• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

piramitlerin yapımında yüksek teknoloji kullanıldımı?Piramitler yüksek teknoloji içerirmi veya yapımında yüksek teknoloji kullanıldımı?

HAYIR.

Bu tür yapılara veya herhangi bir yapıya yüksek teknoloji göndermesi yapmadan, yüksek teknolojinin tanımını doğru yapmalıyız. Yüksek teknoloji nedir? Teknolojinin en basit tanımı; yaptığınız şeyi bedensel güçle değil, bir makineye yaptırmanız ve kullandığınız malzeme toprak, taş ve odun olmamasıdır. Piramitlerde değerli dostlar bu kurala uymuyor. Örneğin
; piramitler ile mesela bir cep telefonu aynı şeymi? Birisi teknoloji diğeri ise bedensel güce dayalı bir eser. Cep telefonları taş, toprak ve odun içermeyen parçalardan ve bedensel güç değil beyin gücüne dayalı bir eser. Bir yazılımdan, bir enerji kaynağından, bir sinyal verici ve alıcıdan, bir hoparlör bir mikrofondan, bir ekran teknolojisinden vs. Yüksek teknoloji dediğimizde aklımıza ilk gelen bunlar. Kabul ediyoruz; piramitlerde bir hesaplama var ve gök bilimlerinden faydalanılmış. Bu ama o eserin taş ve topraktan ibaret olduğu, fiziki güce dayalı bir eser olduğu gerçeğini değiştirmiyor. O yüzden, piramitlerde yüksek teknolojiden bahsederseniz, olmaz.

Teknoloji kullanılmadıysa o büyüklükte nasıl inşa edilebildi?

Çin duvarı gibi, insan ve hayvan gücüyle! On binlerce yüz binlerce köleyi öldüre öldüre. Örneğin; biz her yere gökdelenler dikiyoruz, nasıl yapıyoruz bunu? Uzaylılar'lamı; hayır. Ağır iş makinaları ile yapıyoruz. O dönemin insanlarıda ağır iş makineleri yerine, fil gibi ağır yük taşıyabilecek hayvanlar kullandı. Bir insanı değil, bin insanı kullandı. Bundan 7 bin yıl sonrası arkeolojik kazılarınızda, günümüzden kalan bir gökdelen keşfetseniz, bunu insanlar yapamazdı, buna kendi güçleri yetmezdi, mutlaka uzaylılardan yardım almış olmalılarmı derdiniz? Piramitler hakkında yürüttüğünüz mantığa göre dersiniz. Yanlış mantık yürütüyorsunuz. B
ugünün eserlerinde uzaylı aramıyorsanız, geçmiş eserlerde' de lütfen aramayın. Geçmiş insan, o taşı o yüksekliği nasıl taşıdı? Bugün ne tür yöntemler kullanılıyorsa, geçmişte de benzeri yöntemler kullanıldı. Bugün metalden vinç kullanıldı, o dönem ağaçtan. O vinç'i hareket ettirmek için bugün elektrik kullanılıyor, o dönem insan ve hayvan gücü kullanıldı.
Piramitler basit eserler. Bunların arkasında gizem aramayın. Basitliğin tanımı nedir? O eser, eğer hayvan veya insan bedenlerin fiziki emekleri sonucu ortaya çıktıysa buna basit denilir. Artı, çok kolaycısınız.

İlim nasıl gelişir?

