• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...        
alternatif tıp- akupunktur nedir


-
2009

Herhangi bir ilaç içermeyen ve bir toplu iğneden farkı olmayan akupunktur iğneleri yaklaşık 6 bin yıldır insanların rahatsızlıklarına nasıl çözüm sundu?

Sizin kalbiniz attığı, organlarınız ve beyininiz çalıştığı müddet elektromanyetik akım üretirsiniz ve bedeninizde bu akımları deşarj etme zorunluluğuna sahip. Bedeniniz ne madde boyutunda birşeyin birikmesine izin verir ne de enerji boyutunda. Bedeniniz madde boyutun biriktirdiği atıklarını idrar yolları (sıvı), bağırsaklar (katı) ve akciğerler (gaz) sayesinde dışa aktarır, enerji atıklarını ise ellerin içi ve ayakların altına yönlendirir. Akupunktur ne işi görür? Fiziki yapılarınız için geçerli olan enerji boyutunuz içinde geçerlidir, fiziki organlarınız nasıl zamanın ve hayat şartların yüküne maruz kalıyor ve bunun altında yıpranıyorsa, hayatın ve zamanın stresi enerji güzergahlarınıda yıpratır ve enerji akışında aksaklıklara sebep olur. Mantık çok basit; nasıl idrar yollarındaki bir tıkanıklık böbreklere veya kalpteki bir yetersizlik akciğerlere kadar geri tepebiliyorsa, enerji güzergahlar üzerindeki tıkanık ve yıpranımlarda bağlı oldukları organlara kadar geri teper, onların işleyişini etkiler. Sayın okurlarımız her organ kendisine has bir atık güzergahına sahip (meridyen) ve elektromanyetik atıklarını o güzergah üzerinden vücuttan uzaklaştırır. Ancak zamanın kendisi ve bedeninizin farklı noktalarında yaşamış olduğunuz kaza ve travmalar o güzergahları yıpratır, sağlıklı akışa engel olur. Eğer herhangi bir olaydan dolayı bir noktada elektromanyetik akımlar birikirse bu akımlar geriye doğru birkir ve hem bağlı oldukları organın çalışma fonksiyonunu etkiler, hem o tıkanıklığın olduğu noktayı arızaya uğratır. En asgarisi o noktada ağrılara sebep olurlar. Akupunktur ilmi tam burada devreye girer, akupunktur sizlere o tıkanıkları giderme nimetini sunar. Siz tıkanıklığın olduğu bölgelere iğneler vurarak o birikimleri direk o bölgeden dışa aktararak hem o güzergahı açmış oluyor hem o organın rahat nefes almasını sağlıyorsunuz. İğnelerin kendisinde bir güç bulunmaz, iğnelerin tek özelliği metal olması. Metal objeler elektromanyetik akımlara iletkenlik sağlar, yani bir kurnazlık yapıyor ve iğneler sayesinde cilt engelini bypass ediyorsunuz. Balonu bir iğne ile patlatırcasına o bölgede biriken elektromanyetik havayı boşaltıyorsunuz. Bu sayede hem çevrenizdeki akımları bedenin içine yönlendiriyor hem bedenin içindeki akımları dışa aktarıyorsunuz. Not: akupunktur çok basit bir mantık üzerine kurulu, onu gizemli yapan onu çok güçlü bir tedavi silahı yapan ise iğnelerin batırıldığı noktalar ve o noktaların organlar ile bağlantısı. 

   - Akupunktur meridyenleri nedir?

Bedenimizde çok farklı organlar bulunur ve bu organların her biri diğerinden farklı bir ritimde çalışır, birbirlerinden farklı hızda çalıştıkları içinde çevrelerine yaydıkları elektromanyetik akımlar birbirinden farklı frekansta olur, yani bir organın ürettiği akım ile diğerininki birbirine karışmaz, her biri farklı bir güzergah üzerinden bedenden uzaklaştırılır. Uydu kanallarınız veya radyonuzun farklı frekansları gibi, akımlar birbirine karışmadan ilerliyor. Organlarınızın her biri diğerinden farklı bir frekansta çalıştığı içinde, ortaya birbirinden farklı güzergah çıkıyor. Birbirinden farklı frekansta akan bu enerji atık güzergahlarınada akupunktur meridyeni denilir!

   - Akupunktur ile şakra arasındaki fark

Akupunktur toplardamar gibi organlarınızın elektromanyetik atığını toplar ve bunları ellere ve ayaklara iletir. Şakra ise lenf bezleri gibi doku aralarındaki elektromanyetik atıkları toplar. Birisi toprağa muhtaç, diğeri ise bedenin merkezinde varolan gırdaplara. Şöyle düşünüyoruzda, o kadar mükemmel ve ince düşünülmüş bir bedene sahibiz ki, şükretmemek ve Allahın büyüklüğünü haykırmamak elde değil. Araştırdıkça, konuların detayına indikçe bunu daha iyi anlıyorsunuz.

   - Akupunktur ile doğa arasındaki bağ

Akupunktur tedavisi sadece bedeninizin içindeki birikimleri dışa aktarmakla kalmaz, aynı zamanda çevrenizdeki akımları bedeninizin içine yönlendirir. Bedeninizin içine yönlendirilen akımlar doğalsa hücreleriniz bundan fayda görüyor, doğal değilse zarar. Doğal ile neyi kastediyoruz? Kuşların cıvıltısı, pınarların taşlara vurması veya rüzgârın yapraklara temas edişinden kaynaklanan frekansları kastediyoruz. İnanılanın aksine, doğanın içinde barınan akımlar hiçte gizemli veya mistik değil, kaynağı ve kimliği çok net ortada. Bu doğal frekanslarında hücreler üzerinde şifa verici, denetleyici ve düzenleyici bir etkisi bulunuyor. Gelelim günümüze; eğer akupunkturun faydası doğadan aldığı enerjiyle orantılıysa, istanbulun göbeğinde, onca yapay frekansların arasında uygulanılan bir akupunktur seansı sizce ne kadar mantıklı? Aynı uygulamayı karadenizin ormanlarında yapmış olsanız, hastanız bundan daha fazla yarar almazmı?