuz? neden, çünkü erdoğan ve danışmanlarında akıl yok, yürek yok, strateji yok. çok az kaldı ama, merak etmeyin. siz, gezi, 15 temmuz darbe girişimi ve sarı yelekler gibi hazırlıklarınızı yaparsınızda, hak hiç boş dururmu? elbette durmaz. Allahta, yeryüzünü yeni bir lidere hazırlıyor. az kaldı, o gün geldiğinde de bu milletin seçtiği liderlere söven, bu topraklara ihanet edenlere merhamet edilmeyecek. örneğin; a101, migros ve bim gibi mağazalara biz ne yapardık? amerikanın vw'a kestiği cezayı keserdik. ne kadar zam yapmışlar adet başına ceza keserdik. kaç adet var kaç mağaza var, çarpardın, 20-30 milyarlık cezayı keserdin. bunu ödeyemeyecekleri içinde bu mağazaları kayyuma devrederdin. bununla ne elde etmiş olurdun? milleti kazıklamak isteyenlerin akıbeti ne oluyor, ibretlik bir vaka oluşturmuş olurdun. iki; enflasyonu sen belirlerdin ve üç; gıda sektörünü küreselcilerin elinden kurtarır, millileştirmiş olurdun. dört; beslenme kültürümüzü korumuş olurdun. bir taşla bir kaç kuş vurmuş olurdun.

serbest piyasa ve bağımsızlık kavramları;
serbest piyasa kavramı bir yalan. serbest piyasa kavramını kullanarak insanları kandırmayın. "serbest piyasa" dediğiniz oluşum belirli temel taşlar üzerine kurulu, örneğin; merkez bankaları, dünya bankası, derecelendirme kuruluşları, borsalar, uluslararası fonlar, uluslararası şirketler, dünya ticaret örgütü vs. şimdi, bu taşların her birini aynı kişiler yönetiyorsa, kuralları ve denetimi bunlar yapıyorsa, bu düzen nasıl "serbest oluyor"? arkadaşlar, şeytan kavramlar ile insanı kandırır. bu oyuna alet olmayın. istedikleri zaman borsalara ve kurlara müdahale ediyorlar, petrol fiyatlarını ihtiyaca göre çıkarıyor veya düşürüyorlar, istedikleri zaman şirketlere ve ülkelere ceza kesiyor ambargo koyuyorlar, swift ve dolar gibi araçları kullanmaya mecbur bırakıyorlar, siz halen serbest piyasadan bahsediyorsunuz, anlaşılır gibi değil. bakınız, amerikan ordusu girdiği her yere, demokrasi getireceğim diye girdi, birleşik milletler tüm milletlerin hakkını koruyacağım vaadiyle kuruldu, hdp sözcüleri demokrasi ve barış kelimelerini hiç ağızlarından düşürmez; şeytan ile hak arasındaki fark ne biliyormusunuz; şeytan sizi güzel sözler ile kandırır, eylemlerine baktığınızda iyiye yönelik hiçbir iz bulamazsınız. ağzından hep barış ve iyilik nareleri akar, eylemleri ise hep kötülük dolu olur. hak ise fazla konuşmaz, hakkın hak olduğunu eylemlerine bakarak anlarsınız. kötü kişi, söz ve kavramlar ile sizi ikna eder, iyi ise eylemleri ile. "serbest piyasa" kavramı, böylesine bir kavram. içeriği boş. kavramın kendisi kulağa hoş geliyor, piyasaya hakim olan aktörlerin eylemlerine baktığınızda ama kötülük ve yüzde yüz kontrol etme, insanları kendilerine biat ettirme eylemlerini görüyorsunuz. serbest, kelimesi ile örtüşmeyen eylemler görüyorsunuz. o yüzden lütfen, bu tür kavramları ekonomi programlarınızda kullanarak bu düzene hakim olanları, kötülüğü meşrulaştırmayın. bu düzen kendiliğinden ortaya çıkmadı. serbest piyasa dediğinizde herkesin serbestçe hareket edebildiği bir düzenden bahsedersiniz, burada durum ama bundan ibaret değil. birileri düzeni kurmuş ve yüzde yüz kontrol etme, kendilerine biat ettirme dürtüleri ile hareket ediyor. bu işin içinde birilerine boyun eğme olduğu içinde "serbest" kelimesi kullanılmaz. örneğin; koç holding, alman markası grundig satın alabildiyse, küresel sistemin bir parçası olduğu için alabildi. ülker holding, godiva markasını satın aldıysa küreselcilere biat etmeye razı olduğu için alabildi. örneğin; siz atak helikopterlerini afganistan satamıyorsanız, devlet olarak küreselcilere boyun eğmediğiniz için satamıyorsunuz. örneğin; merkez bankası ve bağımsızlık kavramı. kocaman yalan.
bağımsızlık kavramı ile bu insanlar, o ülkeden bağımsız olduklarını ima eder, hiçbir yere bağımlı olmadıklarını değil. yani, merkez bankaları ülkelerden bağımsız hareket eder, küresel sistemden bağımsız değil. yani, merkez bankaları devletlere değil küreselcilere bağımlı kurumlar. merkez bankalarını kuran ve işleten küreselcilerdir. erdoğanın, merkez bankasını millileştirememesi affedilir birşey değil. bu kadar büyük bir güce sahip olup, merkez bankasına dokunamaması affedilebilir birşey değil. devlet bankaların yüksek faizlerine müdahale edememesi, merkez bankasın yüksek faizine müdahale edememesi gerçekten affedilir birşey değil. birileri kendisine bağımsızlık ve serbest piyasa kavramlarınını yutturmuş, kendileri arkadan işi götürüyor. erdoğana bağımsızlık naraları okunuyor, arka planda da londra işi yönetiyor. bunlar yüzde yirmi yüzde elli faizler ile milletimizi sömürüyor, erdoğan gibileride; lütfen, yeterince kazıklamadınız, biraz daha kazıklayın diyor. olay bundan ibaret. özetlersek; kim bağımsızlıktan bahsediyor, dokunmayın diyorsa bilinki, yöneten onlar. onlar orasını kurdu, işletiyor, sizinde o çarka çomak sokmanızı istemiyor. günümüz millileşme, kendi düzenimizi ve kendi piyasamızı kurma zamanı. bunun içinde ilk önce kavramları anlamamız ve doğru kullanmamız şart. insanın kurduğu, mehenk taşlarını kontrol ettiği ve istediği zaman müdahale edebildiği bir düzen "serbest" olmaz. insan aklı ile dalga geçmeyin. serbest piyasa dediğiniz zaman, yağmur ve rüzgar gibi, kendi başına hareket eden bir sistemi ima etmiş oluyorsunuz. ekonomide ise yok böyle birşey. derecelendirme kuruluşlarından dünyanın en büyük bankalarına, swift sisteminden petrole, yumuşak güçten sert güce, dünya mal varlığın %97 sine kadar herşey bir zihniyet tarafından kontrol ediyorsa serbest piyasadan bahsedemezsiniz. günümüzde birleşik milletler adında bir kurum ne kadar birleşikse, serbest piyasada o kadar serbest. slogan ve kavramlara değil, icratlara bakın.

