nühüm                                                                                                                     
bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...


                                                                                                                                                                                                                                                                 
 
gus

İslam’ın namusu onun bilimselliği, pozitif bilimler içeriğidir. Her ibadetin bilimsel bir altyapısı, bilimsel bir gereksinimi bulunur. İslam alimleri maalesef bunu yüzyıllardır görmemezlikten gelmiş, biz bu yazı dizilerimizle bu eksiği gidermeye çalışıyoruz. Umarız yazılarımızdan arzu ettiğiniz ilhamı alırsınız. Sizlere hayırlı ve aydınlatıcı okumalar dileriz. Gusül abdesti neden farz kılınmış? Gusül abdesti cünüp olunduktan sonra Müslümanlara farz kılınan bir ibadet. Müslümanlar orgazm yaşayarak kirlendiklerine inanır ve namaz kılabilmek, Kur'an okuyabilmek veya Allah'a karşı temiz görünmek için bu ibadetin farz kılındığına inanır. Doğrusu ne, yani bu ibadetin gerçek gereksinimi, bilimsel altyapısı nedir?

MR cihazı ve Orgazım

Gusül abdestin gereksinimini anlayabilmeniz için manyetik resonanz görüntüleme cihazın, MRG cihazın işleyişini anlamalısınız; gusül abdestin sırrı MR cihazın işleyişinde yatar. MR cihazı nasıl çalışır? MR cihazı üç şey yapar; (1) bedeni güçlü bir manyetik alana maruz bırakarak bedenimizin hidrojen atomlarını harekete geçirir, (2) bedene radyo dalgaları gönderir, (3) radyo dalgaları titreşim içinde olan atomlara çarpar ve bilgisayar, atomlara çarpıp geri dönen radyo dalgalarını görüntüye çevirir. İnsan bedenindeki atomlar kendilerine has bir manyetik yöne sahip. Bu yönü toprak belirler, toprağın manyetik çekim gücü bedenimizdeki atomların manyetik yönünü kendisine doğru, yani güney istikametine yöneltir. MR cihazı ne yapar? MR cihazı ismi üzerine manyetik bir alan üretir, bu manyetik güç bedenin doğal manyetik istikametin tam 180 derece ters yönüne, yani kuzey istikametine ayarlanır. Bedenimizdeki atomlar bu güçlü manyetik alana maruz kalınca harekete geçer ve cihazın belirlediği manyetik istikamete yönelir. Cihazın manyetik yönlendirmesi iptal edildiği anda atomlar eski, doğal manyetik pozisyonlarına geri dönmeye başlar. Atomların bu 180 derecelik geri dönüş safhasında kendilerine radyo dalgaları çarpar ve o 180 derecenin her açısından bir görüntü elde edilmesini sağlar. MR cihazı ile gusül abdesti arasındaki bağ nedir? MR cihazı ile gusül abdesti arasındaki ortak nokta; orgazımdır! Açalım; MR cihazı yapay bir manyetik güç üreterek atomların manyetik yönünü değiştirir, atomların manyetik yönünü değiştirebilecek böyle bir gücü orgazımda ortaya çıkarır. Orgazım, doğal bir manyetik güç kaynağı, bu güç uyarıldığı an atomlarınızın manyetik yönü ayaklardan kafa istikametine doğru yönelmeye zorlanır. 

Gusül abdesti

Gusül abdestin önemi nedir? Atomların manyetik yönü anlık bir güç patlaması ile (mr cihazı veya orgazım) değiştirildiği an, o güç kaybolduğunda atomların manyetik ibresi tekrar doğal hizasına geri döner. Ancak bazen dönmez, bazı atomlar kuzey istikametinde takılı kalır, bazıları geri dönüş yolunda takılı kalır. Cinsel ilişkinin sebep verdiği sıkıntı bu ve gusül abdestin önemi burada anlaşılır oluyor. Su atomlarınızın manyetik yörüngesini tekrar toprağın hizasına çevirir yani güney istikametine, artı atomların üzerindeki manyetik yükü deşarj eder. O yüzden gusül abstesi alırken suyun vücudunuzun her bölgesine temas etmesine özen gösterin. Cinsel ilişki günlük yaşantının bir parçası olduğu için bu süreklilik zaman dilimi içinde hücrelerin doğal manyetik yönlerini alt üst eder, her ilişkide bir kaç yüz veya bin atomum doğal hizasına geri dönemediğini bir düşünün, bunun sizde yol açabileceği fiziki ve ruhsal hastalıkları düşünebiliyormusunuz? Örneğin; her gün ve hayatınızın sonuna kadar MR cihazın içine girdiğinizi, beden hücrelerinizi sürekli o manyetik değişimlere maruz bıraktığınızı düşünün, bu süreklilik sizde bir gün bir hastalık yaparmı, yapmazmı? Tabiî ki yapar, mantık ve bilimsel araştırmalarda zaten bunun hasarlara yol açtığını söyler. Siz her cinsel ilişkiye girdiğiniz an bedeninizi bu manyetik değişimlere maruz bıraktığınızı biliyormuydunuz? Haftada bir kaç defa cinsel ilişkiye girdiğinizi ve her defasında bazı atomlarınızın doğal manyetik hizasına geri dönmediğini varsayın, bunun kısa bir süre içinde sizde meydana getirebileceği hasarları tahmin edebiliyormusunuz? Bilim dünyası günümüzün bilgi çağında MR cihazların zararlarını bizlere anlatmazken veya bunlardan haberdar değilken, Allahu Teala binlerce yıl önce bizi bu manyetik değişimlerin zararlarına karşı uyarmış ve bizlere bir çözüm yolu sunmuş. Dininizle gurur duyun ve orgazım veya MR cihazı sonrası gusül abdesti almayı lütfen unutmayın. Bedeninizi o manyetik kirlilikten temizleyin, o manyetik gücün bedeninize zarar vermesine izin vermeyin!