• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...        
hz mehdi ve idris as'ın gökte yolculuğu

-25.01.2022
Uzun zamandır yeni bir yazı kaleme almadık, websitemizi günlük ziyaret eden sadık okurlarımız bunun nedenini merak ediyordur, bu konuya kısa bir açıklama yaparak yazımıza giriş yapalım inşallah; değerli dostlar, bu saatten sonra herşey anlamsız, yarım senedir sizi uyardığımız musibet yakında inecek. Aşılar damarlarda pıhtılaşmaya sebep olup, kalp ve beyin, organ iflaslarına sebep olacak ve milyonlar ölecek ve bu vakitte çok yaklaştı. Nuh tufanı veya helak olunan diğer kavimlere bir musibet nasıl yazıldıysa günümüz insanınada bu yazıldı ve artık bu işin dönüşü yok. İnsan çok azgınlaştı çok saptı çok kötüleşti, bununda bir faturası olması gerekiyordu. Bizde sizi bu konuda olabildiği en erken vakitte uyardık. Örneğin sizi bugünlerde uyarsaydık, bu sefer hocam neden daha erken uyarmadınız, biz çoktan aşımızı olduk, bunu bilseydik aşımızı olmazdık der ve bizi suçlardınız. Hem aşıdan uzak durmanız hem hayatınızı düzeltmeniz için sizi olabildiği en erken vakitte uyardık. Bu saatten sonrada artık ne yapsanız boş. Bu süre içinde aşıdan uzak duramadıysanız, tövbe edip halinizi düzeltmediyseniz o zaman bugünlerimiz sizin için çok çetin geçecek gibi gözükiyor. Ben bugünlerin geleceğini biliyordum deyip kendisini kötülükten sakınanlara ise müjdemiz var; hz mehdinin çıkışına çok az zaman kaldı. Büyük hadiseler büyük şahsiyetleri ortaya çıkarır, büyük musibetler aynı zamanda iyininde çıkışına işaret eder, hz Mehdinin çıkışınada çok az zaman kaldı. Bu yazımızda da hz Mehdiyi biraz daha yakından size tanıtacağız, hemde İdris peygamberin ağzından.


Hz Mehdinin gerçek ismi ne?
Gerçek ismi bir gizem. Hatta bir rivayete göre hz ali onun ismini peygamberimize soruyor, peygamberimizde kimseye söylemeyeceğine söz vermesi üzerine onun kimliğini ifşa ediyor.
Böylesine gizli bir şahsiyetten bahsediyoruz. Bu şahsiyetide Kur'an-ı Kerim bize Ruhu'l Kudüs olarak tanıtıyor. Allah bu şahsiyetin İslam tarihinde yer almasına izin veriyor, ama ismini değil. Gerçek kimliğini Allah insan ve cinlerden gizli tutuyor. Neden? Bunun farklı nedenleri var, en basiti şeytanlar kendisini bulmasın ve ona zarar vermesin diye. Yani ismiyle ilgili hadisler doğru değil bilginize.

Hakkında bilgiler nereden geliyor?
Hakkındaki bilgileri semavi dinler öncesi ve sonrası olarak ikiye ayırmamız gerek. Üç semavi dinde kendisi Ruhu'l Kudüs olarak karşımıza çıkıyor. Kur'an-ı Kerim, İncil ve Tevratta kendisi bize Ruhu'l Kudüs olarak tanıtılıyor. Ondan öncesi ise kendisini İdris peygamberin Kitabında görüyoruz. Bu yazımızda da İdris peygamberin hz mehdi hakkında yazdıklarını anlatacağız. Umarız okuduklarınız hz mehdi hakkında ufkunuzu biraz daha açar.

İdris peygamber hz Mehdi hakkındaki bilgileri nereden aldı?
İdris Peygamber göğe çıkarılan bir peygamber. Hz Mehdi'de doğmadan öncesi gökte yaşadı. Gökte gördüklerinide İdris as kağıda dökmüş. "Ve bu kitapta İdris'i de an. O da özü sözü doğru olan biriydi; bir nebiydi. Ve Biz o'nu da yüce bir konuma yükseltmiştik" (Meryem Süresi; 56-57).