sss- g

Biyoenerji olarak adlandırdığımız güç ısı ve elektromanyetik enerjisinden ibarettir. Canlı varlıklar bu iki enerji türünden başka bir enerji şeklini üretmez, üretemez. Biyoenerjinin görülüp görülmediğini izah edebilmemiz içinde bu iki enerji türünü, yani ısı ve elektromanyetik enerjisini birbirinden ayrı ele almalıyız.

Isı- biyoenerjisi görülürmü?

Hayvanlar âleminde yaşayan bazı canlılar bir ısı detektörü gibi canlı varlıkların etrafa yaydıkları ısı akımlarını görebilmekte. Onların gözleri bi ‘nevi bir ısı kamerası gibi çalışır ve çevrelerinde bulunan canlıların pozisyonlarını belirler. Bu yapısal ayrıcalık onların ya avlanmasını kolaylaştırır ya da avlanmaktan korur. İnsanoğlu yiyecek zincirinin en üst kademesinde olduğu için bu tür tehlikeler ile karşılaşmaz o yüzden insan gözü ısıları görüntüleyebilecek şekilde yaratılmamış. Böyle bir yetenekten yoksun yaratılmış olmamızın daha farklı nedenleride bulunur. İnsan sosyal ortamda yaşayan bir varlık ve eğer insan gözü ısı akımlarını görüntüleyebilmiş olsaydı o zaman gözlerimiz bir röntgen cihazı gibi çevremizdeki insanların bedenlerini tarar, bedenimizin iç kutsiyetine ve duygu gizemliliğin sınırlarına sürekli tecavüz ederdi. Hayvanların bu özelliği bizi ne kadar büyülesede aslına baktığımızda bu hayvanların gözleri insan gözü ile kıyaslandığında çok daha ilkel bir yapıya sahip. Hayvanların gözleri yaşadıkları ortama ve şartlara göre yaratılmış, insan gözü ise bu dünyanın bütün güzelliğini görebilecek ve yaşadığı ortamın bütün boyutlarını kavrayabilecek şekilde tasarlanmış, örneğin- bizler renkli veya üç boyutlu görürüz, hayvanlar göremez. Özet; insan gözü ısı- biyoenerjisini göremez!

