nühüm                                                                                                                     
bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...

       
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 

değerli okurlarımız, aklımıza bir fikir düştüğünde bunu anında bir taslak halinde sayfamıza ekliyoruz. Bir sonraki günlerde de birşeyleri ekleye ekleye çıkara çıkara, yazı içimize sininceye kadar üzerinde çalışıyoruz. Tüm bu çalışmalar sizlerin gözü önünde gerçekleşiyor. Kaba taslaktan son haline kadar, yazının tüm aşamasında sadece siz ve ben varım. Yazıyı ilk okuduktan sonra, son halini görmek için lütfen bir hafta on gün boyunca yazıyı takip ediniz. Sizlere hayırlı, huzurlu ve aydınlatıcı okumalar dileriz...

Kısa Bilgiler

- yeni aldığınız birşey kazaya uğradıysa, onu tamir ettirmeden değerinin yüzde 40'ını hesaplayın ve bir hayır kurumuna bağışlayın. Yeni aldığınız bir eşya eğer kazaya uğrarsa bilinki üzerinde bir hak bir nazar var. O hakkı o nazarı üzerinden kaldırmadığınız müddette aksilikler o eşyayı bulacak. Siz tamir ettireceksiniz, ya o tamir esnasında ya da o tamirden sonrası başka bir yerden kazaya uğrayacak. En güzeli, tamir ettirmeden o hak veya nazarın üzerinden kalkması niyetine bir bağış yapın. O malın yüzde 40 değerini hesaplayın ve sonrası bir yere bağışlayın. Bu Allahın izniyle o malın üzerindeki negatif enerjiyi kaldırır, afiyet içinde kullanmanıza izin verir. Halen kazaya uğruyorsa, o zaman kazancınızı gözden geçirin. Not: Allahu Teala yeryüzünde iki insana dokunmaz, temiz olana ve çok kirli olana. Malına çok haram karıştırmasına rağmen, eğer Allahu Teala birine dokunmuyorsa bilinki onun hesabını öbür hayata bıraktı.

-
bazı art niyetli insanlar kuran-ı kerimi çürütme niyetine derki; bu Kitapta herşeyin açıklandığı iddia edilir, hani 5 vakit namaz hani şu hani bu derler. Buna sizin için bir izah getirelim, bakınız; Allahu Teala, biz bu Kitapta "herşeyi açıkladık" demez, biz bu Kitapta "hiçbir şeyi eksik" bırakmadık der! "Herşeyi açıkladık" kelimeleri ile "hiçbirşeyi eksik" bırakmadık kelimeleri ne kadar çok aynı şeyi ifade ediyor gibi görünsede, aynı şeyi ifade etmez. Herşeyi açıkladık derseniz beş vakit namaz dahil herşeyi açıkladığınızı ifade etmiş olursunuz. Hiçbir şeyi eksik bırakmadık derseniz ama, bilmeniz kadarını size aktardık demeye getirirsiniz. Yani birisi herşey anlamına, diğeri ise bilmeniz kadarını size bildirdik anlamına gelir.

- Allahtan birşeymi istiyorsunuz, o zaman sabırlı olun. Allahtan istediğiniz bir nimet sadece sizin değil, tüm ailenizin hatta daha büyük bir çevrenizin hayatını pozitif anlamda değiştirebilir. İnsanlar ama birşeyleri çekmeleri gerek. Siz Allahtan birşeymi istiyorsunuz, bu isteğiniz ailenizi ve çevrenizi etkileyip etkilemeyeceğine bakın. Eğer etkileyecekse, o zaman o nimete kavuşmakta bekletileceksiniz bunu biliniz. Onlar yaşaması gerekeni yaşamadıkça o nimet size inmez. İlk önce onların o imtihan süresini tamamlamaları beklenir sonrası o nimet size iner. O yüzden dualarınızda dikkatli olun. Allahtan istediğiniz birşey ne kadar çok insanın hayatını etkileyecekse o kadar bekletileceksiniz. Siz kendiniz o duanın gereğini yapsanızda, şartlarını yerine getirsenizde bekletileceksiniz. O yüzden dualarınızda mütevazi olun. Büyük dualar büyük sabırlarlar gerektirir.
İstekleriniz ne kadar büyük olursa ne kadar insanın hayatını etkileyecekse o kadar bekletileceksiniz, bunu biliniz.
Karınca Misali Sizde Tarafınızı Belli Edin

uzaylılar varmıSon d
önemlerde kanal 24 de yayınlanan “kayıt dışı” gibi programlar popüler hale geldi. Programın ele aldığı konular ezoterik örgütler, gizli yapılanmalar, bilinmeyen tarih, uzaylılar varmı, geçmiş kültürlerde yüksek teknoloji varmıydı vs. Bu tarz konular maalesef toplumda çok büyük ilgi görür. Gizemli olan herşey maalesef ademoğlunu bir mıknatıs gibi kendisine çekiyor. Maalesef diyoruz çünkü İslam dini bizlere kesin bilgi olmayan konulardan uzak durun der. Neden? Değerler ve inançlarınızı kaybetmeme, batıl inançların içine sürüklenmeme, topluma hurafeler sokmama, zanna girmeme, var olmayan şeyler varmış gibi anlatıp yalancı duruma düşmeme, Allahın yaratmadığı şeyleri yaratmış gibi lanse ederek Allaha iftira atmamanız için uzak durmanızı ister. Ama maalesef merak daha ağır basar ve insanlar bu şeylerin peşinden koşmayı bırakamaz. Bu programlarda ele alınan bir çok konuyu, okurlarımız bizede sorar. Bu tür konuları
ele almaya ne kadar çok dirensekte, o kadar yanlış bilgi dolaşıyorki okurlarımızın yoğun talebi sonrası bu hurafe bilgilere daha fazla kayıtsız kalamadık.

