nühüm                                                                                                                     
bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...

       
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 

değerli okurlarımız, aklımıza bir fikir düştüğünde bunu anında bir taslak halinde sayfamıza ekliyoruz. Bir sonraki günlerde de birşeyleri ekleye ekleye çıkara çıkara, yazı içimize sininceye kadar üzerinde çalışıyoruz. Tüm bu çalışmalar sizlerin gözü önünde gerçekleşiyor. Kaba taslaktan son haline kadar, yazının tüm aşamasında sadece siz ve ben varım. Yazıyı ilk okuduktan sonra, son halini görmek için lütfen bir hafta on gün boyunca yazıyı takip ediniz. Sizlere hayırlı, huzurlu ve aydınlatıcı okumalar dileriz...

Kısa Bilgiler

- yeni aldığınız birşey kazaya uğradıysa, onu tamir ettirmeden değerinin yüzde 40'ını hesaplayın ve bir hayır kurumuna bağışlayın. Yeni aldığınız bir eşya eğer kazaya uğrarsa bilinki üzerinde bir hak bir nazar var. O hakkı o nazarı üzerinden kaldırmadığınız müddette aksilikler o eşyayı bulacak. Siz tamir ettireceksiniz, ya o tamir esnasında ya da o tamirden sonrası başka bir yerden kazaya uğrayacak. En güzeli, tamir ettirmeden o hak veya nazarın üzerinden kalkması niyetine bir bağış yapın. O malın yüzde 40 değerini hesaplayın ve sonrası bir yere bağışlayın. Bu Allahın izniyle o malın üzerindeki negatif enerjiyi kaldırır, afiyet içinde kullanmanıza izin verir. Halen kazaya uğruyorsa, o zaman kazancınızı gözden geçirin. Not: Allahu Teala yeryüzünde iki insana dokunmaz, temiz olana ve çok kirli olana. Malına çok haram karıştırmasına rağmen, eğer Allahu Teala birine dokunmuyorsa bilinki onun hesabını öbür hayata bıraktı.

-
bazı art niyetli insanlar kuran-ı kerimi çürütme niyetine derki; bu Kitapta herşeyin açıklandığı iddia edilir, hani 5 vakit namaz hani şu hani bu derler. Buna sizin için bir izah getirelim, bakınız; Allahu Teala, biz bu Kitapta "herşeyi açıkladık" demez, biz bu Kitapta "hiçbir şeyi eksik" bırakmadık der! "Herşeyi açıkladık" kelimeleri ile "hiçbirşeyi eksik" bırakmadık kelimeleri ne kadar çok aynı şeyi ifade ediyor gibi görünsede, aynı şeyi ifade etmez. Herşeyi açıkladık derseniz beş vakit namaz dahil herşeyi açıkladığınızı ifade etmiş olursunuz. Hiçbir şeyi eksik bırakmadık derseniz ama, bilmeniz kadarını size aktardık demeye getirirsiniz. Yani birisi herşey anlamına, diğeri ise bilmeniz kadarını size bildirdik anlamına gelir.

- Allahtan birşeymi istiyorsunuz, o zaman sabırlı olun. Allahtan istediğiniz bir nimet sadece sizin değil, tüm ailenizin hatta daha büyük bir çevrenizin hayatını pozitif anlamda değiştirebilir. İnsanlar ama birşeyleri çekmeleri gerek. Siz Allahtan birşeymi istiyorsunuz, bu isteğiniz ailenizi ve çevrenizi etkileyip etkilemeyeceğine bakın. Eğer etkileyecekse, o zaman o nimete kavuşmakta bekletileceksiniz bunu biliniz. Onlar yaşaması gerekeni yaşamadıkça o nimet size inmez. İlk önce onların o imtihan süresini tamamlamaları beklenir sonrası o nimet size iner. O yüzden dualarınızda dikkatli olun. Allahtan istediğiniz birşey ne kadar çok insanın hayatını etkileyecekse o kadar bekletileceksiniz. Siz kendiniz o duanın gereğini yapsanızda, şartlarını yerine getirsenizde bekletileceksiniz. O yüzden dualarınızda mütevazi olun. Büyük dualar büyük sabırlarlar gerektirir.
İstekleriniz ne kadar büyük olursa ne kadar insanın hayatını etkileyecekse o kadar bekletileceksiniz, bunu biliniz.
Karınca Misali Sizde Tarafınızı Belli Edin

sss- enerji uzmanı olabilmek için tüyleri havaya dikebilmekmi gerek

Bazı insanlar sadece tüyleri havaya dikebilen insanlarda biyoenerjinin var olduğuna inanır. Bu iddia ne kadar doğru, biyoenerji uzmanı olabilmenin önkoşulu tüyleri havaya dikebilmekmi?

