nühüm                                                                                                                     
bilinmeyenler ve bilinmesi gerekenler...

       
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 

değerli okurlarımız, aklımıza bir fikir düştüğünde bunu anında bir taslak halinde sayfamıza ekliyoruz. Bir sonraki günlerde de birşeyleri ekleye ekleye çıkara çıkara, yazı içimize sininceye kadar üzerinde çalışıyoruz. Tüm bu çalışmalar sizlerin gözü önünde gerçekleşiyor. Kaba taslaktan son haline kadar, yazının tüm aşamasında sadece siz ve ben varım. Yazıyı ilk okuduktan sonra, son halini görmek için lütfen bir hafta on gün boyunca yazıyı takip ediniz. Sizlere hayırlı, huzurlu ve aydınlatıcı okumalar dileriz...

Kısa Bilgiler

- yeni aldığınız birşey kazaya uğradıysa, onu tamir ettirmeden değerinin yüzde 40'ını hesaplayın ve bir hayır kurumuna bağışlayın. Yeni aldığınız bir eşya eğer kazaya uğrarsa bilinki üzerinde bir hak bir nazar var. O hakkı o nazarı üzerinden kaldırmadığınız müddette aksilikler o eşyayı bulacak. Siz tamir ettireceksiniz, ya o tamir esnasında ya da o tamirden sonrası başka bir yerden kazaya uğrayacak. En güzeli, tamir ettirmeden o hak veya nazarın üzerinden kalkması niyetine bir bağış yapın. O malın yüzde 40 değerini hesaplayın ve sonrası bir yere bağışlayın. Bu Allahın izniyle o malın üzerindeki negatif enerjiyi kaldırır, afiyet içinde kullanmanıza izin verir. Halen kazaya uğruyorsa, o zaman kazancınızı gözden geçirin. Not: Allahu Teala yeryüzünde iki insana dokunmaz, temiz olana ve çok kirli olana. Malına çok haram karıştırmasına rağmen, eğer Allahu Teala birine dokunmuyorsa bilinki onun hesabını öbür hayata bıraktı.

-
bazı art niyetli insanlar kuran-ı kerimi çürütme niyetine derki; bu Kitapta herşeyin açıklandığı iddia edilir, hani 5 vakit namaz hani şu hani bu derler. Buna sizin için bir izah getirelim, bakınız; Allahu Teala, biz bu Kitapta "herşeyi açıkladık" demez, biz bu Kitapta "hiçbir şeyi eksik" bırakmadık der! "Herşeyi açıkladık" kelimeleri ile "hiçbirşeyi eksik" bırakmadık kelimeleri ne kadar çok aynı şeyi ifade ediyor gibi görünsede, aynı şeyi ifade etmez. Herşeyi açıkladık derseniz beş vakit namaz dahil herşeyi açıkladığınızı ifade etmiş olursunuz. Hiçbir şeyi eksik bırakmadık derseniz ama, bilmeniz kadarını size aktardık demeye getirirsiniz. Yani birisi herşey anlamına, diğeri ise bilmeniz kadarını size bildirdik anlamına gelir.

- Allahtan birşeymi istiyorsunuz, o zaman sabırlı olun. Allahtan istediğiniz bir nimet sadece sizin değil, tüm ailenizin hatta daha büyük bir çevrenizin hayatını pozitif anlamda değiştirebilir. İnsanlar ama birşeyleri çekmeleri gerek. Siz Allahtan birşeymi istiyorsunuz, bu isteğiniz ailenizi ve çevrenizi etkileyip etkilemeyeceğine bakın. Eğer etkileyecekse, o zaman o nimete kavuşmakta bekletileceksiniz bunu biliniz. Onlar yaşaması gerekeni yaşamadıkça o nimet size inmez. İlk önce onların o imtihan süresini tamamlamaları beklenir sonrası o nimet size iner. O yüzden dualarınızda dikkatli olun. Allahtan istediğiniz birşey ne kadar çok insanın hayatını etkileyecekse o kadar bekletileceksiniz. Siz kendiniz o duanın gereğini yapsanızda, şartlarını yerine getirsenizde bekletileceksiniz. O yüzden dualarınızda mütevazi olun. Büyük dualar büyük sabırlarlar gerektirir.
İstekleriniz ne kadar büyük olursa ne kadar insanın hayatını etkileyecekse o kadar bekletileceksiniz, bunu biliniz.
Karınca Misali Sizde Tarafınızı Belli Edin

piramitlerin yapımında yüksek teknoloji kullanıldımıPiramitler yüksek teknoloji içerirmi veya yapımında yüksek teknoloji kullanıldımı?