Kağıda döktüğünü nereden biliyoruz?
En basiti astroloji ilminden biliyoruz. Astroloji hakkındaki tüm bilgiler İdris as'dan gelir. Şimdi; İdris peygamber nuh as'ın büyük dedesi. Yani nuh tufanı öncesi yaşadı. Babilliler gibi nuh tufanından sonrası gelen milletlerinde yıldızlar hakkında bilgiye sahip olabilmeleri için, tufandan sonraki milletlere İdris as'dan yazılı metinler kalmış olması gerekiyor. Örneğin; günümüz astrologların bilgileri babillere dayanır. Babillerde burçlar hakkındaki bilgileri İdris peygamberin kitabından aldı. O dönemin insanlarının burç ve yıldızların karmaşık düzenini çözmeleri mümkün değildi, kendilerine bunu anlatan birisi olması gerekiyordu. Bu bilgilerinde kaynağı ancak İdris as' ın kitabı olabilir, çünkü insanlar arasından sadece o yıldızlara çıkıp gökteki düzeni gördü ve bunu bir sonraki nesiller için not etti. İdris peygamberin kitabında yıldızlarla ilgili bölümü okuduğunuzda, ne demek istediğimizi daha iyi anlarsınız. O bilgilerin binlerce yıl öncesi yeryüzünden elde edilemeyeceği, ancak göğe çıkanın bilebileceği bilgiler olduğunu daha iyi anlarsınız.

Günümüze kadar gelen sahifelerin hak olduğunu nereden biliyoruz?
Kur'an-ı Kerimden. Kur'an-ı Kerim nedir? Kur'an-ı Kerim bir düzeltme metinidir. İnsanların tahrif ettiği kutsal kitaplardaki yanlışları düzelten bir düzelticidir. Örneğin; Kur'an-ı Kerim İdris peygamberin göğe çıkışını tasdikliyormu? Tasdikliyor. Gökte yaşayan bir insanoğlunun varlığından (Ruhu'l Kudüs) bizi haberdar ediyormu? Ediyor. Örneğin; düşen melekler hadisesini çürütüyormu? Çürütüyor. 

İdris peygamberin yazdığı kitap zaman dilimi içinde tahrif edilmiş, o zaman?
Aynen. Zaman içerisinde bazı eklemeler yapılmış. Bilhassa Tevrat ve İncil, yani Musa as ile İsa as arasındaki dönemde kitaba ek bölümler eklenmiş. Bu baatıl eklemeleri, zaman dilimi içinde kavimlerin inançlarının bir parçası haline dönüşen bu hurafeleride Kur'an-ı Kerim düzeltiyor. Örneğin düşen melekler inancı; "Melekler ve Ruh, herbir iş için, Rablerinin izniyle o gecede yeryüzüne iner" (Kadir Süresi; 4). Buradan meleklerin Allahın izni olmadan yeryüzüne inemediğini anlıyoruz, yani melekler kendi kafalarına göre yeryüzüne inemez. "De ki: “Eğer yeryüzünde, (insanlar yerine) yerleşip dolaşan melekler olsaydı, elbette onlara gökten bir melek peygamber indirirdik" (İsra Süresi; 95). Buradan insanoğluna birisi inecekse bu insan olduğunu anlıyoruz, yani bir meleğin insanla ilişkiye girmediğini ablıyoruz. "Göklerde bulunanlar, yerdeki canlılar ve bütün melekler, büyüklük taslamadan Allah´a secde ederler" (Nahl Süresi; 49). Bu Ayetten biz tüm meleklerin Allaha secde ettiğini çıkarıyoruz, yani meleklerin ben bu düzene isyan ediyorum, benden bu kadar deme şansları olmadığını anlıyoruz. "Biz, o melekleri ancak hak ile indiririz ve o zaman, onlara göz açtırılmaz" (Hicr Süresi; 8). Buradan yeryüzüne melekler inecekse bunların hak uğruna indiği, kötülük yapmak için inmediğini anlıyoruz yani yeryüzüne inip kötülük yapan bir melek olamayacağını anlıyoruz. "Şüphesiz, Allah ve melekleri Peygambere salat ederler. Ey iman edenler, siz de O'na salat edin ve tam bir teslimiyetle O'na selam verin" (Ahzap Süresi; 56). Burada Allah tüm melekler salat getirir diyor, yani tüm melekler iyilikle meşkul, herhangi birisinin kötülükle meşkul olması mümkün olamayacağını anlıyoruz. Gördüğünüz gibi, düşen melekler inancını kutsal kitabımız düzeltiyor. Eski kitap veya sahifelerde yanlış varsa kutsal kitabımız o yanlışı düzeltiyor. Yanlış yoksa, destekliyor.


