nühüm                                                                                                                     
bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...

       
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 

değerli okurlarımız, aklımıza bir fikir düştüğünde bunu anında bir taslak halinde sayfamıza ekliyoruz. Bir sonraki günlerde de birşeyleri ekleye ekleye çıkara çıkara, yazı içimize sininceye kadar üzerinde çalışıyoruz. Tüm bu çalışmalar sizlerin gözü önünde gerçekleşiyor. Kaba taslaktan son haline kadar, yazının tüm aşamasında sadece siz ve ben varım. Yazıyı ilk okuduktan sonra, son halini görmek için lütfen bir hafta on gün boyunca yazıyı takip ediniz. Sizlere hayırlı, huzurlu ve aydınlatıcı okumalar dileriz...

Kısa Bilgiler

- yeni aldığınız birşey kazaya uğradıysa, onu tamir ettirmeden değerinin yüzde 40'ını hesaplayın ve bir hayır kurumuna bağışlayın. Yeni aldığınız bir eşya eğer kazaya uğrarsa bilinki üzerinde bir hak bir nazar var. O hakkı o nazarı üzerinden kaldırmadığınız müddette aksilikler o eşyayı bulacak. Siz tamir ettireceksiniz, ya o tamir esnasında ya da o tamirden sonrası başka bir yerden kazaya uğrayacak. En güzeli, tamir ettirmeden o hak veya nazarın üzerinden kalkması niyetine bir bağış yapın. O malın yüzde 40 değerini hesaplayın ve sonrası bir yere bağışlayın. Bu Allahın izniyle o malın üzerindeki negatif enerjiyi kaldırır, afiyet içinde kullanmanıza izin verir. Halen kazaya uğruyorsa, o zaman kazancınızı gözden geçirin. Not: Allahu Teala yeryüzünde iki insana dokunmaz, temiz olana ve çok kirli olana. Malına çok haram karıştırmasına rağmen, eğer Allahu Teala birine dokunmuyorsa bilinki onun hesabını öbür hayata bıraktı.

-
bazı art niyetli insanlar kuran-ı kerimi çürütme niyetine derki; bu Kitapta herşeyin açıklandığı iddia edilir, hani 5 vakit namaz hani şu hani bu derler. Buna sizin için bir izah getirelim, bakınız; Allahu Teala, biz bu Kitapta "herşeyi açıkladık" demez, biz bu Kitapta "hiçbir şeyi eksik" bırakmadık der! "Herşeyi açıkladık" kelimeleri ile "hiçbirşeyi eksik" bırakmadık kelimeleri ne kadar çok aynı şeyi ifade ediyor gibi görünsede, aynı şeyi ifade etmez. Herşeyi açıkladık derseniz beş vakit namaz dahil herşeyi açıkladığınızı ifade etmiş olursunuz. Hiçbir şeyi eksik bırakmadık derseniz ama, bilmeniz kadarını size aktardık demeye getirirsiniz. Yani birisi herşey anlamına, diğeri ise bilmeniz kadarını size bildirdik anlamına gelir.

- Allahtan birşeymi istiyorsunuz, o zaman sabırlı olun. Allahtan istediğiniz bir nimet sadece sizin değil, tüm ailenizin hatta daha büyük bir çevrenizin hayatını pozitif anlamda değiştirebilir. İnsanlar ama birşeyleri çekmeleri gerek. Siz Allahtan birşeymi istiyorsunuz, bu isteğiniz ailenizi ve çevrenizi etkileyip etkilemeyeceğine bakın. Eğer etkileyecekse, o zaman o nimete kavuşmakta bekletileceksiniz bunu biliniz. Onlar yaşaması gerekeni yaşamadıkça o nimet size inmez. İlk önce onların o imtihan süresini tamamlamaları beklenir sonrası o nimet size iner. O yüzden dualarınızda dikkatli olun. Allahtan istediğiniz birşey ne kadar çok insanın hayatını etkileyecekse o kadar bekletileceksiniz. Siz kendiniz o duanın gereğini yapsanızda, şartlarını yerine getirsenizde bekletileceksiniz. O yüzden dualarınızda mütevazi olun. Büyük dualar büyük sabırlarlar gerektirir.
İstekleriniz ne kadar büyük olursa ne kadar insanın hayatını etkileyecekse o kadar bekletileceksiniz, bunu biliniz.
Karınca Misali Sizde Tarafınızı Belli Edin

