• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

kur'an ayetleri ve mucizeler- bilimsel açıklaması


Ayet kelimesi hem kelime olarak Kur’an-ı Kerim’de geçer, örneğin; ay ve güneşin Allahu Tealanın birer Ayeti olduğundan bahsedilir veya Musa as’ı Ayetlerimiz ile firavuna gönderdik denilir, hem Kur’an-ı Kerimin kendisi Ayetlerden oluşur. Ayet kelimesi ile Allahu Teala neyi kastetmekte, Ayet kelimesinin bilimsel anlamı nedir? İlahi kavramları ve düzeni anlamanız için Ayet kelimesinede bir açıklama getirme ihtiyacı duyduk sizlere hayırlı ve aydınlatıcı okumalar dileriz.

- Ayet 

Ayetler birer yazılım programıdır, bilgisayarın ana işletim programından bağımsız çalışan ama ona entegre edilebilinen programlar. Örneğin; bilgisayarınıza yüklediğiniz onca farklı program işletim sistemi ile gelmez, onlar bağımsız üretilir ama o programları yazanlar, onları o işletim sistemi ile çalışabilecek ve o işletim sistemine yüklenildiği an o işletim sisteminde bazı değişimlere sebep olabilecek nitelikte yazar. Ayetlerde böylesine birer yazılım programıdır, ana işletim sistemine
(evren) yüklenildiği an onu direk etkileyebilecek nitelikte yazılmış programlar.

- Mucize

Evrenin işletim sistemi ölçü ve denge içinde programlanmış, yani aşırı uç olaylara izin vermeyecek şekilde tasarlanmış. Allah aşırılığı sevmez. Örneğin; bilgisayar programcıları bilgisayarı belirli ölçüler içinde hareket edecek şekilde üretir. Bunun en basit örneği; bilgisayarın ısı’sı belirli dereceye geldiği an fanlar devreye girer, ısı derecesi artmaya devam ettiğinde de bilgisayar kendiliğinden kapanır. Sisteme zarar gelmemesi için bilgisayar programcısı o bilgisayarın belirli sınırlar ve ölçüler içinde hareket etmesini ister. Evrende bir bilgisayardır, Allahu Teala kendisi için özel bir işletim programı yazar, kendisine yükler ve evren ve içindekiler harekete geçer. Sistem denge üzerine kurulduğu için yeryüzünün işletim programı mucizelere izin vermez. Siz eğer mucize olarak adlandırdığımız doğaüstü bir olayı bu işletim sistemin içinde vukuu bulmasını istiyorsanız, o zaman siz bunu ayrı bir program olarak dıştan ana sisteme yüklemelisiniz. Bunun en güzel örnekleri peygamberlerin gösterdiği mucizeleridir, örneğin; Musa a.s.’ın firavuna gösterdiği mucizeler. Çekirge istilası, kurbağa, haşere gibi sahneler aşırı uç vakalardı, evrenin kendi yazılımın asla imkân vermeyeceği olaylar, yani o olayların vukuu bulunması isteniliyorsa o programlar dıştan ana sisteme yüklenmesi gerekiyordu. Orada bahsedilen çekirge istilası, kurbağa, kan, haşere gibi olayların hepsi ayrı, ayrı yazılmış programlardır. Bunları Allahu Teala bir yazılım programı halinde yazar ve Musa as’ın kullanımına sunar. Bu programlar ana bilgisayara yüklendiği anda, o yazılım bir virüs programı gibi işletim sistemin belirli kesimlerini felç eder ve o olayların oluşumunu tetikler.

- Kur'an-ı Kerim

Ayet olarak adlandırdığımız cümleler, kelimeler ve harfler ana sistemi etkileyebilecek, sisteme yüklendiği an o sistemde kısa veya uzun vadeli değişimlere sebep olabilecek programlardır. Peygamberlere bu yazlımlar verildi ve bunlar bu yazılımlarla nice mucizeler sergiledi. Peygamberler dönemi bittiğinde de Alah merhameti gereği insanı açıkta bırakmadı, mucizeleri mümkün kılan yazılımları, hatta bir kitap dolusu yazılımları (Ayetler-Kur'an-ı Kerim) yeryüzünde geride bıraktı. Bizlerin elinde şuan peygamberlere o mucizeleri mümkün kılan yazılımlar var. Üzücü olan ama biz bunun farkında değiliz. Biz o mucizeleri (Kur'an-ı Kerim) duvarlarımızda asılı bir süs objesi olarak öylesine saklıyoruz. Hayatımızda nice sorunla karşılışıyoruz ama açıpta o Ayetleri okumuyor, onun gücünden yararlanmıyoruz. Özetleyelim; Ayetlerin varlığı bizim için çok önemli çünkü Allahın Ayetleri bizlere, içinde yaşadığımız dünyanın işletim sistemine müdahale etme, o ana yazılımı kırma olanağını tanır. Örneğin; Ayetleri bazen bir virüs programı gibi (büyü) kullanır ve işletim sistemini felç edebilirsiniz bazende bir anti virüs programı gibi kullanır, hastalıkları ve sorunları çözersiniz. Ayet deyip geçmeyiniz, Ayetler, içinde hareket ettiğiniz bilgisayarın işletim sistemine el atmanızı sağlayan, yani içinde yaşadığınız dünyanın akışını etkileminizi mümkün kılan yeryüzündeki TEK güçtür.

Bilgisayar ve evren

Bilgisayarları icat eden insan değil Allahtır. Evren yaratılmadan önce, yaratılışın ilk gününden kıyamete kadar neler icat edilecek, neler giyilecek neler yapılacak Allah bunların her birini bir kağıda döker (levh-i mahfuz), sonrada ilk sayfayı açar ve "ol" der ve o ilk sayfa var olur, hayat bulur. Kitap açıldığında sağ tarafta gece, solda tarafta gündüzün bilgileri yer alır. Kur'an-ı Kerimin okuyuşu gibi sağdan sola gidilir. Bilgisayar ve evren ne alaka derseniz? Allah düzeni var eder, icat edilmesi gereken şeyleri önden belirler sonrada bu alanda en çok çalışana, hak edene o bilgileri ilham olarak yeryüzüne, o kişinin kalbine indirir. Allahın aklına gelmeyen insanın aklına gelmez, ilahi kontrol düşünce safhasında başlar. Eğer Allah b
ilgisayarları kendi katında var etti ve bunun bilgisini yeryüzüne indirdiyse, o zaman bizler bunun nedenlerini araştırmalıyız. Bilgisayar ile Allah bizlere ne mesajı vermek istiyor acaba?
Bir bilgisayar ile Allahu Teala acaba bizlere evrenin işletim sistemi hakkında, düzenin nasıl kurulduğu hakkında bilgiler vermek istiyor olabilirmi?