Hz Mehdiyle ilgili bölümün doğru olduğunu nereden biliyoruz?
İdris peygamberin hz mehdi hakkında yazdıklarını Kur'an-ı Kerim ve hadisler destekliyor, yazılanların doğruluğunu buradan teyit edebiliyoruz. Örneğin; İdris peygamber gökte bir insanoğlunu görüyor, Kur'an-ı Kerimde o insanoğlunu Ruhu'l Kudüs olarak bize tanıtıyor. Kur'an- ı Kerim kimliğini ifşa etmiyor, öyle birisinin varlığını ama tasdikliyor. Örneğin; İdris peygamber hz mehdinin neler yapacağından bahsediyor, onun milletinin (Türkler) Allah nezdindeki üstünlüğünden bahsediyor, bu bilgileride biz hadislerle teyit edebiliyoruz. Artı, kutsal metinlerin kendisine has bir dili vardır, İdris peygamberin kitabının belirli bölümlerin hak olduğunu buradanda anlayabiliyoruz. Kitabın hak olan bölümlerindeki kullanılan dilin Kur'an-ı Kerimdeki dil ile örtüştüğünü görüyoruz. Örneğin; Allahı öven, kötüleri azapla korkutan bir dil var ya, işte o kutsal dili burada da görüyorsunuz.

Değerli dostlar;
hz Mehdi bir gizem. Yer ve gök yaratılmadan öncesi Allah onu yaratmış, sonrası onu meleklerden dahi gizlemiş. Neden? İblisin göğe çıkartılacağı ezelden belliydi, iblis gökte onunla tanışabilir veya meleklerden onun hakkında bilgi alabilir, örneğin ismini öğrenebilir diye, iblis, hz adem ve hava gökten kovuluncaya kadar Allah, hz mehdiyi kendi katında tutuyor. Sonrası melekler katına indiriyor ve insanlığın yeryüzündeki ilk gününden itibaren, Ruhu'l Kudüs sıfatıyla yeryüzü olaylarına tanıklık etmesine ve gerektiğinde müdahale etmesine izin veriyor. Örneğin Tevrat, incil ve Kur'an-ı Kerimde, üç semavi dinde Ruhu'l Kudüs olarak anılması. Kutsal kitaplarda Ruhu'l Kudüs olarak anılması ama, onun üzerindeki gizemi kaldırmamış. Ne yahudiler ne hristiyanlar ne de müslümanlar Ruhu'l Kudüs'ün kim olduğunu biliyor. Yahudi ve hristiyanların hiçbir fikri yokken, müslüman alimler onu cebrail as olarak tanımlamış. Biz bunun doğru olamayacağını "Ruhu'l Kudüs" başlıklı yazımızda size açıkladık. Kısacası Allah onu gizli tutmuş. Bunun nedenini biz çok iyi anlayabiliyoruz, ama şuan bunu size açıklayamayız. Hiçbir şey yaratılmamışken o yaratılıyor, yeryüzünde doğma vakti gelinceye kadar gökte bir yaşam sürdürüyor, yeryüzünde doğduktan sonrada geçmişiyle ilgili hiçbir şeyi hatırlamıyor. Yeryüzü yaşantısında onun gerçek kimliğini ne kendisi biliyor ne de melekler. Vakit saat geldikçede Allah ona, kendisi hakkında bazı şeyleri ilham ediyor, bilmesine izin veriyor. Hz Mehdi henüz görevi almış değil, kim olduğunu yeni yeni öğreniyor. Onun üzerindeki gizemler kalktıkça ve Allah izin verdikçede, dünyada ilk biz, onun hakkındaki bilgileri sizinle paylaşacağız. Neden sizinle paylaşacağız, çünkü yıllar içinde bize çok inandınız ve çok güvendiniz. 15 yıldır birlikteyiz. Birlikte öğrendik birlikte geliştik birlikte olgunlaştık. Birlikte bu yolculuğa çıktık, ben bilgisiz siz bilgisiz, birşeyler öğrene öğrenede birlikte bugünlere geldik. Bu yolculuğuda birlikte tamamlayalım, güzel bir nokta ile son bulduralım inşallah. Hakkınızı helal edin, Yunus as misali biz sizi terketmiştik, siz ise bizi utandırdınız. Websitemizi kapatıp tekrar açtığımızda, bizim dönüşümüzü dört gözle bekleyen, her gün websitemizi kontrol eden o kadar okurumuz varmışki, size karşı mahçup olduk. Bu kadar sevildiğimizi bilmiyorduk. Anladıkki, yıllardır bize güvenip bizi takip eden siz sadık okurlarımız o doğuşun bir parçası olmayı hak ediyorsunuz. Birlikte çıktığımız bu yolculuğa birlikte tamamlamayı hak ediyorsunuz. Rabbim izin verdikçede, kendi özel hayatımızı ifşa etmeden, sadece websitesi üzerinden hz Mehdinin doğuşunu, tarihteki bu özel anı sizinle paylaşmak istiyoruz. Bizi okumaya ve izlemeye devam edin. İlk önce onun Kur'an-ı Kerimdeki sıfatını deşifre ettik (Ruhu'l Kudüs). Allah katındaki sıfatı ne diye merak ettiğiniz, Kur'an-ı Kerimde anılıyormu, anılmıyormu diye merak ettiğiniz kişinin sıfatını tarihte ilk biz deşifre ettik, şimdi de bir adım daha ileriye gidiyoruz ve bir peygamberin ağzından onu size anlatıyoruz; 