Elektromanyetik- biyoenerjisi görülürmü?

İnsan gözü elektromanyetik akımların sadece belirli bir dalga boyutunu görebilir bu da 380nm-780nm arasındaki dalga frekanslarına sahip olan boyut. Bu kısıtlama ile yaratılmış olmamızın ise çok basit bir nedeni var; evrendeki cisimler iki türden var edilmiş, maddeye dönüşmüş ve enerji boyutunda kalmış cisimler. Maddeye dönüşmüş cisimler 380nm-780nm arasında varlığını sürdürür. İnsanoğluda madde boyutunda varlığını sürdürdüğü için kendisine 380nm-780nm dalga kısıtlaması getirilmiş, yani Kur’an-ı Kerimin değimiyle gözlerimiz enerji boyutları için perdelenmiş. Örneğin- bizler ne cinler alemini görebilir ne baz istasyonundan cep telefonumuza akan elektromanyetik frekansları ne de uydu çanağımıza gelen tv veya radyo yayınlarını.

 

Özet

İnsan gözü ne gamma ışınlarını ne x ışınlarını ne morötesini ne kızı ötesini ne de radyo dalgalarını görebilir. İnsan gözü ne havaalanındaki ısı kameraların yerini alabilir ne de baz istasyonlarına akan cep frekanslarını görür. Bu tür iddialarda bulunan uzmanlar egolarına kurban gider. Özel olma duygularına sahip insanlar; “ben bunu yapamıyorum veya göremiyorum”, cümlelerini söyleyemez ve ortaya fizik yasalarına aykırı bir iddia ortaya çıkar. 1) Eğer o uzmanlar bunları görebilmiş olsaydı o zaman bunu bütün insanlar görebilirdi çünkü insanoğlunun gözü her insanda eşit yaratılmış. 2) Eğer insanoğlu maddeye dönüşmüş cisimlerin yanında birde enerji boyutunu görebilmiş olsaydı o zaman insanoğlu madde ile madde olmayan cisimleri, gerçek ile gerçek dışı olanı birbirinden ayırt edemez hale gelir, bildiğimiz yaşam kaosa sürüklenirdi.

Cinlere kanmayın

Bazı uzmanlar bedeninizin enerjisini lavaboda, loş bir ortamda aynaya baktığınızda görebileceğinizi iddia eder. Gerçektende bu uzmanlar bir şeyler görebiliyor olabilir fakat bunu sizler veya bizler göremediğimiz an insanın aklına farklı düşünceler gelir. Örneğin; o esnada o insanların göz perdeleri cinler tarafından etkilenir ve kendilerine bazı renkler gösterilir, o kişiler bile o an böyle bir varlığın etkisi altında olduklarını bilmez. Gördükleri doğru olamaz mı hocam diye sorarsanız; olamaz. Olaya bilimsel yaklaşmalısınız; 1) gözünüzün fizyolojik yapısı ya bir şeyi görecek şekilde yaratılmıştır ya da göremeyecek şekilde. Siz gözü loş ortamlara sokarak, gözü zorlayarak görmeye kadir olmadığı şeyleri görmeye zorlayamazsınız. Eğer gözünüz bunu görecek şekilde yaratıldıysa zaten bunu her ortamda görür. 2) Eğer onların gördüğü normal olmuş olsaydı o zaman bizler ve toplumun tamamı aynı şeyi görmesi gerekirdi çünkü insanoğlunun gözü birbirine eş yaratılmış. Fakat onlar görüyor ve toplum göremiyorsa ve gördüklerini iddia ettiği şey gözün fizyolojik yapısına ve fizik kurallarına ters ise ve bu lavabo gibi cinlerin cirit attığı yerlerde oluşuyorsa o zaman bizler bunun cinler alemi ile bağlantılı bir durum olduğunu düşünmeliyiz.