nühüm                                                                                                                     
bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...

       
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 

değerli okurlarımız, aklımıza bir fikir düştüğünde bunu anında bir taslak halinde sayfamıza ekliyoruz. Bir sonraki günlerde de birşeyleri ekleye ekleye çıkara çıkara, yazı içimize sininceye kadar üzerinde çalışıyoruz. Tüm bu çalışmalar sizlerin gözü önünde gerçekleşiyor. Kaba taslaktan son haline kadar, yazının tüm aşamasında sadece siz ve ben varım. Yazıyı ilk okuduktan sonra, son halini görmek için lütfen bir hafta on gün boyunca yazıyı takip ediniz. Sizlere hayırlı, huzurlu ve aydınlatıcı okumalar dileriz...

Kısa Bilgiler

- yeni aldığınız birşey kazaya uğradıysa, onu tamir ettirmeden değerinin yüzde 40'ını hesaplayın ve bir hayır kurumuna bağışlayın. Yeni aldığınız bir eşya eğer kazaya uğrarsa bilinki üzerinde bir hak bir nazar var. O hakkı o nazarı üzerinden kaldırmadığınız müddette aksilikler o eşyayı bulacak. Siz tamir ettireceksiniz, ya o tamir esnasında ya da o tamirden sonrası başka bir yerden kazaya uğrayacak. En güzeli, tamir ettirmeden o hak veya nazarın üzerinden kalkması niyetine bir bağış yapın. O malın yüzde 40 değerini hesaplayın ve sonrası bir yere bağışlayın. Bu Allahın izniyle o malın üzerindeki negatif enerjiyi kaldırır, afiyet içinde kullanmanıza izin verir. Halen kazaya uğruyorsa, o zaman kazancınızı gözden geçirin. Not: Allahu Teala yeryüzünde iki insana dokunmaz, temiz olana ve çok kirli olana. Malına çok haram karıştırmasına rağmen, eğer Allahu Teala birine dokunmuyorsa bilinki onun hesabını öbür hayata bıraktı.

-
bazı art niyetli insanlar kuran-ı kerimi çürütme niyetine derki; bu Kitapta herşeyin açıklandığı iddia edilir, hani 5 vakit namaz hani şu hani bu derler. Buna sizin için bir izah getirelim, bakınız; Allahu Teala, biz bu Kitapta "herşeyi açıkladık" demez, biz bu Kitapta "hiçbir şeyi eksik" bırakmadık der! "Herşeyi açıkladık" kelimeleri ile "hiçbirşeyi eksik" bırakmadık kelimeleri ne kadar çok aynı şeyi ifade ediyor gibi görünsede, aynı şeyi ifade etmez. Herşeyi açıkladık derseniz beş vakit namaz dahil herşeyi açıkladığınızı ifade etmiş olursunuz. Hiçbir şeyi eksik bırakmadık derseniz ama, bilmeniz kadarını size aktardık demeye getirirsiniz. Yani birisi herşey anlamına, diğeri ise bilmeniz kadarını size bildirdik anlamına gelir.

- Allahtan birşeymi istiyorsunuz, o zaman sabırlı olun. Allahtan istediğiniz bir nimet sadece sizin değil, tüm ailenizin hatta daha büyük bir çevrenizin hayatını pozitif anlamda değiştirebilir. İnsanlar ama birşeyleri çekmeleri gerek. Siz Allahtan birşeymi istiyorsunuz, bu isteğiniz ailenizi ve çevrenizi etkileyip etkilemeyeceğine bakın. Eğer etkileyecekse, o zaman o nimete kavuşmakta bekletileceksiniz bunu biliniz. Onlar yaşaması gerekeni yaşamadıkça o nimet size inmez. İlk önce onların o imtihan süresini tamamlamaları beklenir sonrası o nimet size iner. O yüzden dualarınızda dikkatli olun. Allahtan istediğiniz birşey ne kadar çok insanın hayatını etkileyecekse o kadar bekletileceksiniz. Siz kendiniz o duanın gereğini yapsanızda, şartlarını yerine getirsenizde bekletileceksiniz. O yüzden dualarınızda mütevazi olun. Büyük dualar büyük sabırlarlar gerektirir.
İstekleriniz ne kadar büyük olursa ne kadar insanın hayatını etkileyecekse o kadar bekletileceksiniz, bunu biliniz.
Karınca Misali Sizde Tarafınızı Belli Edin

sss- hastaya zarar verebilirmiyiz

Hastanıza enerji seansı uygulamaya niyetlendiğinizde hastaya zarar vermemek için iki şeye dikkat etmelisiniz; 1) seanslarda pozitif düşüncelere sahip olun, 2) hasta hücrelerin metabolik veya oksidatif kapasitelerini dikkate alın.

