• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...        

 


ataların günahları çocukları etkilermi 2- mantık boyutu


Ataların günahları neden çocuklara yansır
Bölüm 2- Mantık Boyutu

Atalardan birşeylerin bize yansıdığını kabullenmek bir çoğunuza ağır geliyor, bunun sebebi içinizdeki şeytanlar. Eğer şeytanlarınız bunu kabullenmenize göz yumarsa boş tedaviler ile uğraşmaz, nokta atış yapar ve şeytanınızı öldürürsünüz. Şeytanınız bunu bildiği için, herşeyi ama herşeyi, osmanlının uyguladığı tedavi yöntemleri, rukiyeler dahil herşeyi size süslü gösteriyor, yeterki sizi doğru olandan uzak tutsun. Zaten birşey fıtratınıza ağır geliyor, kabullenmekte zorlanıyorsanız ve bu reddinize; öyle şeymi olur, söylemi dışında mantıki ve bilimsel bir açıklama getiremiyorsanız o zaman bilinki şeytanlarınız devrede ve siz doğrudan uzak tutuluyorsunuz. Biz bir çok kişinin boş işler ile uğraştığını görüyoruz, kaynağa değil sıkıntıya odaklandıklarını görüyoruz. Sıkıntıya odaklandığınızda, evet; farklı tedavi yöntemleri ile kişiyi sağlığa kavuşturabilirsiniz. Fakat o tahribata sebep olan negatif enerji kaynağını (kul hakkı) kapatmadığınız müddet, o negatif enerji bir kara delik gibi o bölgeye kaza ve belaları çekmeye devam edecek. Birde bedeninizde onlarca kara delik olduğunu varsayın, farklı farklı günahlardan açılmış kara delikler, böyle bir durumda sıkıntılardan kurtulma şansınız yok. Bir kara delik sağ omuzunuzda ise, araba kazası geçirdiğinizde kazanın oluşturduğu momentum enerji kalkanınızın omuz bölgesinden girecek ve orasını kıracak. Bu kara delik göğsünüzde ise, olumsuz bir hadise yaşadığınızda duygusal travma göğüs bölgesinden girecek ve sizi panik atağa itecek. Bu sağ dizinizde ise, halı saha maçında orası incinecek. Bu kara delik başınızda ise, bina önünden yürürken üst kattan birşey üzerinize düşecek. Anlamanız gereken, yeryüzü gibi insanda bir kalkana sahip ve bu kalkan bizi dış dünyaya karşı koruyor. Musibetlerde bu kalkanın açık noktalarından bize bulaşıyor. Bir sinek dahi enerji kalkanınızın açık noktasından girip size konar. Açık noktalarda nasıl oluşuyor; günahlar.

"Ey iman edenler! Siz kendinize bakın. Siz doğru yolda olunca sapan kimse size zarar veremez..."
(Maide Süresi; 105). Bedeninizin hangi noktası ile günah işliyorsanız, Allahın bu Ayette bahsettiği o kalkan kalkar ve olumsuzluklar size isabet etmeye başlar. Örneğin; bir çok hasta bir bölgedeki ağrısı ile gelmiyor, bir çok farklı bölgedeki ağrı ile geliyor. İşte bu bölgelerin her birinde auranız (enerjii kalkanınız) delinmiş, bedenin kapıları açılmış ve negatif enerjiler istedikleri gibi oradan girip çıkıyor. Bu kapılarıda tedaviler ile kapatamıyorsunuz. Belki dokuların gördüğü tahribatı onarıyorsunuz ama o açık kapıları kapatmıyorsunuz. Kapatmadığınız müddette o bölgeler olumsuzlukları çekmeye devam edecek. O yüzden, eğer hasara uğrayan dokuyu tedavi edecekseniz, o hasara sebep veren negatif enerjilere yönelikte tedavinizi yapın (fakirleri doyurma, kefaret oruç). Neden ataların günahları çocuklara seriyat eder, neden etmesi gerek ve ettiğini nereden anlıyoruz, bunu anlamanız için çok ilkel mantıkla bir kaç örnek vermek istiyoruz;

