nühüm                                                                                                                     
bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler....

                                                          
                                                                                           
https://www.facebook.com/biyoenerji.net.98
Cep telefonu üzerinden üyelik işlemleri yapılamadığından bir çok okurumuz bize ulaşmakta sıkıntı çekiyor. Bu konuda çok şikayet aldık. Bu sorunu ortadan kaldırma niyetine bir facebook sayfası açtık. Bize ulaşmak isteyen, soruları veya önerileri olan okurlarımız facebook üzerinden bize ulaşabilir. Websayfamızda huzurlu ve aydınlatıcı okumalar dileğiyle kendinize ve sevdiklerinize iyi bakınız... 24.09.2019

karabasan nedir


Karabasan olarak adlandırdığımız olay hayatınızda yaşayabileceğiniz en ilginç en doğaüstü olaylardan birisi. Bu konu hakkında bizlere çok soru geldiği için bu konuya bir açıklama getirme ihtiyacı hissettik. Umarız bu yazımız bu konuyu sizler için anlaşılır hale getirir.

önsöz
İnsan bedenin yaşadığı her olaya bilim dünyasıda el atar ve yaşadığınız olaylara bilimsel kavramlar ile bir açıklama getirmeye çalışır. Karabasan olarak adlandırılan olayda bilim dünyasının yakınen takip ettiği ve kendi kafalarına göre yorum getirdiği olaylardan birisi. Bilim dünyasının açıklamaları doğrumu, hem bunu bilmenizde yarar olduğunu düşünüyoruz, hem karabasan gibi herkesin başına gelebilecek bir olayın altında yatan gerçeği genel kültür açısından bilmeniz gerektiğine inanıyoruz. Sizlere şimdiden hayırlı ve aydınlatıcı okumalar dileriz.

bilim dünyası ve hurafeler
Batıl inançların çıkışını ve yayılımını tetikleyen en büyük oluşum bilim dünyasının kendisidir (örneğin; ata maymun inancı).
Bilim dünyası haktır ve hep doğruyu söyler, rakamlar asla yalan söylemez diyorsanız, sizlere günaydın diyelim. Nobel ödüllerinden nobel ödüllerini kazanan kişilere, ilaç şirketlerinden medya mogullarına, büyük üniversite ve araştırma merkezlerinden doları basan kişilere kadar, bu kişilerin kimliklerine bakarsanız bunların hespinin aynı zihniyetin ürünü, aynı merkezden kontrol edildiğini görürsünüz. Bilim dünyası hangi ideolojiyi savunur hangi inancın hangi düşüncelerin yayılımını amaçlar, ilk önce bunun tespitini yapın sonrası bunların söylemlerine bir değer biçin. Bir konu hakkında bir değerlendirme yaparken söylenene değil, ilk önce söyleyene bakın.

bilim dünyasının koyduğu teşhis
Bilim dünyası kendi kafalasına göre bu hadiseyi inceler ve sonrası bu olaya: izole uyku felci tanısını koyar (sleep paralysis). Bu tanı doğru olamazmı? Değerli dostlar bir konu hakkında sağlıklı bir araştırma yapabilmeniz için belirli önşartları yerine getirmelisiniz. Bir; objektif olmalısınız yani şahsi görüş ve fikirlerinizi kenara koymalısınız, iki; bütün ihtimalleri göz önünde bulundurmalısınız, üç; varacağınız sonuç kendi ideolojinize ters çıksada onu yayınlamaya hazır olmalısınız ve dört; araştırdığınız alan uzmanlık alanınıza girmeli. Bilim dünyasıda değerli dostlar, bu önşartlardan çok uzak bir oluşum. Bilim dünyası ne metafizik alem konusunda uzman, ne cinler diye bir varlığa inanır, ne de cinler diye bir varlığı tespit etse bunu cümle aleme açıklar. Varsayalımki siz bu tür bir rahatsızlığınız için bir psikiyatri uzmanına başvurdunuz, ne olur?
Metafizik boyuta inanmadığı için ilk önce sizinle dalga geçer. Gittiğinize bin pişman eder. İki; sıkıntınızı araştırsa bile, baştan itibaren ön yargılı. Ruh, melek ve cin diye kavramlara inanmıyor. Örneğin; bu tarz sıkıntıların iki kaynağı olabilir; %50 soyut yani metafizik alem kaynaklı, %50 somut yani bizim alem kaynaklı. Başvurduğunuz kişi, şahsi görüşlerinden dolayı olanakların %50'sini baştan eliyor. Olanakların yüzden ellisini baştan eleyen birisinin doğruları bulma ve size doğru bir tedavi uygulama ihtimali ne? Çok zayıf. Dahada ötesi, kendi %50'sini haklı çıkarmak için o sonuçları manipüle etmezmi? Elbette eder. Üç; varsayalımki, bunun metafizik boyutlu olduğunu tespit etti, bunu açıklama cüretini gösterirmi? Gösterse onu tıp alemin içinde barındırırlarmı? Özet: izole uyku felci tanısın bilimsel içeriğini incelediğinizde, içi boş bir teşhis olduğunu ve kulağa hoş gelen tıbbi terimler ile donatıldığını görürsünüz. Daha vahimi, bu hadise bizlere bilim dünyasının ne kadar gözü kara olduğunu gösteriyor. Somut bir veri ellerinde olmamasına rağmen, insanlara ne kadar rahat davranış bozukluğu gibi "siz delisiniz" tanısını koyabildiklerini gösteriyor. O yüzden bir konu hakkında birisine danışacaksanız, lütfen uzmanına danışın. Metafizik alemde sayın okurlarımız, bilim dünyasının uzmanlık alanın içine girmez. Onlara başvurma hatasını yaparsanız karşılacağınız senaryo kulağa hoş gelen tanımlamalar, aşığalanmak ve bedeninizi zehirleyen, beyninizi uyuşturup sizi robotlara dönüştüren ilaçlar almak olur.

