• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...        
alternatif tıp- taşlar ile tedavi mümkünmü

-2009
Herhangi bir şeyin sizi tedavi edebilmesi, bir iş görebilmeside diyebilirsiniz buna, o şey ilk önce bir enerjiye sahip olması gerek, sonrası o şeyi hasta hücrelere ulaştırabilmelisiniz ve en son o şey hasta bölgeyi etkileyebilecek dozajda olmalı. Var olan düzen ancak enerji enerji ile değişime uğruyor. Örneğin; tıp dünyası bu enerjiyi kimyasal enerjiden alıyor. Enerjiyi bulmak ama bu işin en kolay basamağı, asıl sorunlar sonrası geliyor; kullandığınız taş arzu ettiğiniz enerjiye sahip olması gerek, o enerjiyi rahatsız bölgeye taşımanın bir yolunu bulmalısınız ve o enerji hastalığı etkileyebilecek dozajda olmalı.
İlaçlar bunun bir örneği. Kan yolları üzerindende bu kimyasal enerjiyi hedefe ulaştırmaya çalışıyorlar.

Taşlar hangi tür enerjiyi içinde barındırıyor?

Birşeyin bedeninize girip orada iş görebilmesi için bir enerjiye sahip olması gerek. Enerji varsa iş görür, yoksa görmez. Taşlarda enerj varmı? Var. Taşlar, doğanın en temel enerjisini içinde barındırıyor; manyetik enerji. Taşlar ile tedavi amaçlayanlar, doğanın en temel enerjisi olan manyetik enerjiye başvuruyor. Bazı uzmanlar bu taşları ısıtarak ısı enerjisinden de faydalanmak isteyebilir, bu durumda aynı anda hem manyetik hem ısı enerjisinden faydalanmış olursunuz. Birşeyin sizi tedavi edebilmesi için bir enerjiye sahip olması gerekiyor, taşlara ısı aktararak (ısıtma) ısı enerjisinden de faydalanabilirsiniz. Taşlar ısı enerjisini emer seans esnasında da verir. Yani taşlar ile tedavi amaçlayanlar manyetik ve ısı enerjisi kullanır, birisi taşların doğal enerjisi (manyetik), diğeri ise taşları ısıtma sonucu elde edilen sunni bir enerji (ısı). 

Taşlarla tedavi mümkünmü?

Bu soruyu iki başlık altında ele almak gerekiyor. Manyetik enerji boyutundan, bir de taşlara yüklenen ısı boyutundan. 

   - Isı boyutundan bakarsak, taşların salgıladığı ısı ile hastalıkları tedavi etmek mümkünmü?

Bu hastalığınıza bağlı. Genel kural şu; insan bedeni bir kabuktan birde iç dünyadan oluşur. Isı ile tedavi amaçlıyorsanız, ıs bedenin kabuğuna (kas ve eklemlere) fayda verir ama iç rahatsızlıklara değil. İki; ısı, kronik rahatsızlıklara fayda verir, akut rahatsızlıklara değil. Üç; Isı uygulamaları hastalıkları iyileştirmez, iyileşme yönünde katkıda bulunur. Isının kan dolaşımını artırıcı, kasları gevşetici, bedeni rahatlatıcı bir etkisi bulunur. Isının kendisi değil, bu etkileri iyileşme sürecini etkiler.

   - Manyetik boyutundan bakarsak, taşların salgıladığı manyetik enerji ile hastalıkları tedavi etmek mümkünmü?

Evet mümkün ancak, bir; manyetik enerji evrenin en temel enerjisidir. Eğer taşlar ile tedavi amaçlıyorsanız doğanın en temel en zayıf enerjisine başvurduğunuzu bilmelisiniz. İki; taşların enerjisi çok küçük dozajlarda akar, tedavide kalıcı sonuçlar elde etmek istiyorsanız tedaviyi aylara yaymalısınız. Üç; taşlar manyetik enerji verir ve alır. Seansta taşlar kullanmak istiyorsanız, bilinki kullandığınız taşları hastanın bedenine koyduğunuzda o taşlar ya enerji aktararak kendi enerjisini sıfırlar, ya da hasta bölgedeki enerjiyi emerek kötü enerji ile dolar. O taşları eğer tekrar kullanmak istiyorsanız, her seans sonrası o taşları şarj ve deşarj etmek zorundasınız. Bunu nasıl yapabilirsiniz, toprağa gömebilirsiniz. Eğer etmezseniz, hastanın kötü enerjisini taşlar emer, bir sonraki hastada da boşaltır. Dört; insan bedeni çok ince denge üzerinde çalışıyor, buna homeostaz denilir. Bu denge bazı insanlarda bozuk, bazılarında değil. Taşlar çok küçük enerji aktarımları yaptığı için, iç dengesi bozuk olan hastalarda bu küçük akımlardan fayda görebilirsiniz. İç dengesi bozuk olmayanlar ise o küçük enerji aktarımlardan etkilenmez. Örneğin; şeker hastalığı, böbrek yetmezliği, karaciğer veya bağışıklık hastalıkları ile boğuşan hastalar taşlardan fayda görür. İyileşmez ama fayda görür. Genel sağlık durumu iyi olanlarda seanstan fayda görsede değişiklikler detayda olduğu için, bunu anlamaz. Beş; enerji türleri kendi eşitlerini etkiler. Taşların manyetik enerjisi sadece taşların konulduğu bölgedeki manyetik akımları etkiler, başka birşey yapmaz. Taşlar ile tedaviye kalkışmadan önce tedavi etmek istediğiniz hastalığın manyetik bir boyutu varmı bunu araştırın. Hastalığın manyetik boyutu ne kadar büyükse, taşlardan o kadar yarar görürsünüz. Örneğin; tedavi etmek istediğiniz egzama tarzı bir cilt sıkıntısı ise az fayda görürsünüz, tedavi etmek istediğiniz eğer migren veya fibromiyalji tarzında, elektromanyetik kaynaklı bir hastalık ise o zaman taşlardan daha çok fayda elde edersiniz. Altı; farklı taşlar farklı manyetik güce sahip. Taşlar ile tedavi amaçlarsanız taş şeçerken şunlara dikkat edin; taşın büyüklüğü, manyetik özellikleri, tedavi etmek istediğiniz alanın büyüklüğü ve hastalığın manyetik özellikleri.

