• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...        
sss- farklı isimlerin kaynağı

-2009
Piyasaya baktığınızda çok farklı isimler altında uzmanların türediğini görürsünüz, bu uzmanların her birinde farklı güç ve yetenekmi var, bunların her biri farklı bir güç insan bedeninde farklı bir sırmı keşfetti; farklı isimlerin kaynağı nedir bu çoğu okurumuz tarafından merak edildiği için buna bir açıklama getirme ihtiyacı hissettik.

   - farklı isimler kendi reklamını yapabilmek içindir

Enerji boyutları ile ilgilendiğini iddia eden kişilerin farklı isimler kullanması sizi yanıltmasın bu uzmanların hepsi aynı enerjiyi kullanıyor, o da elektromanyetik enerjisi. Örneğin; kozmik enerji, chi, şakra, akupunktur, reiki bunların her biri elektromanyetik enerjisi ile hastalarını tedavi ediyor. Her uzman aynı enerjiden faydalanıyorsa neden farklı isimler kullanılıyor? Her uzman o tekniğe kendisine has birşey ekliyor, bazende o eklemeler o kadar fazla oluyorki, o uygulamaya yeni bir isim koyma ihtiyacı duyuluyor. Burada tabiki birde kendisini diğerlerinden ayrıştırma gayreti var. Ben öğrendim dediğiniz zaman toplumda farklı algılanıyor, ben öğretiyorum, bu teknik bana ait dediğiniz zaman farklı. Bu alanda farklı isimlerin kullanılması o kişinin farklı bir enerji türünü kullandığından dolayı değil, piyasada kendi reklamını yapabilmek, diğerlerinden kendisini bir adım daha görünür kılmak için.
Örneğin; şakra ismini kullanırsanız gizemli ve mistik kaynaklı bir enerjiye sahip olduğunuzu göstermeye çalışırsınız, kuantum dokunuş ismini kullanarak atomdan daha küçük parçacıklara hâkim olduğunuz izlenimini vermeye çalışırsınız veya reiki ismini kullanarak profesyonel ve bilgin birisi izlenimini verirsiniz. Sonuçta ama bunların hepsi aynı şey. Farklı isimler bir pazarlama tekniği, geliştirilen yeni bir tekniğe bir isim atama
ve isim üzerinden bir farklılık yaratma çabasıdır.

   - teknikler arasında fark yokmu?

İlk önce ortak noktalarımıza bakalım; 1) her uzman elektromanyetik enerjisini kullanıyor. Bunun dışında farklı bir enerji türü kullanılmaz. 2) İnsan bedenin enerji akımları belirli hatlar üzerinden akıyor (şakra noktaları, akupunktur meridyenler). Bu hatların yerlerini değiştirmekte mümkün değil, yani her uzman bu hatları kullanmak zorunda. 3) Bu hatlara müdahale etmek isteyen her uzmanda ellerinin içini kullanmak zorunda. Her uygulamanın ortak noktası bu; elektromanyetik enerjisini kullanması, bedendeki şakra ve meridyan haritalarına göre hareket etmesi ve elinin içini kullanmak zorunda olması.

   - farklılık nüanslarda yatıyor

İnsan enerjisi iki noktadan çıkıyor, ellerin içinden ve ayakların altından. Ayakların altı ile kimsenin size seans uygulamayacağına göre, size enerji aktardığını iddia eden herkes ellerinin içini kullanmak zorunda, kullanmayanlardan da uzak durunuz. Ellerin içini kullananlar arasındaki farkta ince detaylarda yatıyor. örneğin; ellerini hastaya temas ederekmi seans uyguluyor yoksa temas etmedenmi veya elini sabit tutarakmı yoksa gezdirerekmi veya akımları kendi halinemi bırakıyor yoksa akımların akışına müdahalemi ediyor veya hastasının seans esnasında aktif katılmasınımı istiyor yoksa rahat durmasınımı gibisine.
Özeti; enerji seansların temeli elektromanyetik enerjisine dayanıyor ve ellerin içi ile yapılır, gerisi füruattır.

   - ahlaklı olan uzmanı seçiniz

Eğer siz bir uzman arayışı içinde iseniz o zaman siz kullanılan isimlere
veya ünvanlara, uygulamanın nüanslarına bakmayın siz bunların arasında ahlaki değeri en düzgün olan uzmanı seçin. Farklı isimlerin arasında biyoenerji kelimesi çok basit ve ilkel bir izlenim veriyor, fakat bilimin ana dili İngilizce olduğu için biz bu tür uygulamalar için biyoenerji kelimesini kullanmayı tercih ediyoruz.