nühüm                                                                                                                     
bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...

       
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 

değerli okurlarımız, aklımıza bir fikir düştüğünde bunu anında bir taslak halinde sayfamıza ekliyoruz. Bir sonraki günlerde de birşeyleri ekleye ekleye çıkara çıkara, yazı içimize sininceye kadar üzerinde çalışıyoruz. Tüm bu çalışmalar sizlerin gözü önünde gerçekleşiyor. Kaba taslaktan son haline kadar, yazının tüm aşamasında sadece siz ve ben varım. Yazıyı ilk okuduktan sonra, son halini görmek için lütfen bir hafta on gün boyunca yazıyı takip ediniz. Sizlere hayırlı, huzurlu ve aydınlatıcı okumalar dileriz...

Kısa Bilgiler

- yeni aldığınız birşey kazaya uğradıysa, onu tamir ettirmeden değerinin yüzde 40'ını hesaplayın ve bir hayır kurumuna bağışlayın. Yeni aldığınız bir eşya eğer kazaya uğrarsa bilinki üzerinde bir hak bir nazar var. O hakkı o nazarı üzerinden kaldırmadığınız müddette aksilikler o eşyayı bulacak. Siz tamir ettireceksiniz, ya o tamir esnasında ya da o tamirden sonrası başka bir yerden kazaya uğrayacak. En güzeli, tamir ettirmeden o hak veya nazarın üzerinden kalkması niyetine bir bağış yapın. O malın yüzde 40 değerini hesaplayın ve sonrası bir yere bağışlayın. Bu Allahın izniyle o malın üzerindeki negatif enerjiyi kaldırır, afiyet içinde kullanmanıza izin verir. Halen kazaya uğruyorsa, o zaman kazancınızı gözden geçirin. Not: Allahu Teala yeryüzünde iki insana dokunmaz, temiz olana ve çok kirli olana. Malına çok haram karıştırmasına rağmen, eğer Allahu Teala birine dokunmuyorsa bilinki onun hesabını öbür hayata bıraktı.

-
bazı art niyetli insanlar kuran-ı kerimi çürütme niyetine derki; bu Kitapta herşeyin açıklandığı iddia edilir, hani 5 vakit namaz hani şu hani bu derler. Buna sizin için bir izah getirelim, bakınız; Allahu Teala, biz bu Kitapta "herşeyi açıkladık" demez, biz bu Kitapta "hiçbir şeyi eksik" bırakmadık der! "Herşeyi açıkladık" kelimeleri ile "hiçbirşeyi eksik" bırakmadık kelimeleri ne kadar çok aynı şeyi ifade ediyor gibi görünsede, aynı şeyi ifade etmez. Herşeyi açıkladık derseniz beş vakit namaz dahil herşeyi açıkladığınızı ifade etmiş olursunuz. Hiçbir şeyi eksik bırakmadık derseniz ama, bilmeniz kadarını size aktardık demeye getirirsiniz. Yani birisi herşey anlamına, diğeri ise bilmeniz kadarını size bildirdik anlamına gelir.

- Allahtan birşeymi istiyorsunuz, o zaman sabırlı olun. Allahtan istediğiniz bir nimet sadece sizin değil, tüm ailenizin hatta daha büyük bir çevrenizin hayatını pozitif anlamda değiştirebilir. İnsanlar ama birşeyleri çekmeleri gerek. Siz Allahtan birşeymi istiyorsunuz, bu isteğiniz ailenizi ve çevrenizi etkileyip etkilemeyeceğine bakın. Eğer etkileyecekse, o zaman o nimete kavuşmakta bekletileceksiniz bunu biliniz. Onlar yaşaması gerekeni yaşamadıkça o nimet size inmez. İlk önce onların o imtihan süresini tamamlamaları beklenir sonrası o nimet size iner. O yüzden dualarınızda dikkatli olun. Allahtan istediğiniz birşey ne kadar çok insanın hayatını etkileyecekse o kadar bekletileceksiniz. Siz kendiniz o duanın gereğini yapsanızda, şartlarını yerine getirsenizde bekletileceksiniz. O yüzden dualarınızda mütevazi olun. Büyük dualar büyük sabırlarlar gerektirir.
İstekleriniz ne kadar büyük olursa ne kadar insanın hayatını etkileyecekse o kadar bekletileceksiniz, bunu biliniz.
Karınca Misali Sizde Tarafınızı Belli Edin

