• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...        

"Şimdilik bırak onları kendi hallerine, yiyip içsinler, avunsunlar, boş ümitleri onları oyalayadursun.
Yakında gerçeği öğrenecekler." (Hicr Süresi; 3) -19.09.2021  
sss- enerji uzmanı olabilmek için tüyleri havaya dikebilmekmi gerek

-2009
Bazı insanlar sadece tüyleri havaya dikebilen insanlarda biyoenerjinin var olduğuna inanır. Bu iddia ne kadar doğru, biyoenerji uzmanı olabilmenin önkoşulu tüyleri havaya dikebilmekmi?

Saçları havaya diken mekanizma nedir?

Karanlık bir ortamda eliniz ile bir balonu ovun ve sonra o balonu saçınıza yaklaştırın, balonu saçlarınıza yaklaştırdıkça farklı şekillerde kıvılcımlar oluştuğunu göreceksiniz. Bu kıvılcımlar (-) yüklü elektronların bir cisimden başka bir cisme atlamasından kaynaklanır ve sizde bunu karanlıkta görebilirsiniz. Balonu eliniz ile ovduğunuz zaman elinizden balona elektron aktarırsınız, yani balondaki (-) yükünü çoğaltırsınız. Elektron yüklemesi yapılmış balonu saçlarınıza doğru yaklaştırdığınız zaman balondaki (-) yüklü elektronlar saçlardaki (+) yüklü parçacıkları kendilerine doğru çekmeye başlar. Bu çekim karşılığında saç kılların (+) yüklü parçacıkları balona yönelir ama bütün (+) yüklü parçacık topluluğu balona yönelince, bu sefer (+) yüklüler kendi aralarında itişmeye başlar çünkü aynı yüke sahip olan maddeler birbirini iter. Hem balona doğru çekim olur, hem kendi aralarında itme ve ortaya şöyle bir tablo çıkar; (metal top görünümde olan “Van de Graaf” jenaratörüdür)

       

Biyoenerji uzmanı olabilmek için tüyleri havaya dikebilmekmi gerekiyor?

İnsan bedeni iki türlü enerji üretir, birisi ısı diğeri elektromanyetik enerjisi. Kılları havaya diken güç elektromanyetik güçtür. Birinin kıllarını veya saçlarını havaya dikebilmesi çok basit fiziksel kurallara dayanır. Eğer siz elinize yeterince elektron (-) odaklayabilirseniz o zaman tüylerdeki (+) yüküde kendinize doğru yöneltebilme gücüne sahip olursunuz. Bunu herkes yapabilirmi? Genelde bunu yapabilmek için yıllarca ellerinize enerji odaklamalısınız. O yoğunlukta bir elektron kalabalığını avcunuza odaklamak yılların pratiğini gerektirir fakat bazen bizler, bazı kişilerin herhangi bir pratik tecrübeye sahip olmadan bunu yapabildiğini görüyoruz. Bu onlardaki özel bir yeteneğemi işaret eder? Kesinlikle hayır, tam aksine yılların pratiğine sahip olmadan bunu yapabilmeleri bir sağlık sorununa işaret eder. Nasıl hocam? Bedenin enerji akımları toprak veya su tarafından sürekli deşarj edilir, edilemediği an bedende birikir ve tüyleri havaya dikebilecek bir enerji yoğunluğu ortaya çıkar. Bedenlerinizde böyle bir enerji yoğunluğu olduğunu, enerji akımlarınızı istediğiniz gibi bedeninizden uzaklaştıramadığınızı nasıl anlarsınız? Bir yerlere dokunduğunuzda elektrik çarpmaları yaşıyorsanız bu bedeninizdeki enerjiyi istenilen düzeyde deşarj edemiyorsunuz anlamına gelir. Bu akımlar bedende birikir ve ne zaman bir yere dokunsanız o elektron yoğunluğu karşı tarafa zıplamaya başlar ve sizde bunu küçük elektrik çarpmaları olarak hissedersiniz. İşte bu kişiler yılların pratiği gerektirmeden birilerin tüylerini havaya dikebilir, çünkü onların bedenlerinde yıllardır deşarj olamayan bir elektron birikimi bulunur. Bu insanlarda bu enerji birikimi varsa, onlar enerji uzmanı olmaya daha uygun değilmi? Hayır. 1) Bu elektron birikimi bir sağlık sorununa işaret eder, kendisini faydası olamayan başkasına faydalı olamaz. 2) Hasta hücreler çok ince bir metabolik/oxidatif dengeye sahip. Tüyleri havaya dikebilecek bir enerji yoğunluğu o hasta, yarım kapasitede çalışan hücreleri ölüme sürükler. Birilerin tüylerini havaya dikebilmek arzu edilecek bir özellik olarak görünsede, biz bundan uzak durmalıyız çünkü her şeyin aşırısı zararlıdır.