• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...        
sss- enerji uzmanı olabilmek için tüyleri havaya dikebilmekmi gerek

-2009
Bazı insanlar sadece tüyleri havaya dikebilen insanlarda biyoenerjinin var olduğuna inanıyor, bu iddia ne kadar doğru, yazımızın konusu bu, size hayrlı ve aydınlatıcı okumalar dileriz. Biyoenerji uzmanı olabilmek için birisinin tüylerini havaya dikebilmeniz şartmı? Bu sorunun cevabına girmeden önce, saçlarınızı havaya kaldıran bilimsel olay ne, bunu size açıklayalım....

Saçları havaya diken mekanizma nedir?

Karanlık bir ortamda elinizle bir balonu ovun, sonra o balonu saçınıza yaklaştırın. Balonu saçlarınıza yaklaştırdıkça farklı şekillerde kıvılcımlar oluştuğunu göreceksiniz. Bu kıvılcımlar (-) yüklü elektronların balondan saçlarınıza atlamasından kaynaklanıyor, sizde bu sıçramaları küçük ışık taneleri olarak karanlıkta görebilirsiniz. Aynı zamanda saçlarınızın havaya kalktığınıda görürsünüz. Bu nasıl oluyor? Balonu elinizle ovduğunuzda elinizden balona elektron aktarıyorsunuz, yani balondaki (-) yükünü çoğaltıyorsunuz. Elektron yüklemesi yapılmış bu balonu saçlarınıza doğru yaklaştırdığınız zamanda balondaki (-) yüklü elektronlar, saçlardaki (+) yüklü parçacıkları kendilerine doğru çekmeye başlıyor. Bu çekim karşılığında da saç tellerindeki (+) yüklü parçacıklar balona yöneliyor. Fakat tüm (+) yüklü parçacık topluluğu balona yönelince, bu sefer saç tellerindeki (+) yüklüler kendi aralarında itişmeye başlıyor, çünkü aynı yüke sahip olan maddeler birbirini iter. Balondaki (-) yüklü parçacıklar hem (+) yüklü saç tellerini kendisine çekiyor, hem (+) yüklü saç tellerin birbirlerini itmesine sebep oluyor. Kendi aralarındaki çekim ve itme olayıda ortaya şöyle bir tablo çıkarıyor; metal top görünümde olan “Van de Graaf” jenaratörüdür.

       

 

Biyoenerji uzmanı olabilmek için tüyleri havaya dikebilmek şartmı?

İnsan bedeni iki türlü enerji üretiyor, birisi ısı diğeri elektromanyetik enerjisi. Kılları havaya diken güçte elektromanyetik güç. Birinin tüylerinizi veya saçlarınızı havaya dikebilmesi çok basit fiziksel kurallara dayanıyor; eğer elinize yeterince elektron (-) odaklayabilirseniz, o zaman tüyleri havaya kaldırma gücüne sizde sahip olabilirsiniz. Bunu herkes yapabilirmi? Yapamaz, çünkü o yoğunlukta bir elektron (-) kalabalığını avcunuza odaklamak yılların pratiğini gerektirir. Nasıl oluyorda o zaman bazı insanlar yılların pratiği olmadan bunu yapabiliyor? Bu onlarda özel bir yeteneğemi işaret ediyor? Kesinlikle hayır, tam aksine yılların pratiğine sahip olmadan bunu yapabilmeleri bir sağlık sorununa işaret ediyor. Nasıl hocam diyorsanız; bedenimizin içindeki enerji akımları toprak veya su tarafından sürekli deşarj ediliyor, edilemediği an ama, bedende birikiyor ve ortaya tüyleri havaya dikebilecek bir enerji kaynağı ortaya çıkıyor. Bu insanların saç tellerini havaya dikebilmeleri bir yetenek değil, bir sağlık sorunu. Bedenlerinizde böyle bir enerji yoğunluğu olduğunu, enerji akımlarınızı istediğiniz gibi bedeninizden uzaklaştıramadığınızı nasıl anlarsınız? Bir yerlere dokunduğunuzda elektrik çarpmaları yaşıyorsanız, bilinki bedende ürettiğiniz elektromanyetik enerjileri istenilen düzeyde deşarj edemiyorsunuz. Deşarj olmayan akımlarda bedende birikir ve ne zaman bir yere dokunsanız o elektron yoğunluğu karşı tarafa zıplamaya başlar ve sizde bunu küçük elektrik çarpmaları olarak hissedersiniz. İşte bu kişiler yılların pratiği gerektirmeden birilerin tüylerini havaya dikebilir, çünkü onların bedenlerinde yıllardır deşarj olamayan bir elektron birikimi mevcut. Bu insanlarda bu enerji birikimi varsa, onlar enerji uzmanı olmaya daha uygun değilmi? Hayır. 1) Bu elektron birikimi bir sağlık sorununa işaret ediyor, bu insanlar başkalarının sağlık sorunları ile ilgilenme yerine ilk önce kendi bedenlerine odaklanmalı. 2) Bu insanlar biyoenerji tarzı uygulamalar için uygun değil, çünkü fazla enerjiye sahipler. Hastalanan hücreler çok ince bir metabolik/oxidatif denge üzerinde çalışıyor, kapasitesi üstünde yükleme yaptığınız zamanda bunlara hasar verirsiniz. Tüyleri havaya dikebilecek bir enerji yükünü siz hastaya yönlendirirseniz, yarım kapasitede çalışan hücreleri ölüme sürüklersiniz. Birilerin tüyleri havaya dikebilecek güce sahip olması gösteri ve şov anlamında hoş olabilir, ama pratikte ve uygulamada arzu edilen bir şey değil. Zaten hayatın özetide bu değilmi, herşeyin aşırısının zararlı olması.