Kesin bilgi yoksa, İslam dini o konudan uzak durun, o konu hakkında münakaşaya girmeyin der! 

Ashab- Kehf hakkında indirilen Ayet; Karanlığa taş atar gibi; üçtür, dördüncüsü köpekleridir, diyeceklerdir. Veya beştir, altıncıları köpekleridir, derler. Yahut: Yedidir, sekizincileri köpekleridir, derler. Onların sayısını en iyi bilen Rabbımdır, de. Onları pek az kimseden başkası bilmez. Bu yüzden onlar hakkında bu kısa anlatılanların dışında kimseyle tartışma ve onlar hakkında kimseden bir şey sorma.”. (Kehf Süresi, 22)

Kehf Süresi gizemli şeyleri ele alır, Kehf Süresinin 22. Ayetide bizlere bilinmeyenlere nasıl yaklaşmamız gerektiğini anlatır. Bilinmeyenler hakkında insanların çok şey ortaya atacağı, biz Müslümanlar ama kesin bilgi olmadığı müddet bu tür konular hakkında kimseden bilgi almamanız gerektiği ve kimseyle bu konularda tartışmaya girmemiz gerektiğini söyler. Kesin bilgi nedir? Kesin bilgi Kur’an-ı Kerim veya kendi gözünüzle gördüğünüz ve gördüğünüze şahitlik edecek dört kişinin olduğu olaylardır. Birşeyin kesin olması için kendi gözünüzle görmeniz kendi kulağınızla duymanızda yeterli değil. Örneğin; ben bir uzay gemisi gördüm demeniz, İslam dini için yeterli bir delil değil. İslamda göz boyması diye bir kavram vardır. Cinler insanlara var olmayan şeyleri gösterebilir, ama cinler göz boyaması ile aynı anda dört kişiyi kandıramaz. O yüzden kendi gözünüzle görmeniz veya kulağınızla işitmeniz bile, İslam dininde kesin bilgi olarak sayılmaz. Dört şahit göstermeniz beklenir. Biz bu yazımızda sizlerin bizlerin araştırmaları, gördükleri ve duydukları ile değil, Kur’an-ı Kerim rehberliğinde yola çıkacağız.

Rehberiniz kim? Varmı bir rehberiniz?

Biz Müslümanlar kendimizi ne kadar çok lütufta hissetsek azdır. Biz, herşeyin bilgisini içeren bir rehbere sahibiz; Kur’an-ı Kerim. Bu rehber bizlere helal ve haramın ne olduğu, gerçek ve hurafenin ne olduğunu anlatır. Mutlak doğuru nedir onun bilgisini içerir. Tek yapmanız, açıp türkçe mealini okumanız. Bu çok büyük bir lütuf çünkü, bizlere bir bilgi geldiğinde bu bilgiyi teyit etme şansına sahibiz. Bir bilgi geldiğinde ilk önce Allah ne diyor buna bakar, sonrası kararımızı veririz. Bu rehbere iman etmeyenler, kendilerine gelen bilgileri teyit etme şansı yok. Bunlar, kendilerine gelen her bilgiye acaba ve neden olmasın gözü ile bakar. Değerli okurlarımız, birileri dünyaya ve insanlığa sahiplenmiş ve kendilerin belirlediği inanç ve yaşam tarzı üzerinden insanın geleceğini şekillendirmek istiyor. Örneğin; bunlar düne kadar insanın maymundan türediği inancını yaymak istedi, bugün ise uzaylılar inancını yaymak istiyor. Bu inancın yaygınlaşması içinde her türlü iletişim aracını kullanıyorlar. Bu bilgi kirliliği içinde, kötünün dünyaya hakim olduğu bir çağda, sapık inançlara sürüklenmemek için her zamandan çok daha dikkatli olmalıyız. Yalanların dünyaya hakim olduğu bir dönemde, Rabbime şükür, bizler bizi aydınlıkta tutacak, yolumuzu hak yolda tutacak, gelen bilgilerin doğruluğunu teyit etmemizi sağlayacak bir rehbere sahibiz; Kuran-ı Kerim. Anlayanlar için bu çok büyük bir lütuf. Örneğin; uzaylılar varmı? Kur'an-ı Kerim uzaylıların olmadığını söyler. Bu rehbere iman eden, uzaylılara inanmaz çünkü kitabımız yok der. Kur'an-ı Kerimi rehber olarak görmeyenler ise uzaylılar var olabilir, neden olmasın der. Müslüman baştan kapıyı kapatır, gayrimüslim ise her türlü inanca kapısını açık tutar. Hayat felsefesine yaşam tarzına göre kararlarını verir. Uzaylılar var diyenleri dinlemekte ne mahsur var, diyorsanız; uzaylılara inananları dinlediğiniz kadar uzaylılara inanmayanlarıda dinliyorsanız, sorun yok. Uzaylıları araştırdığınız kadar Kur'an-ı Kerimide araştırıyorsanız, o zaman sorun yok. Tüm bilgileri toplar sonrası kararınızı verirsiniz. İki; Allah, uzaylıların var olmadığını söyledikten sonrası, birilerini halen dinlemek ne kazandırır size? Allahın yok dediği birşeyin peşinden koşturmak, size ne kazandırır? Allahı yalancımı çıkarmaya çalışacaksınız, ne; ne elde edeceksiniz? Örneğin; Allah, şeytandan uzak durun dedikten sonra, ya birde şeytani dinleyelim, birde cennetten kovulmanın sebebini ondan dinleyelim, demeniz size ne kazandırır? Kafa karışıklığı, sapma ve Allah'a asi gelmek dışında hiç birşey.