sss- sorunlu bölge nasıl tespit edilir

Yazılarımızda herkese eşit mesafeli davranmaya çalışıyor, her zaman bilimsel olanı savunuyoruz. Vakti geldiğinde kalıplaşmış zihniyetlere sahip olan profesörleri yerden yere vuruyoruz ama vakti geldiğinde de saçma sapan iddialarda bulunan biyoenerji uzmanlarını eleştiriyoruz. Vakti geldiğinde bazı uzak doğu uygulamaların hurafe açıklamalarını eleştiriyoruz (şakra) ama vakti geldiğinde de bazı uzak doğu uygulamalarını takdirle anıyor, savunuyoruz (akupunktur). Doğru olanı her yerde ve her ortamda savunalım ama yanlış olanıda hangi kaynaktan gelirse gelsin eleştirelim. Bu yazımızda sıkça rastlayacağınız bir olayı sizler için ele almak istiyoruz; biyoenerji uzmanları hasta bölgeleri elleri ile tespit edilebilirmi? Yazılarımızda biyoenerji uzmanların nice iddialarını ve şovlarını eleştirdik, bilim dışı ve hurafe olarak damgaladık, bu eleştirilere bu yazı ile bir tane daha eklenileceğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bir hastaya dokunmadan hasta bölgeleri tespit edebilmek ne kadar imkânsız veya mantık dışı görünsede bu şovun altında bilimsel ve çok mantıksal bir gerçek yatar

Bilimsel gerçek nedir?

Hasta bölgelerin tıpta 5 tane ana göstergesi bulunur. Bunlar ve bunlara sebep olan mekanizmalar;

  1. Rubor (kırmızılaşma). Vücut hasta bölgeye daha fazla kan gönderir, amaç rahatsız bölgenin iyileşme sürecini hızlandırmak. Kan dolaşımın o bölgede daha fazla olması o bölgenin daha fazla kırmızı görünmesine sebep olur.

  2. Dalor (ağrı). Sinir uçları uyandırılır. Bu şekilde rahatsızlık bilince taşınır ve hastalığınıza müdahale edilmesi istenir.

  3. Tumor (şişkinlik). Rahatsız bölgede daha fazla kan olması o bölgedeki sıvı oranını artırır ve bölge şişer.

  4. Calor (ısı). Kan dolaşımın artışı o bölgeye daha fazla ısı taşır, bu da o bölgedeki ısı derecesini artırır.

  5. Functio laesa. Hastalığın kendisi ve yukarki enflamasyon mekanizmaları rahatsız bölgedeki hücrelerin fonksiyonlarını bozar.

Biyoenerji uzmanları bu enflamasyon göstergelerinden nasıl yararlanır?

Vücudunuzun herhangi bir bölgesi rahatsızlandığı an o bölge sıvı ve hücre akımına uğrar, yani o bölgede atomar hareketlilik artar. Biyoenerji uzmanlarıda bu sıvı ve hücre hareketliliğinden yararlanır. Onlar ellerini bir bedenin üzerinden gezdirirken bedenin her hangi bir bölgesinde ısı veya elektromanyetik yoğunluk varmı yokmu onu hissetmeye çalışır. Bir bölgede bir yoğunluk hissettikler anda o bölgede bir sıkıntının var olduğunu düşünürler, enflamasyon belirtilerine görede haklı çıkarlar.

   

Fotoğrafımız çok ilkel ve basit bir çizim ama olayı görsel boyutta anlamanız için faydalı olacağını düşünüyoruz. Rahatsız bir bölgede daha fazla hücre ve kan bulunur ve bunların enerjisi cilde doğru yayılır. Enerji uzmanları cildin üzerinde ellerini gezdirirken bu nokta yoğunlukları hissetmeye çalışır. Bu yoğunluk sağlıklı bölgelerde olmadığı için bu noktalar tespit edildiği an o bölgelerde bir rahatsızlığın var olduğu düşünülür ve tıbbın enflasmasyon belirtilerine görede haklı çıkarlar.