fizik tedavi nedir

Fizik tedavi ve doğal tedavi yöntemleri birbirini tamamlar. İki yöntemde ilaç ve cerrahi müdahalelerden uzak bir anlayışla hastalarının sıkınıtılarına çözüm üretmeye çalışır. Bu iki yöntemde hastalıkların tedavisinde ısı, elektrik ve elektromanyetik enerjisini kullanır. Birinde bu enerji akımların kaynağı makinalar diğerinde ise canlı bir varlık.

Fizik tedavi nedir?

Fizik tedavi cerrahi müdahalesi yapılmış, yapılamayan veya ilaçların çözüm üretemediği iskelet sistemi vakaların başvurduğu ilk ve bazende son başvuru noktasıdır. Fizik tedavi iskelet sistemi rahatsızlıklarına karşı verdiğiniz savaşta tıp ilmin son hamlesi, hastanın son şansı olur.

Fizik tedavinin ayrıcalığı nedir?

Tıbbın diğer branşları tedavilerinde 1-2 ilaç ile yetinmek zorunda kalırken fizik tedavi 30-50 arasında farklı cihaz ve tedavi yönteminden faydalanır. Fizik tedavi merkezlerinde elde edilen başarıların sırrı bu yöntem çeşitliliğinde yatar. Bu metot zenginliği sayesinde bir yöntemin başaramadığını farklı bir uygulama ile çözme imkanına sahip olursunuz. O yüzden fizik tedavi merkezlerine adım attığınız an yeniliklere, farklılıklara ve alternatiflere açık olmalısınız.

Devlet hastanelerinde yaşanılan sıkıntı nedir?

Devlet hastanelerin her birindeki fizik tedavi merkezi diğerinin aynısıdır. Sorun nerede? Hepsi aynı yöntemi kullanırsa bir hastaneden sonuç alamadığınız an diğerine gitmeniz anlamsız olur. Örneğin; merkezimize gelen hastalar bize bazen şunu söyler; hocam biz farklı fizik tedavi merkezlerine gittik ve sonuç alamadık, eğer sizde aynı cihazları ve yöntemleri uygulayacaksanız hiç tedaviye başlamayalım, ne sizin zamanınızı çalalım ne de bizlerin zamanını ve parasını! 

Farklılıklar sizi kazançlı kılar

O yüzden farklılıklardan ve alternatiflerden korkmayın, farklı uygulamalar ve yenilikler her zaman hastanın lehine işler. Bir hekimin elinde ne kadar alternatif yöntem bulunursa sizin iyileşme ihtimaliniz o kadar yükselir. Hekiminiz bu farklı yöntemlerin içinden sizin hastalığınıza en etkili metotu çıkarır ve size uygular. Bir yöntem ile bir noktada tıkandığız an farklı bir yöntem ile bir kaç adım daha ileriye gidebilirsiniz. Biz biyoenerji ve akupunktur gibi yöntemlerinde fizik tedavi programına dahil edilmesi gerektiğine inanıyoruz ve bunu merkezimizde başarılı bir şekilde hayata geçirmiş durumdayız. Örneğin; beyin felci, spastik özürlü, migren veya akut eklem ağrıların tedavisinde klasik fizik tedavi (elektrik akım, ısı ve ultrason) uygulamaların yetersiz kaldığını, başarısız olduğunu görürsünüz. Biyoenerji ve akupunktur gibi uygulamalar bu tür rahatsızlıklarda size daha etkin sonuçlar verir.

Fizik tedavi yazılarımızda sizlere hayırlı ve aydınlatıcı okumalar.