Ağzınızdan çıkan her kelimeden hesaba çekileceksiniz

"Hakkında bilgin bulunmayan şeyin ardına düşme. Çünkü kulak, göz ve gönül, bunların hepsi ondan sorumludur" (İsra Süresi; 36).

Bunda hiçbir şey yokmuş gibi, kesin olmayan konuları ağzınızdan düşürmüyorsunuz, bilinki bundan hesaba çekileceksiniz. Anlattıklarınız gerçek değilse, Allaha iftiraya giriyorsa yalana giriyorsa bilinki bunun vebali çok büyük.


Sınırlar neden önemli?

İslam inancı, yaşantınızın her noktasına el atar. Başka hiçbir inanç böylesine kapsayıcı ve düzenleyici bir içeriğe sahip değil. Örneğin; İslam dini yaratılış hikayesi ile evinizin temelini atar, mahşeri sorgu ile çatısını oluşturur. Haram olan şeyleri anlatarakta evinizin duvarlarını diker. Evinizin temeli, çatısı ve duvarları, bunlar bizlerin sınırları. İnsan, fıtratı gereği açıkta yaşamak istemez, illa üstünde bir çatı altında da bir temel olsun ister. Müslümanların bu fıtri ihtiyaçları dinleri tarafından karşılanır. Ya diğer insanlar? İnsan nereden geldiğini ve nereye gideceğini, nereye ait olduğunu bilmek ister. Yaşantısı içinde bunun arayışında olur. Eğer müslüman değilse, o zaman o kişi bu içgüdüsel ihtiyacı gidermek için kendisine farklı bir yaratılış ve son hikayesi bulur. Örneğin; melez ırk teorisi. Bu teoriye göre, yarım milyar insan uzaylılar tarafından kaçırıldı, hamile bırakıldı ve yeryüzüne geri gönderildi. Bir çoğunuz şimdi, böyle bir saçmalıkmı olur, diyecek. O zaman günaydın diyelim size; eğer uzaylılara inanıyorsanız, bu tür iddiaları reddetme şansınız yok. Size birisi, uzaylıların insanları hamile bıraktığını söylese, sizde saçmalama deseniz, size vereceği yanıt; madem uzaylıların varlığına inanıyorsun, hayatlarımıza müdahale etmeleri edebilmeleri neden saçma olsun? Ne yanıtı vereceksiniz. Uzaylıların varlığına inanıyorsanız, geçmiş olsun size, çünkü zaman dilimi içinde uzaylılarla ilgili tüm hikayeleri size yutturacaklar. Sizinde yutma dışında, başka şansınız yok. İnançlarınızda sınırların olması, neden önemli bunu şimdi daha iyi anladınızmı? İslam dini baştan duvarları diker, çünkü bilirki sınırınız olmazsa genişlersiniz yani herşey size helal ve mübah görünür. Örneğin; uzaylılar. Uzaylıların varlığına inandığınızda, bu uzaylıların varlığına inanmakla kalmıyor, zaman dilimi içinde onunla ilgili tüm hikayeyi satın alıyorsunuz. Bunu bir yap boz oyunu gibi düşünün. Uzaylılar inancı, bir yap boz oyunu gibidir. Diğer yap boz oyunlarından farkı ise, uzaylılar inancın bir şekli şemali bulunmaz. Bu oyunu satın aldığınızda, bunun içeriği boş. İçeriğini doldurmak sizin ve başkaların hayal gücüne kalmış. Uzaylılar inancını, bir yüz yıl sonra dünyaya hakim olması öngörülen bir inanç sistemi olarak düşünün. Bu inancın içeriğinide bugünlerimizde siz belirliyorsunuz. Yani, siz bugünlerde bir sonraki yüzyılın dinini yazıyorsunuz. Resmen, hayal gücünüz ile yazıyorsunuz. Örneğin; uzaylılar marslımı olsun yoksa uzayın uzak köşelerindenmi gelsin, uzaylılar uzay gemileri ile dünyaya insinmi inmesinmi, uzaylılar iyimi olsun kötümü, uzaylılar insanı yeryüzüne yerleştiren varlıklarmı olsun yoksa insanın varlığını tehdit eden varlıklarmı, uzaylılar tohumlarını bize yerleştiren varlıklarmı olsun yoksa çok yüksek bilgeliğe sahip, insanı kendisine eşit görmeyen varlıklarmı? Uzaylıların bir kısmı iyi bir kısmı kötümü olsun, iyiler ile birlikte insanoğlu ittifak kurup evrenimi kurtarsın vs vs vs? Görüyormusunuz, hayal gücünüze göre senaryolar yazıyorsunuz. Toplumun geneli hangisini satın alırsa, yeni dinin içeriğide bu olacak. Uzaylılar inancı içi boş bir inanç, içi doldurulmaya muhtaç. Bu oyunu satın aldığınızda, zaman dilimi içinde içeriğini belirli hikayeler ile dolduruyorsunuz ve ortaya bir kitap çıkarıyorsunuz. Bu kitap İslamla örtüşüyorsa ne güzel, örtüşmüyorsa o zaman vay halinize. Sıkıntıda burada; nedense uzaylılar üzerinden üretilen hikayeler yaratılış ve varoluş temalı hikayeler. Esas dikkat edilmesi gereken noktada burası; birileri İslamın yaratılış ve varoluş hikayesine, alternatif bir hikaye üretme peşinde! 

