nühüm                                                         
bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...
                                                                                                                                                          
                           

 

taşlar ile tedavi mümkün mü?

Herhangi bir şeyin sizi tedavi edebilmesi için o şey ilk önce bir enerjiye sahip olması gerek, sonrası o şeyi hasta hücrelere ulaştırabilmelisiniz ve en son o şey hasta bölgeyi etkileyebilecek dozajda olmalı. Var olan düzen anca enerji aktarımı ile değişir ve bunu tıp dünyası kimyasal enerji ile çözer, kan yollarıda bu kimyasal enerjiyi hedefe ulaştırır. Taşlar ile tedavi amaçlarken taşların neyinden yararlanmaya çalışıyorsunuz, bunu rahatsız bölgeye nasıl ulaştıracaksınız ve hastalığı etkileyebilecek dozaj nedir, bunların hepsini seans öncesi çok iyi hesaplamalısınız. Taşlar ile tedavi amaçlayan terapistler iki tür enerjiden yararlanır; birisi taşların doğal manyetik enerjisi, diğeri ise taşların ısıtılması ile taşların salgıladığı ısı enerjisi. 

   - taşları ısıtarak hastalıklar tedavi edilebilinirmi?

Bu sizin rahatsızlığınıza bağlı, genel kural; 1- ısı bedenin kabuğuna (kas ve eklemlere) fayda verir ama iç rahatsızlıklara değil. 2- Kronik rahatsızlıklara fayda verir, akut rahatsızlıklara değil. 3- Isı uygulamaları hastalıkları iyileştirmez, iyileşme yönünde katkıda bulunur. Isının kan dolaşımını artırıcı, kasları gevşetici, bedeni rahatlatıcı bir etkisi bulunur. Isının kendisi değil, bu etkileri iyileşme sürecini etkiler.

   - taşların manyetik enerjisi ile hastalıklar tedavi edilebilinirmi?

Evet mümkün, ama; 1- manyetik enerjisi evrenin en temel enerjisidir, eğer taşlar ile tedavi amaçlıyorsanız doğanın en temel en zayıf enerjisine başvurduğunuzu bilmelisiniz. 2- Taşların enerjisi çok küçük dozajlarda akar, tedavide kalıcı sonuçlar elde etmek istiyorsanız tedaviyi aylara yaymalısınız. 3- Bedenler çok ince denge üzerinde çalışır, buna homeostaz denilir. Bedenlerini şeker, böbrek, karaciğer veya bağışıklık hastalıkları ile yıpratmış bedenlerde, duygusal dengesi bozulmuş ve fibromiyalji gibi ağrı eşiği düşmüş hastalarda bu homeostaz yani denge bozulur. Bu hastalara aktarılan her enerji, ne kadar ufak olsada fayda verir ve sıkıntılarını azaltır. Hastanız ruhsal ve fiziki dengesi bozulmuş bir vaka ise taşlardan fayda görürsünüz, hastanızın ruhsal ve fiziki direnci yerinde ise göremezsiniz. 4- Enerji türleri kendi eşitlerini etkiler. Taşların manyetik enerjisi sadece taşların konulduğu bölgedeki manyetik akımları etkiler. Taşlar ile tedaviye kalkışmadan tedavi etmek istediğiniz hastalığın kaynağını araştırın. Örneğin; tedavi etmek istediğiniz kas içi bir kulunç ise taşlardan fayda göremezsiniz ama tedavi etmek istediğiniz migren veya fibromiyalji tarzında, elektromanyetik kaynaklı bir hastalık ise o zaman taşlardan geçici fayda elde edebilirsiniz. 5- Farklı taşlar farklı manyetik güce sahip. Taşlar ile tedavi amaçlarsanız taş şeçerken taşın büyüklüğünü ve manyetik özelliğini tedavi etmek istediğiniz alanın büyüklüğü ve hastalığın özelliklerine göre seçin.

Taşların kendisi tedavi etmez, sadece iyileşme sürecine katkıda bulunur

Kimyasal madde kimyasal maddeyi, elektrik elektriği, ısı ısıyı ve manyetik alanlarda sadece manyetik alanları etkiler, doğada herkes eşdeğeri ile ilişkiye girer. Eğer siz taşların manyetik enerjisi ile tedavi etmek istiyorsanız bununla sadece hasta bölgelerdeki manyetik akımları etkilersiniz, bunu aklınızdan çıkarmayın. Bu tedavi için yeterlimi? Bazı kişi ve hastalıklarda yeterli olabilir bazılarında değil. Siz eğer rahatsız bölgedeki manyetik dengeyi sağlıklı bir boyuta taşıyabilirseniz o zaman hücrelerin iç onarım mekanizmalarını devreye sokar, iyileşme sürecine katkıda bulunabilirsiniz, ne kadar bulunabilirsiniz bu vakadan vakaya değişir. Taşlar nasıl tedavi eder? Taşlar ya enerji aktarır ve bitkin, yorgun hücreleri şarj eder ya da enerjiyi emer, bi' nevi buz tedavisi gibi o bölgedeki elektromanyetik "smog" yani birikimi boşaltıp hastalık ile boğuşan hücrelerin rahat nefes almasını sağlar. Şarjmı edecek deşarjmı, taşlar ne yapmaları gerektiğini nereden bilir? Doğanın kendisi bunu belirler, taşları hasta bölgeye koyduğunuz an fiziğin yayılım yasaları devreye girer ve akımlar kendiliğinden yüksek olan bölgeden daha az olan bölgeye doğru akar. Örneğin; taşın manyetik gücü eğer rahatsız bölgenin çevresine yaydığı manyetik akımdan daha fazla ise o zaman taşın manyetik enerjisi rahatsız bölgeye doğru akar ve bitkin hücreleri şarj eder, güçlendirir ama eğer hasta bölge çevresine daha fazla manyetik akım yayıyorsa yani basıncı daha fazla ise o zaman manyetik akımlar taşa doğru yönelir ve taşlar bir vakum cihazı gibi o bölgeyi deşarj eder, hasta hücrelerin rahat nefes almasını sağlar. Özeti; taşlar ile hastalıkların iyileşmesine katkıda bulunabilirsiniz fakat taşın manyetik gücü, hastalıkların kaynağı veya tedavi süreci gibi faktörleri dikkate almalısınız. Tedaviye başlamadan önce tedavide kullanılan taşlar hakkında bilgi edinin, hangi süreç içinde hangi sonuçlar elde edilmek istenildiğini öğrenin. Terapist ve uyguladığı yöntemler mantığınıza yatıyorsa taşlarla tedavi olunmanın bir sakıncası bulunmaz. Ancak biyoenerji, reiki veya akupunktur gibi yöntemler varken bir hastalığı taşlar ile tedavi etmeye kalkışmak savaşa tanklar ve uçaklar yerine kazma ve kürekler ile çıkmaya benzer. Örneğin- fizik tedavi buz ve ısıdan faydalanır ancak buz veya ısı uygulamaları çok nadiren tedavinin ana yöntemini oluşturur. Buz, ısı ve benzeri uygulamalar genelde ana tedavi yöntemlerini destekleyici uygulamalar olur. Sizde taşlar ile tedaviyi bu gözle bakar ve tedavinizin temelini daha güçlü ve etkili yöntemlerden oluşturursanız, hastalıklara karşı daha iyi ve kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.