1) Pozitif düşünceler

Sinir veya öfke krizleri geçirdiğinizde veya olumsuz düşünceler içinde bulunduğunuz zaman çevrenize kısa dalga boyutunda zararlı frekanslar yayarsınız. Bu negatif düşünceler kelimelere dökülmesede kısa dalga frekans halinde çevreye yayılır ve çevrenizdeki insanları olumsuz yönden etkiler. Örneğin; çevrenizdeki birinin morali bozuksa, o kişinin çevresine yaydığı bu negatif enerji sizide olumsuz yönden etkiler. Bu zararlı akımlar sadece çevrenize yayılmakla kalmaz, bu zararlı akımlar aynı zamanda bedeninizin içine yayılır ve oradanda ellerinize yönelerek hastanıza geçer. O yüzden tedavilerinize başlamadan önce özel hayatınızdaki olumsuzluklardan veya hayata negatif bakış açınızdan kendinizi arındırın, bundan hem kendiniz hem çevrenizdeki tüm insanlar faydalansın. Bu bilhassa sağlık alanında çalışan herkes için geçerli genel bir kural, hastalığı ile yıllardır mücadele eden birinin psikolojisi yıpranmıştır, bu yıpranışa birde sizin negatif düşünce kaynaklı enerjiniz eklenirse hastanızı daha hızlı çöküntüye uğratırsınız. Hayat ne kadar zor ve çekilmez olsada hayata hep olumlu ve pozitif bakmaya çalışalım, bundan hem kendi organlarımız yararlanır hem çevremizdeki canlılar.

2) Hücrelerin metabolik/ oksidatif kapasiteleri

Enerji seanslarında dikkate almanız gereken diğer unsur ise hücrelerin metabolik/ oksidatif kapasiteleri, yani hücrelerin taşıyabileceği veya hazmedebileceği yükü dikkate almalısınız. Yıllardır sıkıntılar içinde yaşam mücadelesi veren bir hücre zayıf ve bitkin haldedir, yaşam fonksiyonlarını çok yavaş bir tempoda gerçekleştirir. Bu bitkin ve çok ağır çalışan hücreleri ağır enerji yüklemelerine maruz bırakırsanız onlar bunun altında çöker. Bir hastanın hazmedebileceği yükü nasıl tespit edebilirsiniz? Bir hastanın kaldırabileceği enerji yükünü bilmeniz mümkün değil fakat bazı verilerden faydalanabilirsiniz; 1) eğer tedavi esnasında ağrılar çoğalırsa o zaman enerji dozajınızı azaltın. 2) Hastanızın psikolojik yapısını çok iyi takip edin, hastanızın morali iyi ise o zaman hastanız daha büyük enerji yüklemelerini kaldırabilir ama eğer o gün morali düşük ise ağır bir enerji yüklemesi yapmayın. 3) Hastanızın yaşını ve fiziksel yıpranışını dikkate alın, eğer hastanız yaşlı veya bedeni şeker hastalığı gibi farklı hastalıklar tarafından yıpranışa uğratıldıysa, o zaman enerji yüklemenizi çok hafif yapın ve hastanın bedeni kendisini toparladıkça enerji dozajını yükseltin.

En güvenilir yaklaşım nedir?

Eğer hastanıza aşırı enerji yüklemesi yapmaktan korkuyorsanız hastanıza dokunmadan seans uygulayın. Bu iki şekilde gerçekleşir; 1) ellerinizi bedenin üzerinde, hastanın bedenine temas etmeden gezdirin. Bu konu hakkında youtube’ta farklı videolar bulabilirsiniz. Bu yöntemde hastanıza herhangi bir enerji aktarmadığınız için hastanıza zarar vermeniz mümkün değil. Bu yöntem ile siz sadece hastanın enerji yollarını harekete geçiriyorsunuz. Bilhassa fibromiyalji, bağışıklık sistemi sorunlarında veya şeker hastalığı gibi bütün bedeni etkileyen hastalıklarda bu yöntem çok yararlı. Elleriniz bir süpürge gibi hastanın negatif enerji birikimlerini gövdeden veya yoğun olan noktalardan alır ve hastanın elleri ve ayaklarına yani çıkış noktalarına doğru süpürür. Enerji birikimlerin olduğu bölgeleri boşaltırsanız hasta hücrelerin o yoğunluk altında rahat nefes almasını sağlar, iyileşme sürecine pozitif katkıda bulunursunuz. 2) Elinizi havada sabit tutarak bir seans uygulayabilirsiniz. Bu yöntemde hem enerji aktarılır hem emilir, bu yöntem bilhassa bölgesel sorunlarda tercih edilen bir yöntem. Bu güvenilir bir yöntem çünkü, el ile hastanın arasında oluşan hava boşluğu bir tampon görevi üstlenir, bu hava boşluğu hem terapisti hastanın zararlı akımlarına karşı korur hem hastayı terapistin güçlü veya negatif akımlarına karşı. Gördüğünüz gibi hastaya zarar vermeden uygulayabileceğiniz yöntemler var, o yüzden enerji uygulamalarından korkmayın ve pratiğinizi geliştirmek için fırsat kovalayın. Hastalar ve hastalıklarla tecrübeniz arttıkça enerji dozajlarını daha rahat belirlemeye başlarsınız.