Karabasan:
Karabasan hadisesin merkezinde ruh ve cinler yatar. Bu ikisi hakkında da bizlere çok az bilgi verildiği için bizler konunun fazla derinliğine girmeden, sizlere sadece olayların genel akışı hakkında bir tablo çizmeye çalışacağız. Olayın işleyişi hakkında genel bir fikir sahibi olmanız yeterli. Bazı konular varki o konular hakkında bizlere çok az bilgi verilmiş, o konuların derinine fazla girmemek gerekiyor, örneğin; Ruh! “Ey Muhammed! Sana ruhtan soruyorlar. De ki: "Ruh Rabbimin bildiği bir iştir ve size ilimden ancak az bir şey verilmiştir" (İsra Süresi; 85. Ayeti Kerimesi). Karabasan nedir? Uyku esnasında ruhlar bedenden çıkar ve bu çıkış esnasında bedenleriniz cinlerin saldırısına uğrar, bu saldırıya halk arasında karabasan denilir. Konuyu biraz açalım;

   - Ruh faktörü

Ruhlar bilimsel açıdan ölçülebilir veya araştırılmaya müsait oluşumlar değil. Bu konu hakkında başvurabileceğimiz sadece üç kaynak var. Umarız bu kaynaklar sizi tatmin edecek boyutta olur. Birinci kaynağımız Kur'an-ı Kerim; “Allah, o canları öldükleri zaman, ölmeyenleri de uyuduklarında alır. Sonra haklarında ölüm hükmü verdiklerini alıkor, diğerlerini de takdir edilmiş bir süreye kadar salıverir. Şüphesiz ki bunda düşünecek bir kavim için nice ibretler vardır” (Zümer Süresi, 42. Ayeti Kerimesi). Bu Ayet bizlere canlıların öldüğü an, ölmeyenlerinde uyku esnasında ruhlarının alındığını söyler. İkinci kaynağımız İslam alimlerin genel görüşü, üçüncü kaynağımızda insanların hayat tecrübeleri. Umarız bu üç kaynak sizler için yeterli olur. Bu kaynaklarımıza göre ruhlar uyku esnasında bedenlerimizden çıkabilir. Bu çıkışta bazı insanlarda karabasan gibi olaylara fırsat tanır.  

   - Bilinç faktörü

Karabasan olayını yaşayanlar bunu uyku ile uyanıklık halinde yaşar. Buradaki püf nokta o geçiş anı, uyanık halden uykuya geçiş anı. Bunu açalım; bedeniniz ve ruhunuz, bilincin emrine verilmiş. Bu ikisi hem bilince kölelik yapar hem bilincin koruması altında yeşerir. Ne zamana kadar? Bilinç kalıcı veya geçici ölüme dalıncaya kadar. İslam dini, gece uykusunu geçici ölüm, ahiret hayatına giden o son uykuyuda kalıcı ölüm olarak nitelendirir. Bilinç eğer ölürse, bu gerek ölüm anı gerek geçici ölüm anı (uyku) o zaman bilincin ruh ve beden üzerindeki prangaları sökülür. Hürriyetine kavuşan ruh ve beden ne yapar? Ruh ve beden istirahata çekilir. Beden bu istirahat sürecini kendisini yenilemek ile geçirir. Beden hücreleri ve organları, uyku esnasında kendilerine bir bakım yapar. Ruh ise ya bedende kalır ya da Allah onu bedenden çıkartır. Uyku esnasında ruhun bedenden çıkabildiğini Allah zaten Ayetinde açıklar. Çıktığında o ruh ne yapar bunu Allah bilir. Ruh hakkında daha detaya girmemekte yarar var.