HAYIR.

Bu tür yapılara veya herhangi bir yapıya yüksek teknoloji göndermesi yapmadan, yüksek teknolojinin tanımını doğru yapmalıyız. Yüksek teknoloji nedir? Teknolojinin en basit tanımı; yaptığınız şeyi bedensel güçle değil, bir makineye yaptırmanız ve kullandığınız malzeme toprak, taş ve odun olmamasıdır. Piramitlerde değerli dostlar bu kurala uymuyor. Örneğin
; piramitler ile mesela bir cep telefonu aynı şeymi? Birisi teknoloji diğeri ise bedensel güce dayalı bir eser. Cep telefonları taş, toprak ve odun içermeyen parçalardan ve bedensel güç değil beyin gücüne dayalı bir eser. Bir yazılımdan, bir enerji kaynağından, bir sinyal verici ve alıcıdan, bir hoparlör bir mikrofondan, bir ekran teknolojisinden vs. Yüksek teknoloji dediğimizde aklımıza ilk gelen bunlar. Kabul ediyoruz; piramitlerde bir hesaplama var ve gök bilimlerinden faydalanılmış. Bu ama o eserin taş ve topraktan ibaret olduğu, fiziki güce dayalı bir eser olduğu gerçeğini değiştirmiyor. O yüzden, piramitlerde yüksek teknolojiden bahsederseniz, olmaz.

Teknoloji kullanılmadıysa o büyüklükte nasıl inşa edilebildi?

Çin duvarı gibi, insan ve hayvan gücüyle! On binlerce yüz binlerce köleyi öldüre öldüre. Örneğin; biz her yere gökdelenler dikiyoruz, nasıl yapıyoruz bunu? Uzaylılar'lamı; hayır. Ağır iş makinaları ile yapıyoruz. O dönemin insanlarıda ağır iş makineleri yerine, fil gibi ağır yük taşıyabilecek hayvanlar kullandı. Bir insanı değil, bin insanı kullandı. Bundan 7 bin yıl sonrası arkeolojik kazılarınızda, günümüzden kalan bir gökdelen keşfetseniz, bunu insanlar yapamazdı, buna kendi güçleri yetmezdi, mutlaka uzaylılardan yardım almış olmalılarmı derdiniz? Piramitler hakkında yürüttüğünüz mantığa göre dersiniz. Yanlış mantık yürütüyorsunuz. B
ugünün eserlerinde uzaylı aramıyorsanız, geçmiş eserlerde' de lütfen aramayın. Geçmiş insan, o taşı o yüksekliği nasıl taşıdı? Bugün ne tür yöntemler kullanılıyorsa, geçmişte de benzeri yöntemler kullanıldı. Bugün metalden vinç kullanıldı, o dönem ağaçtan. O vinç'i hareket ettirmek için bugün elektrik kullanılıyor, o dönem insan ve hayvan gücü kullanıldı.
Piramitler basit eserler. Bunların arkasında gizem aramayın. Basitliğin tanımı nedir? O eser, eğer hayvan veya insan bedenlerin fiziki emekleri sonucu ortaya çıktıysa buna basit denilir. Artı, çok kolaycısınız.

İlim nasıl gelişir?