1. Ateş ve duman. Ateş düştüğü yeri yakar, dumanı ise çevresini etkiler. Mahşer günü birey olarak yargılanacağız ve kimse başkasının günah yükünü taşımayacak. Bunu kimse tartışmıyor. Yanlışı yapan kişi ateşte yanacak. Yeryüzünde siz ateşi yakıyorsunuz, ahiret hayatında da o ateş sizin eviniz oluyor. Fakat kişi yeryüzünde bir ateş yaktığında (günah) bu ateşin birde dumanı var bizde size o dumandan bahsediyoruz. Ataların günahları çocuklara yansırmı konusunu, çocuklar ataların günahını çekermi boyutundan değil, bir atanın yaktığı o ateş çevresini etkilermi ve ne kadar etkiler bu boyuttan bakarsanız, yazımızı daha sağlıklı etüt edersiniz. Örneğin bir devlet büyüğümüz bir yanlış yaptığında bunun bedelini tüm vatandaşlar ödüyormu; ödüyor, demek birisi bir yanlış yaptığında bunun faturası başkalarına çıkabiliyormuş. En basiti utanç verici bir iş yaptığınızda eşiniz ve çocuklarınız dışarıya, toplumun önüne çıkmaya cesaret edemiyor. Çocuklar ataların günahını çekermi çekmezmi, konuya o boyuttan bakarsanız, evet, böylesine bir düzen size hiç adil gelmeye bilir. Bir kişinin yanlışı ailesini ve çevresini etkilermi etkilemezmi, konuya bu boyuttan bakarsanız ama, o zaman konu size daha mantıklı gelecektir. Bu yazımız ilede biz bunu detaylandırmaya çalışıyoruz, atanın bir yanlışı çocuklara nasıl yansır, hangi kurallara göre bu yansıma olur, neden olur, ölçü nedir, hangi çocuğa ne kadar yansır bunu detaylandırmaya çalışıyoruz. Örneğin; bir kişi bir atanın yanlışından ne kadar etkilenir? Ne kadar ondan beslendiyse o kadar etkilenir. Allahu Teala kişinin yanlışını çocuklara ve torunlara dağıtır. Ne kadar o ataya göbekten bağlıysanız o kadarda o yükten nasibinizi alırsınız. Her bir çocuk ve torunun omuzuna belirli bir pay yüklenir, peygamberimiz sav omuzuna yüklendiği gibi.

Bu yük ne zaman ortaya çıkar? Bu Allahın takdirine bağlı, bazen mesela o atanın yanlışları çocuklarında seriyat etmiyor, Allahu Teala bu çocuklar zaten çok zorluk çekti, bunlara birde bunun bedelini ödetmeyeyim diyor, bir sonraki nesile bırakıyor hesabı. "Hiçbir nefse kaldıramayacağı yük bindirilmez"
(Bakara Süresi; 286). Bu arada Allahu Teala kimseye kaldıramayacağı bir yük bindirmeyiz derken, bununla ne kastediyor bunu kendinize hiç sordunuzmu? Allahtan kötülük gelmiyorsa, bu yükün kaynağı neresi? Gördüğünüz gibi, herşey atalardan gelen bir yükün varlığına işaret ediyor. Anlayacağınız, biz böylesine bir teze varırken bunu öylesine kıçımızdan uydurmadık, Ayetler rehberliğinde bu sonuca vardık. Bazen bir nesil çok zorlu bir hayat geçiriyor, bu durumda Allah, ben onlara daha fazla yük bindirmeyeyim diyor ve atadan gelen bir yük onları es geçiyor. Ne zamana kadar; rahat eden bir nesil ortaya çıkıncaya kadar. Atanın yanlışları o rahat eden nesilden çıkartılıyor. Neden çıkmak zorunda? Sizi günahtan caydırmak için! Yaptığınız yanlışın yanınızda kar kalmadığı, çocuklarınızdan nesillerinizden çıktığını bilirseniz, belki o günahı yapmaktan vazgeçersiniz diye çıkıyor. Anladınız. Kefaret oruçları ile de biz atanın günahını temizlemeye kalkışmıyoruz, o atadan bize düşen yansımayı kaldırmaya çalışıyoruz. Allahu Tealanın peygamberimiz sav kaldırdığı gibi.