İslama alternatif bir var oluş hikayesi

Uzaylılara inananlar, melez ırk teorisine inanır. Yani uzaylılar, insanlara kendi tohumlarını yerleştirdi ve yeni bir ırk oluşturmaktalar (melez ırk teorisi). Bir üst akla göre maymundan türeme hikayesi artık satılabilir değil, acilen yeni bir formül gerekli. Bu yeni formülüde uzaylılarda bulmuş gibi görünüyorlar. Onların öngördükleri gelecek, melekler gibi cinsiyetten yoksun insanlık. Allahın gökte kurduğu ortamı yeryüzünde kurmak istiyorlar. Hedefleri insanı cinsiyetsizliğe itmek olduğu için uydurdukları uzaylılarda cinsiyetten yoksun gösteriliyor. Bu cinsiyetsizliğede sizi ya melez ırk teorisi üzerinden ya da farklı bir hikaye üzerinden sürükleyecekler. Bu mümkün değil, demeyin. Bu akıl her zaman, iki yüz üç yüz yıl sonrasına hazırlıklarını yapar. Bunlar bu yüz yılın ilk yarısında yapay plazentalarda doğumları başarmayı hedefliyor, bir yüz yıl sonrada cinsiyetsiz bir yaşamı yaymaya. Örneğin; hollywood yanağı estetiği. Beyinlerinde bir uzaylı profili var, insanıda o görüntüye sokmak için bunu bir trend haline getiriyorlar. Ünlüleri kullanarak uzaylı görüntüsünü arzu edilen, ideal bir beden şekli olarak lanse ediyorlar. Erkek ve kadın cinsiyetini kaldırıp, ortak bir noktada buluşturacaklar.
Örneğin; erkek spor ayakkabıların topuk kısımları artık yüksek tabanla üretiliyor, kadınların topuklu ayakkabıları gibi, bu hiç dikkatinizi çekmedimi? Her yerden bize çakıyor, cinsiyetimizle oynuyorlar, biz bunların farkında bile değiliz. Örneğin; demiyormusunuz, erkek kadın hepimiz eşitiz? Masum bir slogan değilmi, ama bunu yayanların niyeti hiçte masum değil. İşte buna benzer felsefi söylemler ve moda trendleri çoğalacak ve bunun eşliğinde teknoloji gelişecek. Örneğin; yüz yıl öncesi ortalama dört çocuk doğuran bir kadın, bu yüz yılın ilk çeyreğinde iki ortalamasının altına düştü. Bir yüz yıl sonrada, yapay plazentalarda göz rengi ve boyuna kadar siparişe hazır tüp bebekler sizlere sunduklarında, kadın doğum yapmaktan tümüyle vazgeçecek. Günümüzde doğum yapmayı bir yük olarak gören kadın, yüz yıl sonrası bunu seve seve satın alacak. Kadının omuzundan doğum yükü kalktığı zamanda kadın ve erkek arasındaki ayrım kalkar, cinsiyeti sorgulamaya başlarsınız. Teknoloji o boyuta geldiğinde zaten, sizlere cinsiyetsiz ünlüler cinsiyetsiz politikacılar vs sunacaklar. Bir cinsiyete sahip olmak utanılacak birşeymiş gibi gösterilecek. Unutmayınız, hiçbir teknolojik gelişim, bu üst aklın felsefesinden bağımsız gelişmiyor. İnsanlık için nasıl bir gelecek öngörüyorlarsa, o yönde teknoloji ve felsefe geliştiriyor, iletişim araçları üzerinden de bunu size sunuyorlar. Bunlar iİletişim araçlarını çok iyi kullanıyor; bir yalanı ne kadar tekrarlarsan o kadar gerçekmiş gibi algılanır felsefesi doğrultusunda, bunlar size sabah akşam diziler filmler haberler belgeseller, bilim dünyası üzerinden uzayla ilgili sürekli bilgiler sunacaklar. Uzayı hayatımızın bir parçası haline getirip uzaylıları kabullenme dışında bir seçeneğiniz olmayacak. Facebook, instagram, twitter ve youtube, hollwood, netflix gibi her platformda sabah akşam uzaylı ile ilgili hikayeleri size sunacaklar. Ne kadar uçuk olsada size sunacaklar ve zaman dilimi içinde uzaylılar inancı hayatımızın doğal bir parçası haline dönecek. Uzaylılara inanmıyorum diyenlere tuhaf tuhaf bakılmaya başlanacak. O yüzden bugünlerimizde birlik olmalıyız, uyanık olmalıyız, bu yalan karşı sesimizi yükseltmeliyiz. Bu yalanın toplumumuza yayılmasına engel olmalıyız.