Geçmiş eserleri inceleyerek, yapımlarını çözümleyerek. İlin adamı piramitleri inceliyor ve o dönemin şartlarında tabandan tepeye, o ağır taşlar nasıl taşınmış olabilir, bunu çözümlemeye çalşıyor. O çalışmalardan çıkardığı bilgileride günümüzde icat edeceği makinelere veya eserlere taşıyor. Siz bu soruyu kendinize hiç sordunuzmu? Ben o dönemde yaşasaydım, o eseri o dönemin şartları ve imkanları içinde nasıl inşa ederdim, sorusunu hiç kendinize sordunuzmu? İşte, teknoloji üretenle sizin aranızdaki fark bu; onlar bu soruyu kendilerine soruyor, bunun teknik analizini yapıyor, siz yapmıyorsunuz. Siz kolaycısınız. Uzaylılar yaptı demek gizemler peşinde koşmak, kolayınıza geliyor. O yüzden batı üretiyor, siz gökten birilerini bekliyorsunuz! Kabul, piramitlerde gök bilimi var, ancak gök bilimi insanoğluna indirilen ilk ilimlerden biri. İlkel bir ilim, hayvancılık ve ziraat gibi.

Gök bilimi, ilkel bir ilim

İnsanoğlu yeryüzüne indirildiğinde acilen üç şeye muhtaçtı; gıda, giyim ve kaybolmamak için yön bulma. İnsan cennetten kovulduğunda, kendisine yabancı bu gezegende yönünü bulması gerekiyordu. Bu dünyada kaybolmaması için kendisine acilen bir ilim verilmesi gerekiyordu, Allahta adem as'a gök bilimini indirdi. Gök bilimi yeryüzüne indirilen ilk ilimlerden birisi. Adem as döneminden beri var olan bir ilim. Yıldızları takip edip yön bulmanız, günlerin ve ayların sayısını takip edebilmeniz için indirilen bir ilim. Gök bilimlerinden bahsettiğimizde ilkel bir bilimden bahsederiz, en eski ilimlerden birisi olduğu ve bu ilimden teknoloji üretilemediği için. Herhalde NASA'nın ürettiği teknolojinin astrologlar tarafından icat edildiğini düşünmüyorsunuzdur.

Not: gök bilimi insan tarihinde üç evre yaşadı, bir; en ilkel şekli ile adem as'a indirildiği hali, iki; idris as' la ulaştığı seviye ve üç; son yüz yılın teknolojisi ile ulaşılan seviye. İlk ikisi peygamberler sayesinde, üçüncüsü ise teknoloji ile elde edilen seviye. Not: günümüzde burçlarla ilgili, yıldızların gizemleri ile ilgili ilmin kaynağı idris as'dan gelir. İdris as gök bilimlerin üstadıydı. Babil ve mısırlıların gökler ve burçlar hakkında bildikleri idris as'dan gelir!

Piramitler yüksek teknoloji değil, semboller içerir

Dünya hakimiyeti için iki güç birbiri ile savaşır, birisi hak diğeri batıl. Hak, bu mücadeleyi peygamberler üzerinden yürütür, peygamber soyu üzerinde ittifaklarını kurar. Batıl ise bu mücadeleyi firavunların önderliği üzerinden, firavunların sembolleri üzerinden ittifaklar kurarak yürütür. Piramitlere baktığınızda piramitlerde yüksek teknoloji aramayın, gizemli semboller arayın.
Piramitler gizemli semboller içerir. Bu sembolleri araştırmak bize ne kazandırır? Düşmanınızı tanımanızı sağlar. Yırtıcı bir hayvan, hükümdarlığını ilan ettiği alanı nasıl idrarıyla işaretliyorsa, bunlarda hakim oldukları her yere sembollerini dikiyor. Sembollerini bilirseniz, düşmanınız nerede ve nasıl örgütlendi bu konu hakkında ipuçları elde edebilirsiniz. Bu gizemli semboller ve örgütlenmeler, bu yazının konusu değil. Bilmeniz gereken; bu tür gizemli semboller ve bunu kullanan gizemli örgütler var. Piramitlere baktığınızda da ilk aklınıza gelmesi gereken bu semboller bu gizli örgütlenmeler. Piramitlerde yüksek teknoloji var diyerek, birilerin sizleri boş işlere sürüklemesine izin vermeyin. Hedef saptırmalarına, olmayan şeyler ile sizleri zaman kaybına uğratmalarına izin vermeyin.