Not:
bazı tarikatlar hz Mehdinin gayp aleminde kendileri tarafından korunduğu ve bir yerde tutulduğunu iddia ediyor. Bu yazı vesilesiyle bu sapkın inancada bir açıklama getirelim; bakınız, Allahın indireceği her elçi o toplumun içinden çıkar yani başka bir alemden birisi gelip o topluluğa önderlik etmez. Bu ilahi kurallara aykırı. Tarihte bunun bir örneği yok ve mantikende doğru olmazdı. Neden? Allahın elçileri yanlışları düzeltmek için indirilir, yanlışları bilmesi içinde o toplumun içinde yaşaması gerek. Bu basit mantık. Allahın elçileri o topluluktan çıkması gerekki yanlışları bizzati görsünler, topluluğun yaşadıkları zorlulukları kendileri bizzati yaşamış olsunlar. Müslümanlar ve insanlar her türlü zorluğu çekecek, Allahın elçiside bir yerde keyfine bakacak, güvende olacak, o zorluklardan mahrum bırakılacak, öylemi? Varmı böyle bir dünya, varmı bunun geçmişte bir örneği? Yok. Kısacası, hz Mehdi aramızda ve sizin yaşadığınız zorlukları yaşıyor ve yapılan yanlışlarıda görüyor. Kaldıki; hz Mehdi sadece kötülüğü değil, aynı zamanda cemaat ve tarikatlarıda ortadan kaldıracak. Ortadan kaldıracağı birşey tarafından da, onun korunması ve onlar tarafından ağırlanmasına Allah müsaade edermi? Akıl var mantık var, müsaade etmez. Onu meleklerden dahi gizli tutan Allah, onu cemaat ve tarikatların eline teslim edermi? Etmez. Hz Mehdinin gayp aleminde yani cinler aleminde birilerine görünmesi, hz Mehdinin yaşadığı ve vaktin yaklaştığı anlamına gelir, cinlerin, hz Mehdinin kim olduğu ve nerede yaşadığını bildiği anlamına gelmez. Öyle gözükiyorki hz Mehdinin gayp aleminde birilerine görünmesi büyük bir heyecana sebep olmuş. Bu heyecanıda cinler almış ve bağlı oldukları tarikatlara aktarmış. Tarikatların bilgisine; kandırılıyorsunuz, gayp alemi yani cinler hz Mehdinin nerede olduğunu bilmiyor, hatta melekler dahi bilmiyor.
Onu koruyanda bizzat Allah.

Book of Enoch, İdris Peygamberin Kitabı
İdris peygamberin kitabını yahudi ve hristiyan alemi reddediyor ve miladdan hemen sonrası yok ediyor. 1700 yıllarında ama ingiliz bir kaşif etiyopyada bir medresede kitabın yunanca kopyalarını buluyor ve ingiltereye getiriyor. Biz bu kitabın almanca ve ingilizce çevirilerini bulduk, türkçe çevirisini ise araştırmacı yazar erhan altunay yapmış. Biz erhan altunay'ın çevirisini aldık, yanlış gördüğümüz yerleri düzelttik ve yazımıza ekledik. Sadece hz mehdiyle ilgili bölümleri ekledik, kitabın tamamını okumak isteyen kitabı satın alabilir, yahut pdf olarak internetten indirebilir. Unutmayınız ama, kitabın bazı bölümleri sonradan eklenmiş ve doğru değil. Hz Mehdi, Bölüm 37 ile Bölüm 59 arası geçiyor. Size hayrlı ve aydınlatıcı okumalar dileriz...