Buraya kadarını özetlersek

Kur'an-ı Kerime inananlar, ayetlerin çizdiği sınırlar içinde hareket eder, kendilerine gelen her bilgiyi ilk önce mutlak doğruyu içeren bu kitabımıza danışır. Bu şekilde kendilerini ve inançlarını korurlar. İnançlarına leke gelmesine, inançların sorguya açılmasına izin vermezler. Kitabı olmayanlar ise kendilerine gelen bilgilerin doğruluğunu teyit etme şansı bulunmaz. Bu insanlar hayat felsefelerine göre, her bilgiye açık olur. Bir bilgiyi kabullendiğiniz zamanda, o bilgiyle ilgili ne kadar şey ortada dolaşıyorsa, onlarıda zaman dilimi içinde kabullenirsiniz. Sonuç; kültürünüz ve anadan gelen inancınızın her tanesini teker teker, yeni çağ inançları ile değiştirmeye başlarsınız. Sonunda kendi değerlerinden kendi topraklarından kopuk, nereye ait olduğunu bilmeyen bir bireye dönüşürsünüz. Uzaylıların gelip sizi kurtarmasını, farklı bir gezegene taşımasını beklersiniz. Gelelim sorumuza;

Uzaylılar varmı?

Yok, çok net ve basit. Evren iki boyutta varedilmiş, cinlerin ve meleklerin yaşadığı boyut, diğeri ise insanların yaşadığı boyut. Melekler ve cinler aynı boyutta yaşar, birbilerini görürler. İnsan ise perde arkasına yani diğer boyuta yerleştirilmiş. Bu boyutları biraz açalım; melekler gökte yaşar. Cinler ve insanlar ise yeryüzünde.Yeryüzü içinde bulunduğumuz evren. Bu evren bir tabaka üzerine yayılmış gezegen ve galaksilerden oluşur. İnsan, yeryüzü tabakasının sadece bir gezegenine yerleştirilmiş, cinler ise yeryüzü tabakasının herhangi bir gezegeninde yaşayabilir ve yaşar. Yeryüzü tabakasında da insan ve cin dışında bir varlık YOK! Olmadığını nereden biliyoruz? Kuran-ı Kerimden!
“Ben, cinleri ve insanları yalnızca Bana ibadet etsinler diye yarattım” ( 51: 56). “Biz böylece, her peygambere insan ve cin şeytanlarını düşman yaptık....” (6:112). “(Allah) "Ey cin ve insan topluluğu! İçinizden size âyetlerimi anlatan ve bugününüze kavuşacağınız hususunda sizi uyaran peygamberler gelmedi mi?" ..” (6:130). “Allah onlara: "Sizden önce geçmiş cin ve insan topluluklarıyla beraber cehennem ateşine girin!" der... (7:38). “... Ve Rabbinin "Andolsun ki cehennemi cinlerden ve insanlardan tamamen dolduracağım" sözü böylece tamam oldu” (11:119) . “Ey Muhammed! De ki: "Yemin olsun, eğer insanlar ve cinler bu Kur'ân'ın benzerini getirmek üzere toplansalar ve birbirlerine yardımcı olsalar bile, yine onun bir benzerini meydana getiremeyeceklerdir" (17:88). “İşte o gün, ne insana ne de cinne günahından sorulmaz” (55:39). “Gerek cinlerden, gerek insanlardan olan bütün vesvesecilerin şerrinden Allaha sığınırım” (114:6).

Uzaylılara inanmanın itikadi sakıncaları

Kur’an-ı Kerimde sadece iki varlıktan bahsedilir, üçüncü bir varlıktan bahsedilmez. Eğer, insan ve cin dışında farklı bir varlık daha evrende yaşasaydı, o zaman bunu Allahu Teala anardı ve ona bir isim koyardı. Onca ayette sadece iki varlıktan bahsedilir, üçüncü bir varlığa inandığınız an Allahu Teala ile ters düşüyorsunuz. Bununda sakıncalarını anlatmama gerek yok, herhalde. Eğer Allahu Teala, insan ve cin dışında, üçüncü veya dördüncü bir varlığı daha yeryüzü tabakasına yaymış olsaydı; “insan ve cin bir araya gelse yine bu Ayetin benzerini meydana getiremez” Ayetinde, o üçüncü veya dördüncü varlığıda anardı. Eğer insan ve cin dışında farklı varlıklar yaratmış olsaydı; “o gün geldiğinde insanna ve cinne günahı sorulmaz” Ayetine, inandığınız o üçüncü veya dördüncü varlığıda eklerdi. Eğer yaratmış olsaydı; “ben insanları ve cinleri yalnızca bana ibadet etsin diye yarattım” Ayetine, inandığınız o diğer varlıklarıda eklerdi. Allahu Teala, sadece iki varlığı huzuruna çıkarılacağını söyler, insan ve cin. Yoksa, inandığınız o uzaylıların birer yaratıcı olduğunamı inanıyorsunuz? Yoksa, Allah; insan ve cinni yarattı ama uzaylıları başka bir tanrı yarattı, demeyemi getirmek istiyorsunuz? Yoksa, inandığınız uzaylılar mahşeri sorgudan muaf, haşa Allahın gücü onları huzurunda toplamaya ve yargılamaya yetmediğinemi inanıyorsunuz? Ne mahsuru var bir uzaylıya inanmakta dediğiniz an, neden olmasın dediğiniz an, nasıl kendinizi itikadi bir çıkmaza soktuğunuzun farkındamısınız? Ayetler sadece iki varlıktan bahseder, hür iradeye sahip üçüncü bir varlığa inandığınız an, inancınız Ayetler ile ters düşüyor. Neden olmasın dediğinizde, buna programlarınızda yer verdiğinizde Kur'an-ı Kerimi yalancı çıkarmaya çalıştığınızı lütfen biliniz. Kur'an-ı Kerimin yok dediğini siz var derseniz, Allahı yalancı çıkarmaya çalıştığınızı biliniz. Bunun size hesabı çok büyük olur. Kendisini Müslüman gören bir araştırmacı uzaylıların peşinde koşmaz ve koşanlarıda şiddetli bir dilde uyarır. Siz ama tam tersini yapıyorsunuz. Kur'an da anlatılan olayları sürekli uzaya bağlamaya çalışıyorsunuz. Örneğin; zülkarneyn, ecüc mecüc, nuh tufanı vs. Gerçekten anlaşılır birşey değil. Kur'an-ı Kerimde olmayan şeyleri insanların beyinlerine yerleştiriyor, insanları Kur'an-ı Kerim ile karşı karşıya getiriyorsunuz. Müslümanları, kendi tarihlerini sorgulamaya itiyorsunuz. Müslümanların beyinlerini allak bullak ediyorsunuz. Sizleri anlamıyoruz. Kur’an-ı Kerim bu konuda çok net. İnsan ve cin dışında üçüncü bir varlık yok. Melekleri saymıyoruz çünkü meleklerde hür irade yok. Uzaylılardan bahsedenler, hür iradeye sahip varlıklardan bahseder. Kur'an-ı Kerimde insan ve cin dışında, hür iradeye sahip başka bir varlık yaratılmadığını söyler.

