nühüm                                                                                                                     
bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...

       
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 

değerli okurlarımız, aklımıza bir fikir düştüğünde bunu anında bir taslak halinde sayfamıza ekliyoruz. Bir sonraki günlerde de birşeyleri ekleye ekleye çıkara çıkara, yazı içimize sininceye kadar üzerinde çalışıyoruz. Tüm bu çalışmalar sizlerin gözü önünde gerçekleşiyor. Kaba taslaktan son haline kadar, yazının tüm aşamasında sadece siz ve ben varım. Yazıyı ilk okuduktan sonra, son halini görmek için lütfen bir hafta on gün boyunca yazıyı takip ediniz. Sizlere hayırlı, huzurlu ve aydınlatıcı okumalar dileriz...

Kısa Bilgiler

- yeni aldığınız birşey kazaya uğradıysa, onu tamir ettirmeden değerinin yüzde 40'ını hesaplayın ve bir hayır kurumuna bağışlayın. Yeni aldığınız bir eşya eğer kazaya uğrarsa bilinki üzerinde bir hak bir nazar var. O hakkı o nazarı üzerinden kaldırmadığınız müddette aksilikler o eşyayı bulacak. Siz tamir ettireceksiniz, ya o tamir esnasında ya da o tamirden sonrası başka bir yerden kazaya uğrayacak. En güzeli, tamir ettirmeden o hak veya nazarın üzerinden kalkması niyetine bir bağış yapın. O malın yüzde 40 değerini hesaplayın ve sonrası bir yere bağışlayın. Bu Allahın izniyle o malın üzerindeki negatif enerjiyi kaldırır, afiyet içinde kullanmanıza izin verir. Halen kazaya uğruyorsa, o zaman kazancınızı gözden geçirin. Not: Allahu Teala yeryüzünde iki insana dokunmaz, temiz olana ve çok kirli olana. Malına çok haram karıştırmasına rağmen, eğer Allahu Teala birine dokunmuyorsa bilinki onun hesabını öbür hayata bıraktı.

-
bazı art niyetli insanlar kuran-ı kerimi çürütme niyetine derki; bu Kitapta herşeyin açıklandığı iddia edilir, hani 5 vakit namaz hani şu hani bu derler. Buna sizin için bir izah getirelim, bakınız; Allahu Teala, biz bu Kitapta "herşeyi açıkladık" demez, biz bu Kitapta "hiçbir şeyi eksik" bırakmadık der! "Herşeyi açıkladık" kelimeleri ile "hiçbirşeyi eksik" bırakmadık kelimeleri ne kadar çok aynı şeyi ifade ediyor gibi görünsede, aynı şeyi ifade etmez. Herşeyi açıkladık derseniz beş vakit namaz dahil herşeyi açıkladığınızı ifade etmiş olursunuz. Hiçbir şeyi eksik bırakmadık derseniz ama, bilmeniz kadarını size aktardık demeye getirirsiniz. Yani birisi herşey anlamına, diğeri ise bilmeniz kadarını size bildirdik anlamına gelir.

- Allahtan birşeymi istiyorsunuz, o zaman sabırlı olun. Allahtan istediğiniz bir nimet sadece sizin değil, tüm ailenizin hatta daha büyük bir çevrenizin hayatını pozitif anlamda değiştirebilir. İnsanlar ama birşeyleri çekmeleri gerek. Siz Allahtan birşeymi istiyorsunuz, bu isteğiniz ailenizi ve çevrenizi etkileyip etkilemeyeceğine bakın. Eğer etkileyecekse, o zaman o nimete kavuşmakta bekletileceksiniz bunu biliniz. Onlar yaşaması gerekeni yaşamadıkça o nimet size inmez. İlk önce onların o imtihan süresini tamamlamaları beklenir sonrası o nimet size iner. O yüzden dualarınızda dikkatli olun. Allahtan istediğiniz birşey ne kadar çok insanın hayatını etkileyecekse o kadar bekletileceksiniz. Siz kendiniz o duanın gereğini yapsanızda, şartlarını yerine getirsenizde bekletileceksiniz. O yüzden dualarınızda mütevazi olun. Büyük dualar büyük sabırlarlar gerektirir.
İstekleriniz ne kadar büyük olursa ne kadar insanın hayatını etkileyecekse o kadar bekletileceksiniz, bunu biliniz.
Karınca Misali Sizde Tarafınızı Belli Edin

sss- farklı isimlerin kaynağı

Piyasaya baktığınızda çok farklı isimler altında uzmanların türediğini görürsünüz, bu uzmanların her birinde farklı güç ve yetenekmi var, bunların her biri farklı bir güç insan bedeninde farklı bir sırmı keşfetti; farklı isimlerin kaynağı nedir bu çoğu okurumuz tarafından merak edildiği için buna bir açıklama getirme ihtiyacı hissettik.

