nühüm                                                                                                                     
bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler....

                                                          
                                                                                           
https://www.facebook.com/biyoenerji.net.98
Cep telefonu üzerinden üyelik işlemleri yapılamadığından bir çok okurumuz bize ulaşmakta sıkıntı çekiyor. Bu konuda çok şikayet aldık. Bu sorunu ortadan kaldırma niyetine bir facebook sayfası açtık. Bize ulaşmak isteyen, soruları veya önerileri olan okurlarımız facebook üzerinden bize ulaşabilir. Websayfamızda huzurlu ve aydınlatıcı okumalar dileğiyle kendinize ve sevdiklerinize iyi bakınız... 24.09.2019

mucize ile teknoloji arasındaki farkGizem avcıları maalesef bilerek veya bilmeyerek peygamberleri sıradanlaştırır, bunuda peygamberlerin mucizelerini günümüzün teknolojik aygıtları ile açıklamaya çalışarak yaparlar. Peygamberlere indirilen mucizeleri günümüzün teknolojisine eş değer tutarlar. Bu yazı vesilesiyle bunada bir açıklama getirme ihtiyacı hissediyoruz, bakınız; dünya bir bilgisayar ve bizde o bilgisayar yazılımın içinde varlığını sürdüren birer kuluz. Mucize ve teknoloji arasındaki fark; teknoloji, o yazılımın inceliklerini öğrenmek ve kullanmaktır. Mucize ise o yazılımın dışına çıkabilmek
(mirac hadisesi) ve gerektiğinde o yazılıma dıştan müdahale edebilmektir. Bilim adamı ile peygamber arasındaki fark; bilim adamları yazılımın dışına çıkamaz, yazılımın kendisine müdahale edemez, yazılımı değiştiremez. Yazılım yani sistem kendilerine ne imkanları sunuyorsa ancak o sınırlar içinde hareket edebilirler. Peygamberler ise diledikleri an yazılımın dışına çıkabilir, diledikleri zaman yazılımın kendisine müdahale edebilir. Belirli bir mekan ile kısıtlı değiller. Sistemin içi veya dışı, sınırsız hareket alanlarına sahipler. O yüzden bir peygamberi asla bir bilim adamı ile, bir mucizeyide asla teknolojik bir aygıt ile eşdeğer tutmayın. Robotun kendisi ile o robotun yazılımını yazan kişi hiç bir olurmu!"

Teknoloji ile mucize arasındaki farkı daha iyi anlamanız açısından bir örnek verelim size;

Musa as ve firavun bir gösteri için randevulaşırlar (Taha Süresi; 57-76). Kimin tanrısı daha büyük, bir gösteri için belirli tarihe halkı toplarlar. Firvavun büyücüleri toplar, Musa as'ında bir asası var. Randevu günü gelir ve ilk büyücüler sahneye çıkar. Ellerinde birer iplik ve bunu ortaya atarlar. O iplikler canlanır ve Musa'a üzerine saldırır gibi görünür. Musa as bundan ürker. Allahta ürkme bu sadece bir sihirbaz hilesi der. Sıra Musa as'a gelir ve o da asasını atar. Mucize ile teknoloji arasındaki farkta burada yaşanır. Musa as'ın asası canlanır ve hem o iplikleri ve hemde o ipliklerin gösterdiği sihri yutar. Bunu gören sihirbazlarda Musa'nın tanrısına iman eder. Bu olay teknoloji ile mucize arasındaki farkı anlamanızı sağlayan en güzel örneklerden birisi. Nasılmı? Sihirbazların gösterisini siz günümüzde herhangi bir hologram cihazı ile yapabilirsiniz. Nedir hologram? Bir enerji yansımasıdır. O enerji yansımasıda çevresindeki fiziki yapılar ile irtibata geçemez. Fiziki anlamda ne siz o holograma dokunabilirsiniz ne de o size. Sonuçta bir yansıma. O yüzden Allah korkma dedi.
O hologramın musa as ile fiziki temasa geçmesi ona zarar vermesi mümkün değildi. Sihirbazların gösterdiği büyü günümüzün teknolojisi ile mümkünmü? Mümkün. En basiti bir hologram. Musa as değneğini attığında ama bir mucize gerçekleşti, musa as'ın asası canlandı ve hologramı yuttu, sonrası o fiziki ipleri yuttu. Tam olarak mucize ne? Bir; siz fiziki açıdan bir maddenin içine başka bir madde sokabilirmisiniz? Mümkün değil. Birinci mucize burada gerçekleşiyor. Bir değnek bir ipliği yutuyor. İki; ipliğin kendini yutmakla kalmıyor, o ipliğin enerji hologramınıda yutuyor. Siz bir holograma dokunabilirmisiniz? Dokunamazsınız. Musa'as ın asası ama dokunuyor, o hologramla temesa geçiyor. Geçmekle kalmıyor, bir kara delik gibi o hologramı yutuyor. Örneğin; bir hologramla siz ilişkiye girebilirmisiniz? Giremezsiniz. Burada tamda bu gerçekleşiyor. Burada mümkünatı olmayan birşey gerçekleştiği içinde zaten sihirbazlar olayın büyüklüğünü anlayıp Musa as'ın tanrısına iman ediyor. Hocam, belki bizde bir gün hologramla iletişime geçebilecek boyuta geleceğiz? Evet, belki bir gün o konuma geleceğiz ama bir asa ile değil! Anladınız. Evinizin dört kenarına projektörleri kurar, gereken yoğunlukta enerjiyide sağlarsınız belki bir hologramla ilişkiye girebilirsiniz ama bunu bir asa ile başaramazsınız. Bir asadan bir hologram çıkaramazsınız. Anladınız! İki; elektrik fişini çekmediğiniz müddette o hologramı yok edemezsiniz ve üç; o hologramı meydana getiren projektörleri bir asanın veya başka bir maddenin içine sokamazsınız, o maddenin yapısını bozmadan. Anladınız! Özetlersek; sihirbazların gösterisi teknolojik açıdan mümkün, diğeri değil. O yüzden birisine mucize diyoruz diğerine değil. Sizden ricamız, lütfen peygamberlerin mucizelerini teknoloji ile kıyaslamayın. Teknoloji çok farklı birşey mucize apayrı birşey!