Uzayda yaşayan biri var, bu da cinler!

Evrende sadece iki varlık var, birisi cinler diğer insanlar. İnsan, bizim gezegende yaşamaya mahkum bırakılmış, cinler ise evrenin her yerinde yaşayabilir. Uzaylılar varmı? Bununla, insan dışında herhangi bir varlığın bizim evrende yaşayıp yaşamadığını kastediyorlarsa, evet var; bu da cinler. Bu soru ile ama, evrenin bizim gözle görünür boyutunda bizim dışında her hangi bir canlının yaşayıp yaşamadığını soruyorlarsa; hayır, bizim boyutta bizim evrende bizden başka kimse yaşamıyor. Onca gezegen ve galaksiler kim ve ne için var edildi o zaman; cinler için! Bu noktada, şu konuya değinmekte de yarar var; bilhassa bilim adamı ve aydın olarak geçinenler cinlere inanmaz. Onlar, Allahın var dediği ve Ayetlerinde ismi ile andığı cinlere inanmaz. Allahın anmadığı ve yok dediği uzaylılara ama inanır. Allahın var dediğine yok, yok dediğinede var derler. Onlara göre u
zayda yaşayan varlıklar var ve onlara göre bu varlıklar her türlü şekle ve güce sahip; onlara, sizin uzaylılar hakkında tanımınız tam cinlere uyuyor, bir uzaylıda aradığınız o vasıflara cinler sahip, aradığınız o uzaylı, ayetlerin "cin" ismi ile andığı varlık dediğimizde, cevapları hayır olur. Örneğin; melez ırk teorisi cinlere uyuyor. Cinler insanlar ile ilişkiye girer ve tohumlarını insana eker. Doğan çocukta enerji boytunda doğar.
Bizim fiziki boyut ile temasa giremez. Sadece anne ve baba tarafından görünür. Yani insan dışında hiçbir varlık, madde boyutunda dünyamıza ayak basamaz. Allahın yarattığım dediği cinler bile, madde boyutunda dünyamıza ayak basamazken, siz var olmayan varlıkların istilasından bahsediyorsunuz. İnanılır gibi değil. İnanç dediğimiz şey değerli dostlar, size ayak uyduran değil, sizin ayak uydurmanız gereken şeydir. Kur'an-ı Kerim sizi değil, siz Kur'an-ı Kerimi rehber edineceksiniz!!   

Cinleri uzaylı olarak tanımlasak olurmu?

Olmaz, çünkü aynı boyutu paylaşmıyoruz. Uzaylı olmanın tanımı sadece uzayda yaşamaları değil, aynı anda bizler için görülür olmaları. Onların uzay gemileri başka bir gezegenden bizim gezegene inse bile bizlerin bunu görmesi mümkün değil, çünkü farklı boyuttalar. Bizim boyuta geçmeleri mümkün değilmi? Fiziki olarak mümkün değil. Cinlerin kendileri, birey olarak bizim boyuta geçebiliyor ama kendi fiziki şekillerini kaybetme, enerjiye dönüşme pahasına. Bizim boyuta geçtiklerinde fiziki bütünlüklerini kaybedip şekilsiz, görünmez bir enerji halini alıyorlar. Yani ne kendi fiziki yapılarını bizim boyuta taşıyabilirler nede uzay gemilerini. Eğer geçmeye çalışırlarsa fiziki bütünlüklerini kaybedip şekilden yoksun bir hal alırlar. O yüzden halk arasında cinler şekilsiz varlıklar olarak tanınır. Şekilsiz olduklarından değil, bizim boyuta geçtiklerinde kendi fiziki bütünlüklerini muhafaza edemediklerinden. Onlar kendi boyutunda fiziki varlığını korur, bizde kendi boyutumuzda. Uzaylı olmanın ön koşulu, uzaydan gelip fiziki anlamda bizimle iletişime geçebilmek, cinlerde buna muktedir değil. Fiziki anlamda ne kendileri nede uzay gemileri bizim boyuta geçebilir. Örneğin; siz bir maddenin içine başka bir madde sokabilirmisiniz? Diğerin fiziki bütünlüğünü bozmadan sokamazsınız. Onlar fiziki anlamda bizim boyuta geçebilmiş olsaydı bizim boyutun maddesi bütünlüğünü koruymaz, bildiğiniz düzen kaybolur giderdi. O yüzde ne cinler bizim dünyamıza fiziki anlamda ayak basabilir ne de uzay gemileri. Yani uzaydan bir uzay gemisinin inmesini beklemeyin.

