• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

İslam- gusül abdesti bilimsel açıklamasıİslam’ın namusu onun bilimselliği pozitif bilimler içeriğidir. Her ibadetin bilimsel bir altyapısı bilimsel bir gereksinimi bulunur. İslam alimleri maalesef bunu yüzyıllardır görmemezlikten gelmiş, biz bu yazı dizilerimizle bu eksiği gidermeye çalışıyoruz. Umarız yazılarımızdan arzu ettiğiniz ilhamı alırsınız. Sizlere hayırlı ve aydınlatıcı okumalar dileriz. Gusül abdesti neden farz kılınmış? Gusül abdesti cünüp olunduktan sonra Müslümanlara farz kılınan bir ibadet. Müslümanlar orgazm yaşayarak kirlendiklerine, namaz kılabilmek Kur'an okuyabilmek veya Allah'a karşı temiz görünmek içinde bu ibadetin farz kılındığına inanır. Doğrusu ne? Bu ibadetin gerçek gereksinimi bilimsel altyapısı nedir?

MR cihazı

Gusül abdestini anlamanız için MR cihazın işleyişini bilmelisiniz. Cinsel boşalma ve MR cihazın çalışma usulü aynı. MR cihazını anlarsanız gusül abdestin gereksinimini anlarsınız. Hatta her MR cihazına girişiniz sonrası gusül abdesti alırsınız. İlk önce MR cihazı nasıl çalışır buna bir göz atalım. MR cihazı üç şey yapar;

  • Bedeni güçlü bir manyetik alana maruz bırakarak bedenimizin hidrojen atomlarını harekete geçirir.
  • Bedene radyo dalgaları gönderir.
  • Radyo dalgaları titreşim içinde olan atomlara çarpar ve bilgisayar, atomlara çarpıp geri dönen radyo dalgalarını görüntüye çevirir.


Bunları açalım; insan bedenindeki atomlar kendilerine has bir manyetik yöne sahip. Bu yönü toprak belirler. Toprağın manyetik çekim gücü bedenimizdeki atomların manyetik yönünü kendisine doğru yani güney istikametine
yöneltir. MR cihazı ne yapar? MR cihazı toprak gibi yapay bir manyetik alan oluşturur. MR cihazın içine girdiğinizde bedeniniz güçlü bir manyetik alana tabi tutulur. Bedeninizdeki atomlar bu güçlü manyetik alana maruz kalınca harekete geçer ve cihazın belirlediği manyetik istikamete yönelir. Güneyden kuzeye doğru yani ayaklardan kafanıza doğru 180 derece kuzeye zorlanır. Cihazın manyetik yönlendirmesi iptal edildiği anda atomlar eski, doğal manyetik pozisyonlarına geri dönmeye başlar. Atomların bu 180 derecelik geri dönüş safhasında da kendilerine radyo dalgaları çarpar ve o 180 derecenin her açısından bir görüntü elde edilmesini sağlar.


Orgazım

MR cihazı ile gusül abdesti arasındaki bağ nedir? MR cihazı ile gusül abdesti arasındaki ortak nokta; orgazımdır! MR cihazı yapay bir manyetik güç üreterek atomların manyetik yönünü değiştirir. Bunu orgazmda yapar. Atomların manyetik yönünü değiştirebilecek böyle bir gücü orgazımda ortaya çıkarır. MR cihazı gibi orgazımda bedeninizdeki atomların manyetik yörüngesini güney istikametinden kuzeye yani kafa bölgesine doğru çeviren manyetik bir güç ortaya çıkarır. Örneğin; yoğun orgazm esnasında gözlerinizin tavana doğru kayması. Gusül abdesti ne işe yarar?

Gusül abdesti

Gusül abdestin önemi nedir? Atomların manyetik yönü anlık bir güç patlaması ile (mr cihazı veya orgazım) değiştirildiğinde atomların manyetik ibresi tekrar doğal hizasına geri döner. Ancak bazen dönmez, bazen bazı atomlar kuzey istikametinde bazılarıda geri dönüş yolunda takılı kalır. Cinsel ilişkinin sebep verdiği sıkıntıda tam bu ve gusül abdestin önemide tam burada açığa çıkıyor. Cinsel boşalma büyük bir manyetik güç ortaya çıkarır ve bu güçte atomların manyetik posizyonunu değişime zorlar. Bu değişimide nötralize etmek ancak su ve toprakla mümkün. Manyetik alanlar su ve toprakla deşarj oluyor. O yüzden biz Müslümanlar suyun olmadığı yerde neyle teyemmüm ederiz, toprakla. Yani suyun olmadığı yerde toprakla teyemmüm etmemiz toprağın her yerde bol olduğundan değil, gerçektende sıkıntımıza çözüm sunduğundan. İlahi inceliği görüyormusunuz? Değerli dostlar; bizler belki ömrümüzde bir veya iki defa mr cihazına giriyoruz, cinsel ilişkiye ama her gün belkide günde bir kaç defa giriyoruz. Bu süreklilikte zaman dilimi içinde hücrelerin doğal manyetik yönlerini alt üst ediyor. Her orgazımda bedeninizdeki atomların manyetik yörüngesi bir yön değişime zorlanıyor. Her gün orgazım yaşadığınızı ve her gün bir kaç milyar atomun bu manyetik deşarj sonrası doğal manyetik pozisyonuna geri dönemediğini varsayın, bunun sizde yol açabileceği fiziki ve ruhsal hastalıkları hayal edebiliyormusunuz? Örneğin; her gün ve hayatınızın sonuna kadar MR cihazın içine girdiğinizi ve beden hücrelerinizi sürekli o manyetik değişimlere maruz bıraktığınızı düşünün, bu süreklilik sizde bir gün bir hastalık yaparmı yapmazmı? Tabiî ki yapar. Mantık ve bilimsel araştırmalarda zaten bunun hasarlara yol açtığını söyler. Siz her cinsel ilişkiye girdiğinizde de bedeninizi bu manyetik değişimlere maruz bıraktığınızı lütfen biliniz.


İslam dinin ayrıcalığı

Haftada bir kaç defa cinsel ilişkiye girdiğinizi ve her defasında bir kaç trilyon atomlarınızın doğal manyetik hizasına geri dönmediğini varsayın, bunun kısa bir süre içinde sizde meydana getirebileceği hasarları tahmin edebiliyormusunuz?
Elbette edebiliyorsunuz. Ne kadar şükretsek az, dinimizle ne kadar gurur duysak az. Günümüzün teknoloji çağında bile bizlere MR cihazların zararları anlatılmazken veya kendileri bunlardan haberdar değilken, Allahu Teala binlerce yıl önce bizi bu manyetik değişimlerin zararlarına karşı uyarmış ve bizlere bir çözüm yolu sunmuş. Dininizle gurur duyun ve orgazım veya MR cihazı sonrası gusül abdesti almayı lütfen unutmayın. Değişime zorlanan manyetik yörüngenizi doğal konumuna geri getirerek her gün yaşanan o manyetik patlamaların (orgazm) bedeninize zarar vermesinin önüne geçin!