2. Amel defteri
. Allah derki, başınıza ne geliyorsa kendi işlediğiniz amellerden geliyor; "Başınıza gelen musibetler, felaketler kendi ellerinizle işlediğiniz ameller, yüklendiğiniz günahlar yüzündendir...." (Şura Süresi; 30). Size şimdi bir milyonluk soru; kişinin başına gelenler amellerinden geliyorsa, ameli kapalı olanların başına gelenler nereden geliyor? Örneğin; çocukların amel defterleri henüz açık değil. Başımıza gelenler işlediğimiz ameller sonucu geliyorsa, onların başına gelen kaza ve belaların kaynağı ne? İmtihan hocam derseniz, bu imtihan olamaz çünkü Allah musibetler benden gelmez sizden gelir diyor; "Sana ne iyilik gelirse Allah'tandır, sana ne kötülük dokunursa kendindendir..." (Nisa Süresi; 79). Değerli dostlar, doğrular sorular sorularak bulunur, sabit fikirli olmayın, kendinize sürekli soru sorun; eğer kötülük amellerimizden geliyorsa, amel defteri kapalı olanların başına gelen musibetler nereden geliyor?

3. Tıp. Çocuklar ataların günahını çekermi, bu sorunun cevabı için fazla uzağa gitmenize gerek yok, bilim dünyası günlük hayatımıza bir kavram yerleştirdi, buna bakmanız yeterli; genetik hastalıklar. Nedir genetik hastalıklar? Genetik hastalıklar bir atanın bedeni içindeki bir yanlışın, çocuk ve torunlarına seriyat etmesidir. Yani kocaman bilim dünyası bile bir atanın içindeki bir yanlışın çocuklara ve torunlara seriyat ettiğini kabul ederken ve buna genetik adı koyarken, siz halen; ama, hocam çocuğun ne suç var diyorsunuz. Ne diyelim şimdi size?

4. Çocuğunuza bakın. Atalardan birşey çocuğa seriyat edermi? Eder. Kanıt olarak çocuklara bakmanız yeterli. Her bir çocuğunuzun huyu ve fiziki yapısı atalarınızdan birisine çekmiş durumda. Kanıt olarak bundan ötesi varmı?

5. Haram. İslam alemi bir çok konu hakkında fikir ayrılığına sahip, bir konuda ama değil, o da haram bir rızkın nesilleri bozduğu. Haramın çocukları bozduğu tüm İslam alemin hemfikir olduğu bir konu. Size şimdi bir milyonluk soru; haram bir rızık çocukları etkilermi etkilemezmi? Etkiler derseniz, ataların işlediği günahların çocuklara seriyat ettiğini kabul etmiş oluyorsunuz. Olay bu kadar basit, inatlaşmaya hiç gerek yok. Etkilemez derseniz, o zaman size bir tavsiyemiz, elinize bir not defteri alın ve mahallede köyünüzde haram yiyen kişilerin çocuklarının akıbetini bir araştırın. İster hoşunuza gitsin ister gitmesin, ister bunu kabullenin ister kabullenmeyin, İslam alemi ve hayatın gerçekleri bizlere, ataların yaptığı yanlışların çocuklara yansıdığı gösteriyor!

