• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...        
biyoenerji hangi hastalıklarda faydalı olur

-2008
Biyoenerjiden faydalanmak istiyorsanız o hücre canlı ve çalışıyor olması gerek.
Erken müdahale ve erken teşhis biyoenerji uygulamaları içinde geçerli. Hücreler ölmeden, geri dönüşümü mümkün olmayan hasar oluşmadan rahatsızlığınızla ilgili biyoenerji uzmanınıza danışın. Biyoenerjiden yararlanabilmenizin birinci şartı o şeyin canlı olması ve ikincisi çalışıyor olması. Biyoenerji uzmanları ölü dokuları canlandıramaz. Uzmanınızdan mucizeler beklemeyin. Uzmanınız siz ve tüm insanlık gibi doğanın yasalarına ve sınırlarına tabi. Bir şey canlı ise ve çalışıyorsa, o zaman biyoenerji ile o hücreyi etkileyebilirsiniz.

Biyoenerjinin hücreler üzerindeki etkisini dört temel unsura ayırabiliriz

Bir; biyoenerji vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. İki; bölgesel zafiyeti ortadan kaldırır. Üç; hücresel bazında bir fonksiyon bozukluğu var ise bunu düzeltir ve dört; biyoenerji vücudun enerji akımlarını düzenleyerek bunların vücuttan giriş ve çıkışlarına yardımcı olur.

1. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir

Vücudun savunma direncini yitirmesine sebep olan rahatsızlıklar; enfeksiyonlar ve benzeri hastalıklardır. Seansların amacı hastalığın kendisine yönelik olmaz. Seansların amacı bedenin doğal savunma mekanizmalarını güçlendirip onları harekete geçirmek olur. Güçlü bir beden rahatsızlanmaz, rahatsızlanırsa bunu kolayca üzerinden atmasını becerir!

2. Bölgesel zaafiyeti ortadan kaldırır

Bölgesel bir zafiyetten kaynaklanan hastalıklar; alerjiler, varisler, konstipasyon ve benzeri rahatsızlıklardır. Seansların amacı hücrelerin enerji seviyesini yükseltmek, onların direncini artırarak aynı rahatsızlığın aynı bölgede tekrarlamasını engellemek.

3. Hücresel fonksiyon bozukluklarını giderir

Hücresel bazda bir çalışma veya şekil değiştirme bozukluğu örnekleri; diyabetiz, ritim bozukluğu, tiroit, astım, böbrek yetmezliği, kanser, ülser, kas ve sinir hastalıkları, deri hastalıkları ve benzeri rahatsızlıklardır. Seansların amacı hücresel fonksiyon düzensizliğini gidermek ve/ veya çevresine zarar veren hücreyi apoptosis dediğimiz programlanmış hücre ölümüne sürüklemek olur.

4. Bedendeki enerji tıkanıklıklarını giderir

Seansın amacı bedendeki enerji akımların normal akışında olmasını sağlamak. Enerjiler bazen belirli bölgelerde tıkanıyor. Bunun en güzel örneği kronik ağrılar. Bilhassa migren gibi bölgesel ağrılarda enerjilerin bir bölgede tıkandığını görüyoruz. Tavukmu daha önce vardı yoksa yumurtamı misali, enerji tıkanıklığımı hastalığa sebep oldu yoksa hastalıkmı enerji tıkanıklığına itti. Bazen hastalık sebep oluyor bazende enerjinin kendisi.
Çok ısınan bilgisayarın donması gibi bazen enerjide tıkanıklıklar hastalıklara ve ağrılara sebep olabiliyor. Böyle bir durumda o enerji güzergahındaki tıkanıklığı gidermeniz rahatsızlığın ortadan kalkması için yeterli olabiliyor.