• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...        
sss- maddeler hareket ettirebilinirmi

-2009
Biyoenerji uzmanların en büyük düşmanı egolarıdır, kendilerine biraz ilgi gösterdiği
niz an kibirden yanlarına yaklaşamazsınız. Bu kibire bir de toplumun gösterişe olan merakını eklediğinizde piyasa bir birine üstünlük sağlama derdinde olan "güya" enerji uzmanları ile dolar taşar. Bu çok üzücü bir durum, bunlar bizler hastalıklara nasıl çözüm üretebiliriz, uygulamaların bilimsel altyapısını nasıl deşifre edebiliriz düşünceleri ile günlerini geçirmeleri gerekirken, bunlar maalesef ortamı hasta, hastalık ve bilimden uzak bir sirk ortamına dönüştürdü. Reklamını yapma, ünlülere hitap edebilme, toplumu eğlendirme, yetenekleri sergileme ve egoları tatmin edebilme daha öncül bir hal aldı. Ben hangi şovu yaparsam diğerlerin önüne geçerim düşünceleri hasta ve hastalıkları geri planda bıraktı. Bu rekabet ve kariyer hırsıda maalesef bu şahısları biyoenerji ile hiç alakası olmayan cinler alemine, cinleri kullanma boyutuna itti. Örneğin; birini ayağa kaldırıp ona dokunmadan onun bedenini sağa sola veya öne arkaya doğru sallatmak. Bu insan gücü ile mümkün değil, bunu yapanlar cinleri kullanır. Bu yazımızın konusu bu tür şovlar; bunlar biyoenerji ile mümkünmü, biyoenerji ile maddeler hareket ettirebilinirmi?

Cisimlerin madde ve enerji boyutu

Cisimler iki türdendir, birisi maddeye dönüşen diğeri enerji boyutunda kalan cisimler. Bu iki cisim birbiri ile iç içe yaşasada birbirleri ile anca enerji boyutunda iletişime geçer, madde boyutunda birbirleri arasında temas gerçekleşmez. Neden? Madde ile enerjinin tek ortak noktası bulunur o da enerji, madde enerjiyi etkileyemez çünkü enerjinin madde boyutu yok, enerjide maddenin katı kütlesini etkileyemez çünkü kendisi katı bir madde değil. Birbiri arasındaki temas sadece enerji boyutunda gerçekleşir, bu da maddeyi sağa veya sola hareket ettirebilecek güçte olmaz. Doğal ortamda ne enerji maddeyi hareket ettirir ne de madde enerjiyi. Eğer enerji maddeyi hareket ettirebilme niteliğinde olmuş olsaydı o zaman uydu sinyalleri tv veya cep telefonlarınıza ulaşmak için binaları ve duvarları kenara itmek zorunda kalırdı. Burada “doğal” kelimesini kullanıyoruz çünkü suni ortamlarda örneğin; makinaların ürettiği enerji ile (lazer) cisimlerin madde boyutunu etkileyebilirsiniz. Bu ama makinalara has bir olay, doğa madde boyutunu etkileyebilecek güçte bir enerji yoğunluğu salgılamaz.

İllüzyonlara ve cinlerin sebep olduğu olaylara kanmayın

İnsan bedeni sadece ısı ve elektromanyetik enerjisi üretir ve bu iki enerji türüde doğal bir ortamda maddeleri hareket ettirme gücüne sahip değil. Örneğin; tv, radyo veya cep frekansları hedefe ulaşırken maddeleri kenara itmez, tam aksine bu akımlar hedeflerine ulaşmak için duvarları delip geçer, fiziki anlamda onlar ile temasa geçmez. Maddeyi hareket ettirebilecek enerji yoğunluğuna sadece özel geliştirilmiş elektronik cihazlar (lazer) ve cinler sahip. Bir; eğer bu uzmanlar kendi enerjileri ile maddeleri hareket ettirebilecek güçte olsaydı, bu uzmanlar rahat durmaz, bu güç ile araba ve insan ayırt etmeksizin her türlü eşyayı havada uçuşturmaya kalkışırdı. Siz bunu yapabilen birini gördünüzmü, görmediyseniz yaptıkları ufak numaralara kanmayın, bunlar sadece şovdan ibaret, gerçeği yansıtmaz. İki; eğer evrenin her hangi bir enerjisi eşyayı hareket ettirme gücüne sahip olsaydı, o zaman sizler ve çevrenizdeki eşya havada uçuşur, bildiğiniz yerleşik düzen kaybolurdu. Böyle bir düzensizliğe siz ihtimal veriyormusunuz? Üç; bazı insanların metal kaşıkları yamulttuğunu görmüşsünüzdür, hiç merak etmedinizmi bu insanlar neden kaşıktan başka bir şeyi yamultamaz? Eğer bu insanlarda gerçekten metalleri yamultabilecek güç olmuş olsaydı, onlar x-men çizgi romanların "magneto" lakaplı figuranı gibi metalden oluşan bütün eşyayı kontrol eder ve bundanda bütün dünyanın haberi olurdu. Siz yeryüzünde böyle bir güce sahip birine tanık oldunuzmu, olmadıysanız seminer köşelerinde ve ofislerde yapılan şovlara kanmayın, o gösterileri yapan kişilerden uzak durun. Neden uzak durmalısınız? Sizi kandırıyorlar!