• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

alternatif tıp- taşlar ile tedavi mümkünmü


Herhangi bir şeyin sizi tedavi edebilmesi için o şey ilk önce bir enerjiye sahip olması gerek, sonrası o şeyi hasta hücrelere ulaştırabilmelisiniz ve en son o şey hasta bölgeyi etkileyebilecek dozajda olmalı. Var olan düzen anca enerji aktarımı ile değişir. Tıp dünyası bu enerji aktarımını kimyasal enerji ile çözer. İlaçlar bunun bir örneği. Kan yolları üzerindende bu kimyasal enerjiyi hedefe ulaştırmaya çalışırlar. Taşlarla tedavi amaçladığınızda, tıp alemi gibi sizde aynı sorunlarla karşılaşıyorsunuz; kullandığınız taş arzu ettiğiniz enerjiye sahip olması gerek, o enerjiyi rahatsız bölgeye taşımanın bir yolunu bulmalısınız ve o enerji hastalığı etkileyebilecek dozajda olmalı.

Taşlar hangi tür enerjiyi içinde barındırır?

Birşeyin bedeninize girip orada iş görebilmesi için bir enerjiye sahip olmak zorunda. Enerji varsa iş görür, yoksa görmez. Taşlarda enerj varmı? Var. Taşlar, doğanın en temel enerjisini içinde barındırır; manyetik enerji. Taşlar ile tedavi amaçlayanlar, doğanın en temel enerjisi olan manyetik enerjiye başvurur. Bazı uzmanlar bu taşları ısıtarak ısıdan da faydalanmak ister. Birşeyin sizi tedavi edebilmesi için bir enerjiye sahip olmak zorunda, bazı uzmanlar taşlara ısı aktararak (ısıtma) ısı enerjisinden de faydalanmak ister. Yani taşlar ile tedavi amaçlayanlar manyetik ve ısı enerjisi kullanır, birisi taşların doğal enerjisi (manyetik), diğeri ise taşları ısıtma sonucu elde edilen sunni bir enerji (ısı). 

Taşlarla tedavi mümkünmü?

Bu soruyu iki başlık altında ele almak gerekiyor. Manyetik enerji boyutundan, bir de taşlara yüklenen ısı boyutundan. 

   - taşların salgıladığı ısı ile hastalıkları tedavi etmek mümkünmü?

Bu hastalığınıza bağlı. Genel kural şu; insan bedeni bir kabuktan birde iç dünyadan oluşur. Isı ile tedavi amaçlıyorsanız, ıs bedenin kabuğuna (kas ve eklemlere) fayda verir ama iç rahatsızlıklara değil. İki; ısı, kronik rahatsızlıklara fayda verir, akut rahatsızlıklara değil. Üç; Isı uygulamaları hastalıkları iyileştirmez, iyileşme yönünde katkıda bulunur. Isının kan dolaşımını artırıcı, kasları gevşetici, bedeni rahatlatıcı bir etkisi bulunur. Isının kendisi değil, bu etkileri iyileşme sürecini etkiler.

   - taşların salgıladığı manyetik enerji ile hastalıkları tedavi etmek mümkünmü?

Evet mümkün ancak, bir; manyetik enerji evrenin en temel enerjisidir. Eğer taşlar ile tedavi amaçlıyorsanız doğanın en temel en zayıf enerjisine başvurduğunuzu bilmelisiniz. İki; taşların enerjisi çok küçük dozajlarda akar, tedavide kalıcı sonuçlar elde etmek istiyorsanız tedaviyi aylara yaymalısınız. Üç; taşlar manyetik enerji verir ve alır. Seansta taşlar kullanmak istiyorsanız, bilinki kullandığınız taşları hastanın bedenine koyduğunuzda o taşlar ya enerji aktararak kendisini deşarj eder, ya da hasta bölgedeki enerjiyi emerek kötü enerji ile dolar. O taşları eğer tekrar kullanmak istiyorsanız, her seans sonrası o taşları şarj ve deşarj etmek zorundasınız. Etmezseniz, hastanın kötü enerjisini taşlar emer, bir sonraki hastada da boşaltır. Dört; insan bedeni çok ince denge üzerinde çalışır, buna homeostaz denilir. Bu denge bazı insanlarda bozulmuştur, bazılarında değil. Taşlar çok küçük enerji aktarımları yaptığı için, iç dengesi bozulan hastalar bu küçük akımları anında algılar ve olumlu tepki verir. İç dengesi bozuk olmayanlar ise o küçük enerji aktarımlardan etkilenmez. Örneğin; şeker hastalığı, böbrek yetmezliği, karaciğer veya bağışıklık hastalıkları ile boğuşan hastalar taşlardan fayda görür. Genel sağlığı iyi olanlar, fayda görsede değişiklikleri anlamazlar. Beş; enerji türleri kendi eşitlerini etkiler. Taşların manyetik enerjisi sadece taşların konulduğu bölgedeki manyetik akımları etkiler. Taşlar ile tedaviye kalkışmadan önce tedavi etmek istediğiniz hastalığın manyetik bir boyutu varmı bunu araştırın. Hastalığın manyetik boyutu ne kadar ise, taşlardan o kadar yarar görürsünüz. Örneğin; tedavi etmek istediğiniz kas içi bir kulunç ise taşlardan az fayda görürsünüz, tedavi etmek istediğiniz eğer migren veya fibromiyalji tarzında, elektromanyetik kaynaklı bir hastalık ise o zaman taşlardan çok daha büyük fayda elde edersiniz. Altı; farklı taşlar farklı manyetik güce sahip. Taşlar ile tedavi amaçlarsanız taş şeçerken şunlara dikkat edin; taşın büyüklüğü, manyetik özellikleri, tedavi etmek istediğiniz alanın büyüklüğü ve hastalığın manyetik özellikleri.