Geçmiş eserleri inceleyerek, yapımlarını çözümleyerek. İlin adamı piramitleri inceliyor ve o dönemin şartlarında tabandan tepeye, o ağır taşlar nasıl taşınmış olabilir, bunu çözümlemeye çalşıyor. O çalışmalardan çıkardığı bilgileride günümüzde icat edeceği makinelere veya eserlere taşıyor. Siz bu soruyu kendinize hiç sordunuzmu? Ben o dönemde yaşasaydım, o eseri o dönemin şartları ve imkanları içinde nasıl inşa ederdim, sorusunu hiç kendinize sordunuzmu? İşte, teknoloji üretenle sizin aranızdaki fark bu; onlar bu soruyu kendilerine soruyor, bunun teknik analizini yapıyor, siz yapmıyorsunuz. Siz kolaycısınız. Uzaylılar yaptı demek gizemler peşinde koşmak, kolayınıza geliyor. O yüzden batı üretiyor, siz gökten birilerini bekliyorsunuz! Kabul, piramitlerde gök bilimi var, ancak gök bilimi insanoğluna indirilen ilk ilimlerden biri. İlkel bir ilim, hayvancılık ve ziraat gibi.

Gök bilimi, ilkel bir ilim

İnsanoğlu yeryüzüne indirildiğinde acilen üç şeye muhtaçtı; gıda, giyim ve kaybolmamak için yön bulma. İnsan cennetten kovulduğunda, kendisine yabancı bu gezegende yönünü bulması gerekiyordu. Bu dünyada kaybolmaması için kendisine acilen bir ilim verilmesi gerekiyordu, Allahta adem as'a gök bilimini indirdi. Gök bilimi yeryüzüne indirilen ilk ilimlerden birisi. Adem as döneminden beri var olan bir ilim. Yıldızları takip edip yön bulmanız, günlerin ve ayların sayısını takip edebilmeniz için indirilen bir ilim. Gök bilimlerinden bahsettiğimizde ilkel bir bilimden bahsederiz, en eski ilimlerden birisi olduğu ve bu ilimden teknoloji üretilemediği için. Herhalde NASA'nın ürettiği teknolojinin astrologlar tarafından icat edildiğini düşünmüyorsunuzdur.

Not: gök bilimi insan tarihinde üç evre yaşadı, bir; en ilkel şekli ile adem as'a indirildiği hali, iki; idris as' la ulaştığı seviye ve üç; son yüz yılın teknolojisi ile ulaşılan seviye. İlk ikisi peygamberler sayesinde, üçüncüsü ise teknoloji ile elde edilen seviye. Not: günümüzde burçlarla ilgili, yıldızların gizemleri ile ilgili ilmin kaynağı idris as'dan gelir. İdris as gök bilimlerin üstadıydı. Babil ve mısırlıların gökler ve burçlar hakkında bildikleri idris as'dan gelir!

Piramitler yüksek teknoloji değil, semboller içerir

Dünya hakimiyeti için iki güç birbiri ile savaşır, birisi hak diğeri batıl. Hak, bu mücadeleyi peygamberler üzerinden yürütür, peygamber soyu üzerinde ittifaklarını kurar. Batıl ise bu mücadeleyi firavunların önderliği üzerinden, firavunların sembolleri üzerinden ittifaklar kurarak yürütür. Piramitlere baktığınızda piramitlerde yüksek teknoloji aramayın, gizemli semboller arayın.
Piramitler gizemli semboller içerir. Bu sembolleri araştırmak bize ne kazandırır? Düşmanınızı tanımanızı sağlar. Yırtıcı bir hayvan, hükümdarlığını ilan ettiği alanı nasıl idrarıyla işaretliyorsa, bunlarda hakim oldukları her yere sembollerini dikiyor. Sembollerini bilirseniz, düşmanınız nerede ve nasıl örgütlendi bu konu hakkında ipuçları elde edebilirsiniz. Bu gizemli semboller ve örgütlenmeler, bu yazının konusu değil. Bilmeniz gereken; bu tür gizemli semboller ve bunu kullanan gizemli örgütler var. Piramitlere baktığınızda da ilk aklınıza gelmesi gereken bu semboller bu gizli örgütlenmeler. Piramitlerde yüksek teknoloji var diyerek, birilerin sizleri boş işlere sürüklemesine izin vermeyin. Hedef saptırmalarına, olmayan şeyler ile sizleri zaman kaybına uğratmalarına izin vermeyin.