Taşların kendisi tedavi etmez, sadece iyileşme sürecine katkıda bulunur

Kimyasal madde kimyasal maddeyi, elektrik elektriği, ısı ısıyı ve manyetik alanlarda sadece manyetik alanları etkiler. Doğada herkes eşdeğeri ile ilişkiye girer. Eğer siz taşların manyetik enerjisi ile tedavi etmek istiyorsanız bununla sadece hasta bölgelerdeki manyetik akımları etkilersiniz, bunu aklınızdan çıkarmayın. Bu birisini tedavi etmek için yeterlimi? Bazı kişi ve hastalıklarda yeterli olabilir bazılarında değil. Taşlar nasıl tedavi ediyor? Taşlar hastalıkları tedavi etmez, taşlar sadece rahatsız bölgedeki manyetik dengeyi sağlıklı bir boyuta taşımaya çalışır. Bu bize ne kazandırır? Hastalığın manyetik direncini kırabilirseniz, gerisini hücrelerin kendisi getirir. Hücreler, hastalığın o yoğun negatif enerjisinden kurtulduğu an, kendi iç onarım mekanizmalarını devreye sokar ve hastalığın ibresi iyileşme yönüne doğru kaymaya başlar. Yani taşlar iyileştirmez, iyileşme sürecine katkıda bulunur. Ne kadar bulabilir bu vakadan vakaya değişir. Taşlar içinde barındırdığı manyetik enerjiyi aktardığı zaman, hastalıkla boğuşan hücreleri şarj ve deşarj ediyor. Bu şekilde hücrelerin direncini artırıyorsunuz, bi 'nevi buz tedavisi gibi. Rahatsız bölgedeki elektromanyetik "smog" birikimini emiyor, hastalıkla boğuşan hücrelerin rahat nefes almasını sağlıyorsunuz. Şarj veya deşarj, ikiside hücrelerin rahat nefes almasını sağlıyor. Hücrelerin üzerindeki baskıyı alıyorsunuz, gerisini hücrelerin kendisi hallediyor. Kendi iç onarım mekanizmalarını devreye sokup iyileşme sürecini başlatıyor. Anlamanız gereken; taşlar iyileştirmez, hücrelerin iç onarım mekanizmalarının devreye girmesini kolaylaştırır.

Şarjmı edecek deşarjmı, taşlar ne yapmaları gerektiğini nereden biliyor?

Bunu doğanın kendisi belirliyor; taşları hasta bölgeye koyduğunuz an fiziğin yayılım yasaları devreye giriyor ve akımlar kendiliğinden yüksek olan bölgeden daha az olan bölgeye doğru akıyor. Örneğin; taşın manyetik gücü eğer rahatsız bölgenin çevresine yaydığı manyetik akımdan daha fazla ise o zaman taşın manyetik enerjisi rahatsız bölgeye doğru akıyor ve bitkin hücreleri şarj ediyor, ama eğer hasta bölge çevresine daha fazla manyetik akım yayıyorsa yani basıncı daha fazla ise o zaman manyetik akımlar taşa doğru yöneliyor ve taşlar bir vakum cihazı gibi o bölgeyi deşarj ediyor, hasta hücrelerin rahat nefes almasını sağlıyor. Özeti; taşlar ile hastalıkların iyileşmesine katkıda bulunabilirsiniz fakat taşın manyetik gücü, hastalıkların kaynağı veya tedavi süreci gibi faktörleri dikkate almalısınız. Tedaviye başlamadan önce tedavide kullanılan taşlar hakkında bilgi edinin, hangi süreç içinde hangi sonuçlar elde edilmek istenildiğini öğrenin. Seans sonrası taşları toprakla temas ediyorlarmı, bunları sorunuz. Terapist ve uyguladığı yöntemler mantığınıza yatıyorsa taşlarla tedavi olunmanın bir sakıncası bulunmaz. Ancak biyoenerji, reiki veya akupunktur gibi yöntemler varken bir hastalığı taşlar ile tedavi etmeye kalkışmak savaşa tanklar ve uçaklar yerine kazma ve kürekler ile çıkmaya benzer. Örneğin; fizik tedavi buz ve ısıdan faydalanır ancak buz veya ısı uygulamaları çok nadiren tedavinin ana yöntemini oluşturur. Buz, ısı ve benzeri uygulamalar genelde ana tedavi yöntemlerini destekleyici uygulamalar olur. Sizde taşlar ile tedaviyi bu gözle bakar ve tedavinizin temelini daha güçlü ve etkili yöntemlerden oluşturursanız, hastalıklara karşı daha iyi ve kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.