• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...        

"Şimdilik bırak onları kendi hallerine, yiyip içsinler, avunsunlar, boş ümitleri onları oyalayadursun.
Yakında gerçeği öğrenecekler." (Hicr Süresi; 3) -19.09.2021  
sss- farklı isimlerin kaynağı

-2009
Piyasaya baktığınızda çok farklı isimler altında uzmanların türediğini görürsünüz, bu uzmanların her birinde farklı güç ve yetenekmi var, bunların her biri farklı bir güç insan bedeninde farklı bir sırmı keşfetti; farklı isimlerin kaynağı nedir bu çoğu okurumuz tarafından merak edildiği için buna bir açıklama getirme ihtiyacı hissettik.

   - farklı isimler kendi reklamını yapabilmek içindir

Enerji boyutları ile ilgilendiğini iddia eden kişilerin farklı isimler kullanması sizi yanıltmasın bu uzmanların hepsi aynı enerjiyi kullanır, o da elektromanyetik enerjisi. Örneğin; kozmik enerji, chi, şakra, akupunktur, reiki bunların her biri elektromanyetik enerjisi ile hastalarını tedavi eder her biri elektromanyetik enerjsini kasteder. Her uzman aynı enerjiden faydalanıyorsa neden farklı isimler kullanılır? Var olan uygulamalarda ufak değişiklikler yapan herkes yeni bir yöntem keşfettiğini iddia eder ve kendi uygulamasını diğerlerden ayrıştırmak için o uygulamaya yeni bir isim koyar. Farklı isimler farklı bir enerji türün kullanıldığından dolayı değil, piyasada kendi reklamını yapabilmek kendisini diğerlerinden ayrıştırmak, kendi inanç sistemine hitap etmek veya mistisizm yani merak uyarmak için yapılır. Reklamını en iyi yapabilende kendisine piyasada bir yer bulur, onca teknik arasında sivrilir ve bir ün yapar. Sizler bu tür reklamlara ve isim oyunlarına kanmayın, bu tür uygulamaların hepsi aynı tohumu kullanır ama mahsulü her biri farklı çıkarır, aralarındaki fark bu.
Örneğin; şakra ismini kullanırsanız gizemli ve mistik kaynaklı bir enerjiye sahip olduğunuzu göstermeye çalışırsınız, kuantum dokunuş ismini kullanarak atomdan daha küçük parçacıklara hâkim olduğunuz izlenimini vermeye çalışırsınız veya reiki ismini kullanarak profesyonel ve bilgin birisi izlenimini verirsiniz. Bunların hepsi aynı şey, farklı isimler bir pazarlama tekniği, geliştirilen yeni bir tekniğe bir isim atama
ve isim üzerinden bir farklılık yaratma çabasıdır.

   - teknikler arasında fark yokmu?

İlk önce ortak noktalarımıza bakalım; 1) her uzman elektromanyetik enerjisini kullanır, tedavilerde farklı bir enerji türü kullanılmaz. 2) İnsan bedenin enerji akımları belirli hatlar üzerinden akar (şakra noktaları, akupunktur meridyenler), bu doğal yapılarıda değiştirmek mümkün değil yani her uzman uygulamalarını bu haritalar doğrultusunda biçimlendirmek zorunda. 3) Bu noktaları stimule ediyorsa farklı yöntemler kullanabilir (örneğin; akupunktur veya EFT) ama enerji aktardığını iddia ediyorsa o zaman her uzman ellerin içini kullanmak zorunda.

   - farklılık nüanslarda yatar

İnsan enerjisi iki noktadan çıkar, ellerin içinden ve ayakların altından. Ayakların altı ile kimsenin size seans uygulamayacağına göre, size enerji aktardığını iddia eden herkes ellerinin içini kullanmak zorunda, kullanmayanlardan uzak durunuz. Ellerin içini kullananlar arasındaki farkta ince detaylarda yatar. örneğin; ellerini hastaya temas ederekmi seans uyguluyor yoksa temas etmedenmi veya elini sabit tutarakmı yoksa gezdirerekmi veya akımları kendi halinemi bırakıyor yoksa akımların akışına müdahalemi ediyor veya hastasının seans esnasında aktif katılmasınımı istiyor yoksa rahat durmasınımı gibisine.
Özeti; enerji seansların temeli elektromanyetik enerjisine dayanır ve ellerin içi ile yapılır, gerisi füruattır.

   - ahlaklı olan uzmanı seçiniz

Eğer siz bir uzman arayışı içinde iseniz o zaman siz kullanılan isimlere
veya unvanlara, uygulamanın nüanslarına bakmayın siz bunların arasında ahlaki değeri en düzgün olan uzmanı seçin. Farklı isimlerin arasında biyoenerji kelimesi çok basit ve ilkel bir izlenim verir, ancak bilimin ana dili İngilizce olduğu için biz bu sitemizde biyoenerji kelimesini kullanmayı tercih edeceğiz.