6. Adalet. Kişi Allahın esmasına inanır, kişiyi dinlediğinizde ama hayatı tesadüflere ve şahsi tercihlere yorumlar. Size burada Allahın adil sıfatı üzerinden bir örnek vermek istiyoruz, ilahi düzende tesadüflerin şahsi tercihlerin yeri olmadığına dair; varsayalımki siz dört kardeş ve onlarca kuzenden oluşuyorsunuz, bunların arasında neden eş ile boşanma size isabet etti, neden göğüs kanseri size temas etti, neden ruhsal sıkıntılar size isabet etti, neden özürlü bir çocuk size isabet etti, neden sol diziniz değilde sağ diziniz sakatlandı, mideniz değilde böbreğiniz arızalandı, şekere değilde tansiyona yakalandınız vs. Siz hayat ve kader hakkında analizlerinizi yaparken kendinize hiç bu soruları sordunuzmu? Sormuyorsanız, o zaman demek hayatı tesadüfe, şahsi tercihlere veya imtihana oynuyor, Allahın esmalarını öylesine okuyorsunuz. Örneğin; Allahın adil esması, ben kimseye haksızlık yapmam der, siz birşeyler yaşıyor ama başkaları yaşamıyorsa, dilinizden düşürmediğiniz bu esmanın içeriğini sorgulamıyormusunuz? İsyan anlamında değil, Allahın düzenini anlama adına sorgulamıyormusunuz. Allahu Teala, ben kimseye haksızlık yapmam diyor, fakat başkaları huzurlu bir hayat yaşarken, siz sıkıntı dolu bir hayat yaşıyorsunuz. Neden? Kendi tercihlerimle kendimi bu duruma soktum diyorsanız, güzelde o tercihleri önünüze kim koydu, hayatın diğer konularında doğru tercih yaparken niye o konuda yanlış tercih yaptınız, bu tercih 20 yıl önce değilde neden bugün önünüze geldi, başkaların değilde neden sizin önünüze geldi?

Çocuklar ataların günahını çekermi? Evet çeker, çünkü birşeyler yaşıyorsunuz ve bu kötülükleri hak ettiğinize inanmıyorsunuz, bu kötülükler sizden gelmiyorsa kimden geliyor? Allah, adil vasfı gereği kimseye haksızlık yapmaz, yani birine huzurlu yaşantı verip diğerine vermemezlik yapmaz, kaldıki kötülük benden gelmiyor deyip kendisine gelecek okları zaten baştan elemiş (Nisa Süresi; 79), geriye kim kalıyor? Tek birşey kalıyor, o şeyide tıp ilmi ifşa etmiş; genetik yani atalar. Özetlersek; İslam dini kıssas dinidir. Birine yaptığınız kötülükten o kişinin yaşlı veya çocuk ne kadar yakını etkileniyorsa, gün gelecek sizinde etkilenecek. Yaşına ve cinsine kadar, bedenin sağ tarafı ise sağ tarafı, böbrekse böbrek dengine kadar etkilenecek. Kime ne yapıyorsanız dengi size isabet edecek, bunuda biz değil Allahın adaleti söylüyor;
"Bir kötülüğün cezası, ona denk bir kötülüktür. Kim bağışlar ve barışı sağlarsa, onun mükâfatı Allah'a aittir. Doğrusu O, zalimleri sevmez" (Şura Süresi; 40).

7. Sosyal yaşantı. Bir atanın günahı çocuklara yansırmı, yansır; çünkü siz bir birey olarak yeryüzüne gelmedinizki bir birey olarak yeryüzünde yaşamıyorsunuzki çevrenizde olup bitenlerden muaf tutulasınız. Bir çiçek bile kendi başına var olamıyor, var olabilmek için arılara ihtiyaç duyuyor. Siz bir birey değil, siz başkaların emeği üzerine hayatını inşa eden birisiniz. Sizin bana ne onların yanlışlarından deme şansınız yok. Başkası sizi 9 ay karnında taşıyacak, geceleri ağlamanızdan uykusuz kalacak, sizi zor şartlar altında büyütecek, eğitecek, evlendirecek, mal mülk sahibi yapacak, üstüne çocuklarınızada bakıp büyütecek, sonrada bana ne onların yanlışlarından, öylemi? Yok böyle bir dünya. Hayatınızı ne kadar başkaların emekleri üzerine kurarsanız, o kadar onların doğru veya yanlışlarından etkilenirsiniz, anladınız. Olay bu kadar basit.