Herkes bu ısı veya elektromanyetik farkı hissedebilirmi?

Elinizde hissetme duyusu varsa sizde bu akımları hissedebilirsiniz ancak şunuda unutmamanız gerekir, bir âmânın kulağındaki hassasiyeti gören bir insanda bulamazsınız. Hisleriniz kullandıkça ve eğitildikçe gelişir. Biyoenerji uzmanları hastalardaki ısı ve elektromanyetik dalgalanmaları hissedebilmek için yıllarca hasta bedenlerin üzerinde ellerini gezdirir. Bu yetenekler uzun yılların pratik uygulamaları sonucu ortaya çıkar, yılların çalışmaları sonucu duyu reseptörleri daha hassas bir hal alır. Bu pratik çalışmaları sizde yaparsanız sizin ellerinizde manyetik ve ısı akımlarına karşı daha hassas bir hal alabilir, sizde zaman dilimi içinde çok küçük ısı veya manyetik değişimleri ayırt edebilecek seviyeye ulaşabilirsiniz.

Enerjinizi hissetmenin ilk adımları

Enerjiniz bilinçaltında akar, bilinciniz bu akımların varlığından haberdar olmaz. Enerjinizi kullanmak istiyorsanız bu akımları ilke önce bilince taşımalısınız. Bu akımları nasıl bilince taşıyabiliriz? Beyninize bu akımları yüzeye çıkar deseniz beyniniz bedeninizde bir arayışa girer ama eli boş geri döner. Bedende bir şeyleri arar ama bu akımları daha önceden hissetmediği için, neyi araması gerektiğini bilmez. İlk önce vücudunuzun enerjisine benzer suni bir enerji üretip bu enerjinin tadını beyninize hissettirmelisiniz. Bunun için ellerinizin içini birbirine karşı ovun ve yavaşça birbirinden ayırın. İki elinizin arasında bir ısı veya manyetik bir duyu hissedeceksiniz, o duyuyu bir kaç dakika hissetmeye çalışın. Birkaç saniyelik ovma bir kaç dakikalık enerji kaynağı oluşturamaz, eğer bir kaç dakika sonra halen elinizin arasında bir enerji hissediyorsanız bu kendi enerjinizi hissetmeye başladınız anlamına gelir. Beyniniz bu enerjiyi not eder ve bir sonraki denemelerinizde elinizi ovuşturmadan yüzeye çıkarır ve istediğiniz bedenleri bu enerjiye yönelik taramadan geçirebilir.

Biyoenerji uzmanları erken teşhis konusunda tıptan daha önde, daha etkilidir

MR gibi görüntüleme yöntemleri anca makroskobik oluşumları, yani bir şey en azından 3 cm' lik bir boya ulaştıktan sonra onu bizlere gösterir.
Ellerinizin duyu reseptörleri ise mikroskobik boyutta olan oluşumları, yani 3 cm’den daha küçük ve gözle görülmeyen şeylerin varlığını size bildirir. Bu ne anlama geliyor? Bu erken teşhis ve erken müdahale anlamına gelir. Kan tahlilleri ve görüntüleme yöntemleri ile tespit edilemeyen rahatsızlıkları biyoenerji uzmanları çok daha erken safhalarda tespit etme yeteneğine sahip. Bu tıbba nasıl bir katkı sağlayabilir? Görüntüleme yöntemlerin tespit edemediğini siz eğer tespit edebiliyorsanız o zaman siz hekimleri yönlendirir, hekimlerin daha sağlıklı teşhisler koymasını sağlayabilirsiniz. Dünyanın hiç bir teknolojisi böylesi bir erken uyarı sistemini size sunamaz, tıbbın hiç bir bölümü böylesi bir nokta teşhis koyma kabiliyetine sahip değil! Eğer sağlık sistemi çıkarlar üzerine inşa edilmemiş olsaydı, insanın bu özelliği dışlanmaz, bundan her hastane, her sağlık kuruluşu yararlanmanın yollarını arardı.