   - Enerji faktörü

Cinler eğer bizlerin alemine müdahale etmek istiyorsa bizim alemimizde geçerli bir şekil almaları şart. Kendi doğal halleri ile bizlerin alemine ne müdahale edebilir ne de bizleri görür veya işetebilir. Bizim boyuta müdahale edebilmek için, bizim boyutta geçerli bir enerjiye dönüşmek zorundalar. Katı bir hal alamazlar, güçleri yetmez. Enerji hüzmesine dönüşürler. Bedenlerini enerjiye dönüştürdükleri anda, kendi boyutlarından çıkar bizlerin boyutunu görür ve işitir hale gelirler. Karabasan olayında cinlerin bu enerji hali başka bir enerji ile çatışmaya girer. Hangi enerjiyle? İnsan bedenini kontrol eden güçle (beyin). Karabasan hadisesi, bu iki enerji kaynağını karşı karşıya getirir, birisi beyin diğer ise cinler. Bu ikisi insan bedenin hakimiyeti üzerine bir çatışmaya girer. Günlük hayatta bedenimizi bilincimiz (beyin) kontrol eder. Bilinçte bunu enerji üzerinden yapar (sinir sistemi). Bilincimizin enerjisi bedeni kontrol ettiği müddet sorun yok. Ya bilinç elden giderse, uykuda olduğu gibi o zaman ne olur?

   - Uyanık halden uykuya geçiş süreci

Karabasan hadisesi bilincin uykuya dalmak üzere, bilincin beden üzerindeki prangalarını bıraktığı esnada gerçekleşir. Karabasan neden o geçiş sürecinde gerçekleşir? Bilinç açıkken cinler bedeniniz üzerinde hakimiyet sağlayamaz, çünkü bilincin enerjisi daha güçlüdür. Beden üzerindeki kontrolü kimseye bırakmaz, dıştan müdahaleye izin vermez. Örneğin; hipnoz yapmak istiyorsanız, yani bilinçaltına ulaşmak istiyorsanız, ilk önce bilinci bypass etmenin yollarını bulmalısınız. Bilincin enerji kalkanı, başka birinin sizin iç dünyanıza dalmasına izin vermez. Uykuya daldığınız zamanda cinler size rahatsızlık veremez, çünkü ruh ortalıkta olmaz. Ruh ortalıkta olmazsa, siz hiçbir şeyi duymaz, görmez ve hissetmezsiniz. Bu da size rahatsızlık vermek isteyen cinlerin işine gelmez. Cinlerin sizi rahatsız edebilmesinin en uygun vakti o çıkış anı; bilincin bedeni serbest bıraktığı ama ruhun henüz bedenden çıkmadığı an. Bilincin beden üzerindeki kontrolü gittiği an, cinler bedeninize çuvallanır ve ruh bedeni terk etmeden, size yaşatmak istediklerini yaşatır. S
iz hareket etmek isterseniz ama edemezseniz. Siz konuşmaya çığlıklar atmaya çalışır atamazsınız. Bu mücadele ne zamana kadar sürer. Bu mücadele bilinç uyanıncaya kadar devam eder. Bilinç uyandıkça kendine geldikçe beden hakimiyeti tekrar sizin elinize geçer. Ama tabiki o korku dolu anlar bir müddet daha beyninizde canlanır. Özet: bilinç ve cinlerin enerji boyutunda, bedeniniz üzerindeki bu bir anlık hakimiyet savaşına, halk arasında karabasan denilir!

Özet: ruh hakkında detaya girmeyin

Cinler ne kendi ruhlarını görebilir ne bizim ruhumuzu. Ruhlar alemi onlar içinde bizim içinde bir gizem. Ruh nedir? Bizleri yeryüzünde hissedebilir birer varlık olmamızı sağlayan güç ruhtur. Ahiret hayatında ebedi yaşamı mümkün kılanda ruhtur. Ruhun özelliği nereden gelir? Ruhun görevine bir bakarsak, ayrıcalığını net çıkarabiliriz. Ruhun görevi nedir? Ölüleri diriltmek? Evrende dirilten ve öldüren vasfı kim taşır? Allah! İşte ruhu her canlıdan farklı kılanda bu. Ruhlar Allahtan var edilmiş, o yüzdende hakkında bizlere çok az bilgi verilmiş; “Sonra onu tamamlayıp şekillendirmiş, ona kendi ruhundan üflemiştir. Ve sizin için kulaklar, gözler, kalpler yaratmıştır. Ne kadar az şükrediyorsunuz!” (Secde Süresi; 9. Ayeti Kerimesi).

Özet: kimlere karabasan basar?

Cinlerin şerrinden emin olamazsınız. Eğer o aleme ilgi duyar, manevi ve ilmi gücünüz yetersiz kalırsa, karabasan yaşayabilirsiniz. Pis ortamda yaşarsanız, o pislik cinleri çeker, karabasan yaşamanıza sebep olabilir. Bir cin size aşık olur ve kendinizi rüya boyutunda cinsel ilişki yaşadığınızı görürseniz, o tür musallat sonucuda karabasan yaşayabilirsiniz. Bazende huysuz veya kötü cinlere denk gelirsiniz, o da herhangi bir sebebe dayanmaksızın, size bazı geceler musallat olabilir.