8. Bedene yansıması. Ataların işlediği günahlar çocuklara seriyat etmekle kalmıyor, bunun birde ilmi var yani inanılmaz detayları var. Hangi atanın günahı hangi torunun neresine seriyat edecek, her biri detaylandırılmış. Hani bazıları diyor, hocam nereden çıkarıyorsunuz bunları, ilim değerli dostlar ilim. Size bir günahın bir toruna yansımasından bahsetmekle kalmıyoruz, anne tarafından gelen günahlar bedenin sol tarafına yerleşir, babadan gelenler sağ tarafa, size aynı zamanda nereye yerleştiklerini anlatıyoruz. Örneğin; zekat nedir? Kazancınızın filtresidir. İnsan bedeninde filtreden sorumlu organ hangisi; böbrekler. Zekat borcu olanlarda da bu günah böbrekte çıkar. Gördüğünüz gibi her yerde İslamın kıssas kuralına rastlayabilirsiniz. Yaşadığınız hiçbir şey tesadüf değil, mutlaka oun denginde bir günah işlemiş olmalısınız. Neden mide rahatsızlığına değilde böbrek rahatsızlığına yakalandınız, neden başkaları değilde siz, işte bunların her biri altında bir hesaplama ve bir günah yatıyor. Bizde sizi bu konuda uyarma ve bilgilendirme görevini yapıyoruz. Halen anlamadıysanız, size son bir öneride bulunalım;

9. Test ediniz. Eğer diyorsanızki o Ayet bunu değil şunu kastediyor, ben harama inanmam, tıbba inanmam şuna inanmam buna inanmam diyorsanız o zaman size basit çözüm önerimiz var; gidin ve bu bilgileri sahada test edin. Haklılığınızı kanıtlayın, bizde burada haklılığınızı dünyaya ilan edelim. Hodri meydan. Biz bu bilgileri sizle paylaşmadan bunu sahada test ettik. Binlerce hasta üzerinde test ettik ve her birinde aynı netice aldık, istisnasız. Oturduğunuz yerden ahkam kesmeyin, bilgi sahibi olmadığınız konular hakkında fetva vermeyin, bu tezimizi sahada bizzat test edin. Biz, çocuklara musallat olan hastalıkların ataların günahlarından geldiği ve bir kefaret orucu ilede o günah yükünü kapatabileceğinizi ve şifaya kavuşabileceğinizi iddia ediyoruz, bu iddiamız doğrumu değilmi bunu test edin. Şifaya kavuşmanızın bu kadar basit olduğunu söylüyoruz, sizde ne alaka diyorsunuz, bizde laf ebeliği yapmayın, gidin ve bizim tezimizi sahada çürütün diyoruz. Hodri meydan. Ne kaybedersiniz? En kötü ihtimal oruç tutmuş olursunuz. Sizi kötü birşeye yönledirimiyoruz. Kendi kafanızda binbir bahane üretme yerine gidin ve test edin.

10. Tüyo. Oruca niyetlenin, niyetlendikten sonra bedeninizde şikayetlerinizde bir hareketlenme olduğunu göreceksiniz, bu şikayetler hangi noktalarda ve bu noktalar hangi organlara tekabül ediyor bunu akupunktur ve refleksoloji haritaları üzerinden tespit edin. Bir noktadaki şikayet üzerinden sıkıntının kaynağını, arızalı organı bulabilirsiniz. Şeytanların hangi organlarınıza yerleştiği hangi enerji kanalları üzerinden hareket ettiğini net tespit edebilir,
kendi başınızada gözlem ve araştırma yapabilirsiniz.

 


kelimelerden türemiş hurafeler