nühüm                                                                                                                     
bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...

       
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 

değerli okurlarımız, aklımıza bir fikir düştüğünde bunu anında bir taslak halinde sayfamıza ekliyoruz. Bir sonraki günlerde de birşeyleri ekleye ekleye çıkara çıkara, yazı içimize sininceye kadar üzerinde çalışıyoruz. Tüm bu çalışmalar sizlerin gözü önünde gerçekleşiyor. Kaba taslaktan son haline kadar, yazının tüm aşamasında sadece siz ve ben varım. Yazıyı ilk okuduktan sonra, son halini görmek için lütfen bir hafta on gün boyunca yazıyı takip ediniz. Sizlere hayırlı, huzurlu ve aydınlatıcı okumalar dileriz...

Kısa Bilgiler

- yeni aldığınız birşey kazaya uğradıysa, onu tamir ettirmeden değerinin yüzde 40'ını hesaplayın ve bir hayır kurumuna bağışlayın. Yeni aldığınız bir eşya eğer kazaya uğrarsa bilinki üzerinde bir hak bir nazar var. O hakkı o nazarı üzerinden kaldırmadığınız müddette aksilikler o eşyayı bulacak. Siz tamir ettireceksiniz, ya o tamir esnasında ya da o tamirden sonrası başka bir yerden kazaya uğrayacak. En güzeli, tamir ettirmeden o hak veya nazarın üzerinden kalkması niyetine bir bağış yapın. O malın yüzde 40 değerini hesaplayın ve sonrası bir yere bağışlayın. Bu Allahın izniyle o malın üzerindeki negatif enerjiyi kaldırır, afiyet içinde kullanmanıza izin verir. Halen kazaya uğruyorsa, o zaman kazancınızı gözden geçirin. Not: Allahu Teala yeryüzünde iki insana dokunmaz, temiz olana ve çok kirli olana. Malına çok haram karıştırmasına rağmen, eğer Allahu Teala birine dokunmuyorsa bilinki onun hesabını öbür hayata bıraktı.

-
bazı art niyetli insanlar kuran-ı kerimi çürütme niyetine derki; bu Kitapta herşeyin açıklandığı iddia edilir, hani 5 vakit namaz hani şu hani bu derler. Buna sizin için bir izah getirelim, bakınız; Allahu Teala, biz bu Kitapta "herşeyi açıkladık" demez, biz bu Kitapta "hiçbir şeyi eksik" bırakmadık der! "Herşeyi açıkladık" kelimeleri ile "hiçbirşeyi eksik" bırakmadık kelimeleri ne kadar çok aynı şeyi ifade ediyor gibi görünsede, aynı şeyi ifade etmez. Herşeyi açıkladık derseniz beş vakit namaz dahil herşeyi açıkladığınızı ifade etmiş olursunuz. Hiçbir şeyi eksik bırakmadık derseniz ama, bilmeniz kadarını size aktardık demeye getirirsiniz. Yani birisi herşey anlamına, diğeri ise bilmeniz kadarını size bildirdik anlamına gelir.

- Allahtan birşeymi istiyorsunuz, o zaman sabırlı olun. Allahtan istediğiniz bir nimet sadece sizin değil, tüm ailenizin hatta daha büyük bir çevrenizin hayatını pozitif anlamda değiştirebilir. İnsanlar ama birşeyleri çekmeleri gerek. Siz Allahtan birşeymi istiyorsunuz, bu isteğiniz ailenizi ve çevrenizi etkileyip etkilemeyeceğine bakın. Eğer etkileyecekse, o zaman o nimete kavuşmakta bekletileceksiniz bunu biliniz. Onlar yaşaması gerekeni yaşamadıkça o nimet size inmez. İlk önce onların o imtihan süresini tamamlamaları beklenir sonrası o nimet size iner. O yüzden dualarınızda dikkatli olun. Allahtan istediğiniz birşey ne kadar çok insanın hayatını etkileyecekse o kadar bekletileceksiniz. Siz kendiniz o duanın gereğini yapsanızda, şartlarını yerine getirsenizde bekletileceksiniz. O yüzden dualarınızda mütevazi olun. Büyük dualar büyük sabırlarlar gerektirir.
İstekleriniz ne kadar büyük olursa ne kadar insanın hayatını etkileyecekse o kadar bekletileceksiniz, bunu biliniz.
Karınca Misali Sizde Tarafınızı Belli Edin

Ayet

Ayet kelimesi hem kelime olarak Kur’an-ı Kerim’de geçer, örneğin; ay ve güneşin Allahu Tealanın birer Ayeti olduğundan bahsedilir veya Musa as’ı Ayetlerimiz ile firavuna gönderdik denilir, hem Kur’an-ı Kerimin kendisi Ayetlerden oluşur. Ayet kelimesi ile Allahu Teala neyi kastetmekte, Ayet kelimesinin bilimsel anlamı nedir? İlahi kavramları ve düzeni anlamanız için Ayet kelimesinede bir açıklama getirme ihtiyacı duyduk sizlere hayırlı ve aydınlatıcı okumalar dileriz.

   - Ayet 

Ayetler birer yazılım programıdır, bilgisayarın ana işletim programından bağımsız çalışan ama ona entegre edilebilinen programlar. Örneğin; bilgisayarınıza yüklediğiniz onca farklı program işletim sistemi ile gelmez, onlar bağımsız üretilir ama o programları yazanlar, onları o işletim sistemi ile çalışabilecek ve o işletim sistemine yüklenildiği an o işletim sisteminde bazı değişimlere sebep olabilecek nitelikte yazar. Ayetlerde böylesine birer yazılım programıdır, ana işletim sistemine yüklenildiği an onu direk etkileyebilecek nitelikte yazılmış programlar.