Saçları havaya diken mekanizma nedir?

Karanlık bir ortamda eliniz ile bir balonu ovun ve sonra o balonu saçınıza yaklaştırın, balonu saçlarınıza yaklaştırdıkça farklı şekillerde kıvılcımlar oluştuğunu göreceksiniz. Bu kıvılcımlar (-) yüklü elektronların bir cisimden başka bir cisme atlamasından kaynaklanır ve sizde bunu karanlıkta görebilirsiniz. Balonu eliniz ile ovduğunuz zaman elinizden balona elektron aktarırsınız, yani balondaki (-) yükünü çoğaltırsınız. Elektron yüklemesi yapılmış balonu saçlarınıza doğru yaklaştırdığınız zaman balondaki (-) yüklü elektronlar saçlardaki (+) yüklü parçacıkları kendilerine doğru çekmeye başlar. Bu çekim karşılığında saç kılların (+) yüklü parçacıkları balona yönelir ama bütün (+) yüklü parçacık topluluğu balona yönelince, bu sefer (+) yüklüler kendi aralarında itişmeye başlar çünkü aynı yüke sahip olan maddeler birbirini iter. Hem balona doğru çekim olur, hem kendi aralarında itme ve ortaya şöyle bir tablo çıkar; (metal top görünümde olan “Van de Graaf” jenaratörüdür)

       

Biyoenerji uzmanı olabilmek için tüyleri havaya dikebilmekmi gerekiyor?

İnsan bedeni iki türlü enerji üretir, birisi ısı diğeri elektromanyetik enerjisi. Kılları havaya diken güç elektromanyetik güçtür. Birinin kıllarını veya saçlarını havaya dikebilmesi çok basit fiziksel kurallara dayanır. Eğer siz elinize yeterince elektron (-) odaklayabilirseniz o zaman tüylerdeki (+) yüküde kendinize doğru yöneltebilme gücüne sahip olursunuz. Bunu herkes yapabilirmi? Genelde bunu yapabilmek için yıllarca ellerinize enerji odaklamalısınız. O yoğunlukta bir elektron kalabalığını avcunuza odaklamak yılların pratiğini gerektirir fakat bazen bizler, bazı kişilerin herhangi bir pratik tecrübeye sahip olmadan bunu yapabildiğini görüyoruz. Bu onlardaki özel bir yeteneğemi işaret eder? Kesinlikle hayır, tam aksine yılların pratiğine sahip olmadan bunu yapabilmeleri bir sağlık sorununa işaret eder. Nasıl hocam? Bedenin enerji akımları toprak veya su tarafından sürekli deşarj edilir, edilemediği an bedende birikir ve tüyleri havaya dikebilecek bir enerji yoğunluğu ortaya çıkar. Bedenlerinizde böyle bir enerji yoğunluğu olduğunu, enerji akımlarınızı istediğiniz gibi bedeninizden uzaklaştıramadığınızı nasıl anlarsınız? Bir yerlere dokunduğunuzda elektrik çarpmaları yaşıyorsanız bu bedeninizdeki enerjiyi istenilen düzeyde deşarj edemiyorsunuz anlamına gelir. Bu akımlar bedende birikir ve ne zaman bir yere dokunsanız o elektron yoğunluğu karşı tarafa zıplamaya başlar ve sizde bunu küçük elektrik çarpmaları olarak hissedersiniz. İşte bu kişiler yılların pratiği gerektirmeden birilerin tüylerini havaya dikebilir, çünkü onların bedenlerinde yıllardır deşarj olamayan bir elektron birikimi bulunur. Bu insanlarda bu enerji birikimi varsa, onlar enerji uzmanı olmaya daha uygun değilmi? Hayır. 1) Bu elektron birikimi bir sağlık sorununa işaret eder, kendisini faydası olamayan başkasına faydalı olamaz. 2) Hasta hücreler çok ince bir metabolik/oxidatif dengeye sahip. Tüyleri havaya dikebilecek bir enerji yoğunluğu o hasta, yarım kapasitede çalışan hücreleri ölüme sürükler. Birilerin tüylerini havaya dikebilmek arzu edilecek bir özellik olarak görünsede, biz bundan uzak durmalıyız çünkü her şeyin aşırısı zararlıdır.