İnsanoğlun bir türü uzayda, farklı bir gezegende yaşıyor olamazmı?     

Sorular, sorular sorular. İşte, sizi uyarmak istediğimiz nokta burası. Bir gizeme merak sardığınız an, olayın içine indikçe daha fazla belirsizlikler doğar daha fazla sorular ile karşılaşırsınız. O sorularda bir müddet sonra bütün inançlarınızı sorgulamaya kadar sizi götürür. O yüzden İslam dini bilinmeyenlerin peşinden koşmayın diye bizi uyarır. Bir bilinmeyenle karşılaştığımız zamanda ilk Kur'an-ı Kerime danışmamızı ister. Bakınız, uzaylılar inancı içi boş bir inanç. Bu tür inançlar içeriği doldurmaya muhtaç inançlar. Bunun içeriğini ya siz dolduracaksınız ya da başkaları. İçeriği belirli hikayelerle doldurdukçada, kendi inancınızla ters düşmeye başlarsınız. Örneğin; bizim inancımıza göre insanlığın babası adem ve adem as bu dünyaya yerleştirilmiş. Farklı gezegenlerde de insan türü canlılar var dediğiniz an, adem as'ı insanlığın babası olmaktan çıkarıyorsunuz. Örneğin; bizim inancımıza göre nuh as insanlığın ikinci babası ve bu gezegende yaşadı. Farklı bir gezegende de insan türevi canlı var dediğiniz zaman nuh as, insanlığın ikinci babası olmaktan çıkıyor. Örneğin; peygamberimiz tüm aleme rahmet olarak indirildi. Farklı bir gezegende de canlılar var derseniz, peygamberimiz tüm aleme rahmet peygamber olmaktan çıkıyor. Değerli dostlar; insanı bizim gezegen dışında, farklı bir gezegen veya nice gezegenlere daha yerleştirdiğiniz an Kur’an-ı Kerimi tamamıyla iptal etmelisiniz. İslam tarihini yeniden yazmalısınız. Örneğin; insanı farklı bir gezegene yerleştirdiğiniz an adem as’ın hepimizin babası mı değilmi onu sorguya açarsınız. Peygamberler bu gezegene indirildiyse diğer gezegende yaşayanlara kim indirildi. Kur’an-ı Kerimde, “biz sadece Nuhun soyunu baki kıldık” denilir, Nuhun soyu bu gezegende ise, diğer gezegendekiler kimin soyundan? Ayetler, yedi kat gökten bahseder, bir güneşten bir ay'dan bahseder. İddia ettiğiniz uzaylıların yaşadığı gezegenin atmosferi eğer 7 tabakadan oluşmuyorsa, bir ay ve bir güneşe sahip değilse, Kur'an-ı Kerim evrensel bir Kitap olmaktan çıkar. Anlayacağınız; insanı, bu gezegen dışında farklı bir gezegene daha yerleştirirseniz, kayış kopar. İslamın herşeyini sorguya açarsınız. Kur’an-ı Kerim yani İslam dini yaratılıştan bahseder; bu yaratılışta sadece adem ve havadan bahseder, bir yerden kovulmadan bahseder (cennetten), başka bir yeri (bizim gezegen) yurt edinmeden bahseder. Bir erkek (adem as) ve kadının (hava) burada yerleştiği ve insanlığın bu ikisinden çıktığından bahseder. Bunların soyları dönem, dönem azgınlıklar yaptığı ve helak edildiğinden bahseder. İslam dini, insanoğlunun hikayesinin cennette başladığı ve yaşadığımız şu dünyada son bulacağını söyler. Siz şimdi kalkar ve farklı bir gezegende de insan vari canlılar yaşıyor derseniz, İslam tarihini, Kur’an-ı Kerimin anlattıklarını tamamen silip yeni bir tarih yazmanız gerekecek. Bir gayrimüslim tamda bunu yapmak isteyebilir, insanlığa yeni bir yaratılış hikayesi sunmak isteyebilir, siz ama bunu yapamazsınız. Müslümanım diyorsanız yapamazsınız. Siz eğer Kur’an-ı Kerime iman ettiğinizi söylüyorsanız; siz uzaylılara inanamazsınız, uzaylılar hakkında teorilere websitelerinizde, kitaplarınızda ve programlarınızda yer veremezsiniz.

Uzay, insana göre değil, ne bugün ne de yarın!

"Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin çerçevesinden çıkıp gitmeye gücünüz yetiyorsa geçin. Ancak büyük bir güçle çıkıp gidebilirsiniz" (Rahman Süresi, 33).

Cinler, yeryüzü tabakasının sınırlarını aşıp birinci kat göğe çıkmaya çalışıyor, insanda yaşadığı gezegenin göğünü aşıp yeryüzü tabakasına yani yeryüzü tabakasının içinde olan diğer gezegen ve galaksilere yayılmak istiyor. İnsan ve cinlerin kendileri için var edilen yaşam alana burun kıvırtacağını, başkaların yaşam alanlarına göz dikeceğini Allahu Teala biliyordu ve bu ayeti indirdi. Bu ayet yolunuz açık olsun, ben sizinleyim demiyor, bu ayet yapmayın zorlamayın diyor. Bu ayet bir hediye değil bir uyarı niteliği taşıyor. Allahu Teala insanın nefsini var etmiş, sonrası bu nefsi bir uzay giysisi içine yerleştirmiş. Bu dünyada nefes alabileceği, dünyanın nimetlerinden faydalanabileceği, yaşayan biyolojik bir uzay giysisi içine yerleştirmiş (insan bedeni). Hangi ortamda yaşamamız öngörüldüyse bize o doğrultuda bir beden bahşedilmiş. Bu bedenlerimizle uzayda yaşayabiliyormuyuz; hayır, o zaman uzaydan uzak duracağız. Düşmanınız kadar uzay teknolojinizi geliştirin, dahasın peşinde koşmayın. Uydulardan gelen saldırıları püskürtecek kadar. Yani farklı gezegenlerde bir yaşamın peşinde koşmayın. Bu tür niyetler hayırla sonuçlanmaz. Kaldıki, bedenlerimiz dünyanın fiziki şartlarına göre varedilmiş. Bedenleri bu dünyadan kopardığınızda varlıklarını uzun süre ayakta tutamaz, erir gider. Artı, bu dünyada özgürce güven içinde dolaşmak, yemek ve içmek varken, kim marsta bir kulübenin içinde bir hapishane hayatı sürdürmek ister? Kim öldürücü bir dış dünya tarafından kuşatılmış, bir baraka içinde ömrünü geçirmek ister? Toprağını koklayamadığınız, havasını teneffüs edemediğiniz bir ortama kim ayak basmak ister? Güneşinden toprağından ayından suyundan yer çekiminden bedenlerinizin faydalanamayacağı bir gezegende kim yaşamak ister? Kandırılmış bir kaç geri zekalı dışında kimse! Size bir yanardağın içinde yaşamanızı isteseler, size eksi bin derecelere karşı koruma sağlayan, zehirli gazlara karşı koruma sağlayan bir kulübe inşa etseleler ve size, ömrünüzün sonunu bu kulübenin içinde geçirirmisiniz deseler, ne dersiniz? İşte, uzayda bir yaşam böyle. Artı, yetsin be arkadaşlar bu dünya bize. Bu kadarda nankör olmayalım. Neyimiz eksik bu dünyada. En azından bu konuda şükretmesini bilelim. "Bu dünya sadece bir oyun ve oyalanmadan ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte asıl yaşama odur" (Ankebut Süresi; 64). Bu dünya sadece bir oyunsa, daha fazla oyuncakların (gezegenlerin) peşinde koşmanın ne anlamı var?

Bu tür paylaşımları yaparken dikkat edelim

Neden? İnsanlar ayetleri bilmiyor, doğruyu yanlıştan ayırtedebilecek bilgiye sahip değil. Siz bu tür bilgileri onlara aktarırsanız, Ayetlerden haberi olmayanları rahat ikna edebilirsiniz. Bir insanı bir sefer birşeye ikna ettikten sonrada onu o inançtan döndürmeniz mümkün değil. O yüzden insanları kandırmayın, insanların inançları ile oynamayın.
Bu teorileriniz ile Müslümanların inancını bozuyorsunuz. Bugün uzaylıya inanan bir Müslüman kardeşimiz, yarında adem bizim neden babamız olsun, belki insan türü ondanda eskidir demeye başlar. Bugün uzaylıya inanan bir Müslüman kardeşimiz, yarın peygamberlerede inanmaz, çünkü inandığı diğer gezegenlerde peygamber veya kutsal kitap diye bir şey yok. Bugün uzaylılara inanan bir Müslüman kardeşimiz yarın kıyametin kopuşunada inanmaz. Bu gezegen yok olursa yaşanılacak başka gezegenler var der. Yok, hocam o kadarda değil derseniz; herkesi kendi bilgi seviyenizde görmeyin, herkes sizin gibi Kur'an-ı Kerimi açıp okumuyor. Şu yeni nesli görmüyormusunuz; zehir gibiler. Siz onları bu bilgilerle beslerseniz, onları tamamen kaybederiz. Lütfen, bir bilgi kesin değilse onun paylaşımını yapmayın, onun peşinde koşmayın. Kesin olup olmadığını nereden anlarız; Kur'an-ı Kerim. Kur'an-ı Kerimi açın ve okuyun. Bilgilerinizi paylaşmadan Kuran-ı Kerime danışın. Mutlak doğruyu bilen bir kitabımız var. Böylesine bir hazine bir mucize duvarda bir süs objesi olarak asılı kalmasın, onu lütfen açalım okuyalım ve hayatımıza rehber edinelim!