   - farklı isimler kendi reklamını yapabilmek içindir

Enerji boyutları ile ilgilendiğini iddia eden kişilerin farklı isimler kullanması sizi yanıltmasın bu uzmanların hepsi aynı enerjiyi kullanır, o da elektromanyetik enerjisi. Örneğin; kozmik enerji, chi, şakra, akupunktur, reiki bunların her biri elektromanyetik enerjisi ile hastalarını tedavi eder her biri elektromanyetik enerjsini kasteder. Her uzman aynı enerjiden faydalanıyorsa neden farklı isimler kullanılır? Var olan uygulamalarda ufak değişiklikler yapan herkes yeni bir yöntem keşfettiğini iddia eder ve kendi uygulamasını diğerlerden ayrıştırmak için o uygulamaya yeni bir isim koyar. Farklı isimler farklı bir enerji türün kullanıldığından dolayı değil, piyasada kendi reklamını yapabilmek kendisini diğerlerinden ayrıştırmak, kendi inanç sistemine hitap etmek veya mistisizm yani merak uyarmak için yapılır. Reklamını en iyi yapabilende kendisine piyasada bir yer bulur, onca teknik arasında sivrilir ve bir ün yapar. Sizler bu tür reklamlara ve isim oyunlarına kanmayın, bu tür uygulamaların hepsi aynı tohumu kullanır ama mahsulü her biri farklı çıkarır, aralarındaki fark bu.
Örneğin; şakra ismini kullanırsanız gizemli ve mistik kaynaklı bir enerjiye sahip olduğunuzu göstermeye çalışırsınız, kuantum dokunuş ismini kullanarak atomdan daha küçük parçacıklara hâkim olduğunuz izlenimini vermeye çalışırsınız veya reiki ismini kullanarak profesyonel ve bilgin birisi izlenimini verirsiniz. Bunların hepsi aynı şey, farklı isimler bir pazarlama tekniği, geliştirilen yeni bir tekniğe bir isim atama
ve isim üzerinden bir farklılık yaratma çabasıdır.

   - teknikler arasında fark yokmu?

İlk önce ortak noktalarımıza bakalım; 1) her uzman elektromanyetik enerjisini kullanır, tedavilerde farklı bir enerji türü kullanılmaz. 2) İnsan bedenin enerji akımları belirli hatlar üzerinden akar (şakra noktaları, akupunktur meridyenler), bu doğal yapılarıda değiştirmek mümkün değil yani her uzman uygulamalarını bu haritalar doğrultusunda biçimlendirmek zorunda. 3) Bu noktaları stimule ediyorsa farklı yöntemler kullanabilir (örneğin; akupunktur veya EFT) ama enerji aktardığını iddia ediyorsa o zaman her uzman ellerin içini kullanmak zorunda.

   - farklılık nüanslarda yatar

İnsan enerjisi iki noktadan çıkar, ellerin içinden ve ayakların altından. Ayakların altı ile kimsenin size seans uygulamayacağına göre, size enerji aktardığını iddia eden herkes ellerinin içini kullanmak zorunda, kullanmayanlardan uzak durunuz. Ellerin içini kullananlar arasındaki farkta ince detaylarda yatar. örneğin; ellerini hastaya temas ederekmi seans uyguluyor yoksa temas etmedenmi veya elini sabit tutarakmı yoksa gezdirerekmi veya akımları kendi halinemi bırakıyor yoksa akımların akışına müdahalemi ediyor veya hastasının seans esnasında aktif katılmasınımı istiyor yoksa rahat durmasınımı gibisine.
Özeti; enerji seansların temeli elektromanyetik enerjisine dayanır ve ellerin içi ile yapılır, gerisi füruattır.

   - ahlaklı olan uzmanı seçiniz

Eğer siz bir uzman arayışı içinde iseniz o zaman siz kullanılan isimlere
veya unvanlara, uygulamanın nüanslarına bakmayın siz bunların arasında ahlaki değeri en düzgün olan uzmanı seçin. Farklı isimlerin arasında biyoenerji kelimesi çok basit ve ilkel bir izlenim verir, ancak bilimin ana dili İngilizce olduğu için biz bu sitemizde biyoenerji kelimesini kullanmayı tercih edeceğiz.