   - Mucize

Evrenin işletim sistemi ölçü ve denge içinde programlanmış, yani aşırı uç olaylara izin vermeyecek şekilde tasarlanmış. Allah aşırılığı sevmez. Örneğin; bilgisayar programcıları bilgisayarı belirli ölçüler içinde hareket edecek şekilde üretir. Bunun en basit örneği; bilgisayarın ısı’sı belirli dereceye geldiği an fanlar devreye sokulur, ısı derecesi artmaya devam ederse bilgisayar kendiliğinden kapanır. Sisteme zarar gelmemesi için bilgisayar programcısı o bilgisayarın belirli sınırlar ve ölçüler içinde hareket etmesini ister. Evrende bir bilgisayardır, Allahu Teala kendisi için özel bir işletim programı yazar, kendisine yükler ve evren ve içindekiler harekete geçer. Sistem denge üzerine kurulduğu için yeryüzünün işletim programı mucizelere izin vermez. Siz eğer mucize olarak adlandırdığımız doğaüstü bir olayı bu işletim sistemin içinde vukuu bulmasını istiyorsanız, o zaman siz bunu ayrı bir program olarak dıştan ana sisteme yüklemelisiniz. Bunun en güzel örnekleri peygamberlerin gösterdiği mucizeleridir, örneğin; Musa a.s.’ın firavuna gösterdiği mucizeler. Çekirge istilası, kurbağa, haşere gibi sahneler aşırı uç vakalardı, evrenin kendi yazılımın asla imkân vermeyeceği olaylar, yani o olayların vukuu bulunması isteniliyorsa o programlar dıştan ana sisteme yüklenmesi gerekiyordu. Orada bahsedilen çekirge istilası, kurbağa, kan, haşere gibi olayların hepsi ayrı, ayrı yazılmış programlardır. Bunları Allahu Teala bir yazılım programı halinde yazar ve Musa as’ın kullanımına sunar. Bu programlar ana bilgisayara yüklendiği anda, o yazılım bir virüs programı gibi işletim sistemin belirli kesimlerini felç eder ve o olayların oluşumunu tetikler. Not: ilim, ilim, ilim; mucize olarak adlandırdığımız olayların altında bile bir ilim yatar!

   - Kur'an-ı Kerim

Ayet olarak adlandırdığımız cümleler, kelimeler ve harfler ana sistemi etkileyebilecek, sisteme yüklendiği an o sistemde kısa veya uzun vadeli değişimlere sebep olabilecek programlardır. Peygamberlere bu yazlımlar verildi ve bunlar bu yazılımlarla nice mucizeler sergiledi. Ortalıkta artık gezen dolaşan peygamber kalmadı ama mucizelerini mümkün kılan yazılımlar, hatta bir kitap dolu yazılımlar (Ayetler-Kur'an-ı Kerim) Allahın bir lütfu ve merhameti olarak yeryüzünde bırakıldı. Bizler şuan peygamberlere o mucizeleri mümkün kılan yazılımlara sahibiz, ama farkında değiliz, o yazılımları duvarlarımızda asılı öylesine saklıyoruz. Hayatımızda nice sorunla karşılışıyoruz ama açıpta o Ayetleri okumuyor, onun gücünden yararlanmıyoruz. Özetleyelim; Ayetlerin varlığı bizim için çok önemli çünkü Allahın Ayetleri bizlere, içinde yaşadığımız dünyanın işletim sistemine müdahale etme, o yazılımı kırma olanağını tanır. Örneğin; Ayetleri bazen bir virüs programı gibi (büyü) kullanır ve işletim sistemini felç edebilirsiniz bazende bir anti virüs programı gibi kullanır, hastalıkları ve sorunları çözersiniz. Ayet deyip geçmeyiniz, Ayetler, içinde hareket ettiğiniz bilgisayarın işletim sistemine el atmanızı sağlayan, yani içinde yaşadığınız dünyanın akışını etkileminizi mümkün kılan yeryüzündeki TEK güçtür.

Bilgisayar ve evren

Bilgisayarları icat eden insan değil Allahtır. Allah evren yaratılmadan önce, yaratılışın ilk gününden kıyamete kadar neler icat edilecek, neler giyilecek neler yapılacak hepsini bir kağıda döker (levh-i mahfuz). Sonrada ilk sayfayı açar ve "ol" der ve evren var olur. Kitap açıldığında sağ tarafta gece, solda tarafta gündüzün bilgileri yer alır. Kur'an-ı Kerimin okuyuşu gibi sağdan sola gidilir. Bilgisayar ve evren ne alaka derseniz? Allah düzeni var eder, icat edilmesi gereken şeyleri önden belirler sonrada bu alanda en çok çalışana, hak edene o bilgileri ilham şeklinde yeryüzüne, o kişinin kalbine indirir. Allahın aklına gelmeyen insanın aklına gelmez, ilahi kontrol düşünce safhasında başlar. Eğer Allah b
ilgisayarları kendi katında var etti ve bunun bilgisini yeryüzüne indirdiyse o zaman bizler bunun nedenlerini araştırmalıyız. Bilgisayar ile Allah bizlere ne mesajı vermek ister? Bilgisayar ile Allahu Teala acaba bizlere evrenin işletim sistemi hakkında, düzenin nasıl kurulduğu hakkında bilgiler vermek istiyor olabilirmi?