İdris Peygamberin Kitabı 46. Bölüm
1. Ve orada Kadim Olan'ı gördüm. Başı yün gibi beyazdı. Yanında yüzü insan yüzüne benzeyen biri daha vardı. Yüzü çok güzeldi: tıpkı kutsal meleklerden birinin yüzü gibiydi.

2. Benimle birlikte gelen ve bana tüm sırları gösteren meleklerden birine o adamın kim olduğunu, nereden geldiğini ve neden Kadim Olan'la birlikte olduğunu sordum.

3. Cevap verdi: "Bu adil olan İnsan Oğlu'dur; onun içinde adalet vardır. O tüm hazineleri ortaya çıkartır çünkü Ruhların Tanrısı onu bunu yapması için seçti. Onun doğruluğu Ruhların tanrısı önünde sonsuza kadar üstündür.

4. Gördüğün o insan kralların ve kudretlilerin mekanlarını, güçlülerin tahtını sarsacak. Kudretlilerin hakimiyetini zayıflatacak ve günahkarların dişlerini kıracak.

5. Kralları tahtlarından ve krallıklarından çıkaracak çünkü onlar O'nu övüp kutsamıyor ve krallığın onlara nereden verildiğini alçakgönüllükle kabul etmiyorlar.

6. Ve o güçlülerin yüzünü yere indirecek. Onları utanç içinde bırakacak. Mekanları karanlık, yatakları solucanlar olacak. Yataklarından kalkma umutları olmayacak çünkü Ruhların Tanrıı'nın adını övmezler.

7. Onlar En Yüce'ye karşı ellerini kaldıran, yaşadıkları dünyayı ayakları altında ezenlerdir. Onların tüm yaptıkları adaletsizliktir ve güçleri zenginliklerinden gelir. Elleriyle yaptıkları tanrılara inanırlar ve Ruhların Tanrısı'nın adını inkar ederler.

8. Ruhların Tanrısı'nın yeryüzündeki ibadethanelerine ve ona inananlara saldırırlar.


İdris Peygamberin Kitabı
48. Bölüm

1. Ve o yerde adaletin ebedi çeşmesini gördüm. Etrafında çok sayıda bilgelik çeşmeside vardı. Tüm susayanlar onlardan içiyor, bilgelikle doluyordu. Adillerle, ulularla ve seçilmişlerle kalıyorlardı.

2. O saatte, günler başlamadan öncesi İnsan Oğlu Ruhların Tanrısı tarafından anıldı

3. Evet, Güneş ve burçlar yaratılmadan önce, göğün yıldızları yaratılmadan önce, ismi Ruhların Tanrısı tarafından konuldu.

4. O, adillerin düşmemek için yaslanacak bir asa olacak. Milletlerin ışığı, üzüntüsünü kalplerinde yaşayanların umudu olacak.

5. Dünyada yaşayan herkes onun önünde diz çökecek, ve hepsi Ruhların Tanrısını kutsayacak, övecek ve adına şiirler besteleyecek.

6. Bunun için o seçildi ve Ruhların Tanrısı önünde saklı tutuldu, dünya yaratılmadan önce ve sonsuza kadar.

7. Ruhların Tanrısı'nın bilgeliği O'nu, kutsanmış ve Adil olanı, iyilere ve adillere gösterdi, çünkü onlar Ruhların Tanrısı adına yeryüzündeki adaletsizlkten nefret ettiler ve lanetlediler. O yüzden onlar Ruhların Tanrısı adıyla kurtarılacaklar ve öçleri alınacak.

8. O günlerde dünyanın kralları ve dünyaya sahip olan kudretliler, ellerinin yaptıkları nedeniyle yüzlerini eğecekler.
Korku ve felaket günlerinde ruhları kurtarılmayacak.

9.  Onları seçilmiş Olanın'ın eline vereceğim. S
amanın ateşte yanışı,
kurşunun suda batması gibi adillerin huzurunda yanacak, kutsal Olan'ın önünde batacaklar ve onlardan hiçbir iz kalmayacak.

10. Onların felaket gününde dünyada huzur olacak. Onun huzurunda düşecekler ve tekrar kalkmayacaklar. Onları elleriyle tutup kaldıracak kimsede olmayacak çünkü onlar Ruhların Tanrısı ve onun Mesihi'ini inkar ettiler! Hamd Ruhların Tanrısına.

Devamını merak edenler, İdris as'ın kitabı, bölüm 37 ile bölüm 59 arası okuyabilir.