Taşların kendisi tedavi etmez, sadece iyileşme sürecine katkıda bulunur

Kimyasal madde kimyasal maddeyi, elektrik elektriği, ısı ısıyı ve manyetik alanlarda sadece manyetik alanları etkiler. Doğada herkes eşdeğeri ile ilişkiye girer. Eğer siz taşların manyetik enerjisi ile tedavi etmek istiyorsanız bununla sadece hasta bölgelerdeki manyetik akımları etkilersiniz, bunu aklınızdan çıkarmayın. Bu birisini tedavi etmek için yeterlimi? Bazı kişi ve hastalıklarda yeterli olabilir bazılarında değil. Taşlar nasıl tedavi eder? Taşlar hastalıkları tedavi etmez, taşlar sadece rahatsız bölgedeki manyetik dengeyi sağlıklı bir boyuta taşımaya çalışır. Bu bize ne kazandırır; hastalığın manyetik direncini kırabilirseniz, gerisini hücrelerin kendisi getirir. Hücreler, hastalığın o yoğun negatif enerjisinden kurtulduğu an, kendi iç onarım mekanizmalarını devreye sokar ve hastalığın ibresi, iyileşme yönüne doğru kaymaya başlar. Yani taşlar iyileştirmez, iyileşme sürecine katkıda bulunur. Ne kadar bulabilir bu vakadan vakaya değişir. Enerji aktardığı zaman, hastalıkla boğuşan hücreleri şarj etmiş olur. Hücrelerin direncini artırır. Enerjiyi emdikleri zamanda bi' nevi buz tedavisi uygular. Rahatsız bölgedeki elektromanyetik "smog" birikimini emer, hastalıkla boğuşan hücrelerin rahat nefes almasını sağlar. Şarj veya deşarj, ikiside hücrelerin rahat nefes almasını sağlar. Siz, hücrelerin üzerindeki baskıyı alırsanız, gerisini hücreler getirir. Kendi iç onarım mekanizmalarını devreye sokup iyileşme sürecini başlatır. Taşlar iyileştirmez, sadece onarım sürecini başlatır.

Şarjmı edecek deşarjmı, taşlar ne yapmaları gerektiğini nereden bilir?

Doğanın kendisi bunu belirler, taşları hasta bölgeye koyduğunuz an fiziğin yayılım yasaları devreye girer ve akımlar kendiliğinden yüksek olan bölgeden daha az olan bölgeye doğru akar. Örneğin; taşın manyetik gücü eğer rahatsız bölgenin çevresine yaydığı manyetik akımdan daha fazla ise o zaman taşın manyetik enerjisi rahatsız bölgeye doğru akar ve bitkin hücreleri şarj eder, güçlendirir ama eğer hasta bölge çevresine daha fazla manyetik akım yayıyorsa yani basıncı daha fazla ise o zaman manyetik akımlar taşa doğru yönelir ve taşlar bir vakum cihazı gibi o bölgeyi deşarj eder, hasta hücrelerin rahat nefes almasını sağlar. Özeti; taşlar ile hastalıkların iyileşmesine katkıda bulunabilirsiniz fakat taşın manyetik gücü, hastalıkların kaynağı veya tedavi süreci gibi faktörleri dikkate almalısınız. Tedaviye başlamadan önce tedavide kullanılan taşlar hakkında bilgi edinin, hangi süreç içinde hangi sonuçlar elde edilmek istenildiğini öğrenin. Seans sonrası taşları toprakla temas ediyorlarmı, bunları sorunuz. Terapist ve uyguladığı yöntemler mantığınıza yatıyorsa taşlarla tedavi olunmanın bir sakıncası bulunmaz. Ancak biyoenerji, reiki veya akupunktur gibi yöntemler varken bir hastalığı taşlar ile tedavi etmeye kalkışmak savaşa tanklar ve uçaklar yerine kazma ve kürekler ile çıkmaya benzer. Örneğin; fizik tedavi buz ve ısıdan faydalanır ancak buz veya ısı uygulamaları çok nadiren tedavinin ana yöntemini oluşturur. Buz, ısı ve benzeri uygulamalar genelde ana tedavi yöntemlerini destekleyici uygulamalar olur. Sizde taşlar ile tedaviyi bu gözle bakar ve tedavinizin temelini daha güçlü ve etkili yöntemlerden oluşturursanız, hastalıklara karşı daha iyi ve kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.